News:

SMF 2.1.4 has been released! Take it for a spin! Read more.

Main Menu

Εμφανηση Ελληνικων

Started by sifis_samos, September 24, 2010, 04:48:53 PM

Previous topic - Next topic

sifis_samos

Παιδια σας χεραιτω!
Εχω μια ερωτησουλα.
Εγκατεστησα το software μια χαρα, εβαλα και το ελληνικο πακετο χαρακτηρων κατα utf-8 , και μεσα στ φορουμ μεχρι τωρα που κανω δοκιμες ολα καλα..Ομως οταν καποιος γραφτει, στον τιτλο του email που του πηγαινει αυτοματα απο το συστημα, βγαινουν κινεζικα.το μαιλ καθεαυτου ειναι ολοσωστο αλλα η επικεφαλιδα οχι. πως διορθωνεται αυτο?..
Κατι αλλο. στο αρχειο agreements εχω γραψει το κειμενο που θελω οταν καποιος κανει εγραφη. πριν τα κανω utf-8 εμφανιζονταν σωστα,τωρα οχι! καμια προταση?
Επισεις γνωριζετε πως κανουμε embed βιντεακια απο youtube. οχι ομως να φαινεται μονο το λινκ, αλλα κ το βιντεο.
Τελος, υπαρχει επιλογη, να φαινεται ποιοι διαβαζουν το εκαστοτε thread?

agridoc

Quote from: sifis_samos on September 24, 2010, 04:48:53 PMΕχω μια ερωτησουλα.
Μια;  ;D

- Τίτλοι στα email: http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=400470.msg2784452#msg2784452
- agreement.txt: Το αρχείο έχει σωθεί με κωδικοποίηση windows-1253, πρέπει να γίνει UTF-8 χωρίς BOM με έναν editor, π.χ. Notepad++
- Ενσωμάτωση βίντεο: Υπάρχουν πολλά mods, όπως το AEVA και άλλα, αναζήτηση στα mods για YouTube.
- Επιλογή, να φαίνεται ποιοι διαβάζουν το εκάστοτε thread: Υπάρχει, ψάξε στην διαχείριση, θα ωφεληθείς περισσότερο από μια έτοιμη απάντηση.
  For Greek aeromodellers and our friends around the world  - Greek Button sets for SMF - Greeklish to Greek mod
Δeν αφιερώνω χρόνο για μηνύματα σε greeklish.

sifis_samos

Αλλη μια ερωτηση... χρειαζομαι ενα mod για να βλεπω ποιος εχει διαβασει ενα Thread η οχι. αλλα οχι ποιος διαβαζει εκεινη την στιγμη, ποιος το χει διαβασει γενικα στο παρελθον..σε πολα forums το χει και ειναι παρα πολυ χρησιμο.  στο εγγλεζικο section Μου πανε για το topic view log,αλλα απο οτι φαινεται εχει προβληματακι με τα ελληνικα..οταν βαζω το φορουμ σε αγγλικο μενου, ειναι οκ, σε ελληνικο, γιοκ..καποια σκεψη?

agridoc

Προσωπικά δεν βρίσκω τον λόγο ούτε για να γράφει ποιος το διάβασε πρόσφατα.
  For Greek aeromodellers and our friends around the world  - Greek Button sets for SMF - Greeklish to Greek mod
Δeν αφιερώνω χρόνο για μηνύματα σε greeklish.

vkot

Quote from: sifis_samos on September 25, 2010, 05:17:07 PM
Μου πανε για το topic view log,αλλα απο οτι φαινεται εχει προβληματακι με τα ελληνικα..οταν βαζω το φορουμ σε αγγλικο μενου, ειναι οκ, σε ελληνικο, γιοκ..καποια σκεψη?

Πρέπει να προσθέσεις την ελληνική μετάφραση των αγγλικών κειμένων, στα αντίστοιχα ελληνικά αρχεία γλώσσας (υποθέτω στο Modifcations.greek.php ή και σε άλλα, ψάξε μέσα στα αρχεία του mod για να δεις που γράφονται τα αγγλικά κείμενα)
For specialized SMF installation/customization, Web Development, Linux Server Administration, click here.
Για εξειδικευμένες υπηρεσίες στα παραπάνω, πατήστε εδώ.

Advertisement: