classic, default i dilbermc teme

Started by nela, August 23, 2007, 06:22:16 PM

Previous topic - Next topic

nela

ovako, koja je razlika između classica i defaulta???

ja bi stavila na svoj forum dilbermc, vidim da ima 7-8 više verzija raznih boja. ali, da li onda korisnici mogu birati između svih tih triju  tema? ja bi zapravo da mi korisnici mogu birati samo između dilbermc različitih boja.  se može to napraviti?

thanks
Think globally, act locally

MarkoWeb

To je i napravljeno tako... korisnik klikne i izabere boju teme.

nela

#2
imam problem sa dilberom. jel ima ovdje topc već o tome, da ne pišemo sto puta???? idem pogledat
...
...
ah, nema na našem.

dakle, moj forum je na hrv. dilber mc nema hrv verzije. svejedno sam ga uploadirala i radi, ali u admin panelu nemerem vidjeti sve opcije, jer pored nekih kucica gdje se treba odabrati neku opciju ne piše ništa.

jel je netko to večć namještavao????

ovako nekako to izgleda



frajer na forumu gore

http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=91902.0

objašnjava da treba

To see the text in admin panel, you should rename
Themes/dilbermc/languages/settings.english.php
to
Themes/dilbermc/languages/settings.dutch.php


ja sam preimenovala settings.english u settings.croatian

ali ništa - naravno  :D

i šta sad???

Think globally, act locally

JerryCRO

probaj preimenovat u settings.croatian-utf8.php :)
www.xybrid-clan.net
www.xybrid-clan.net/forum

nela

Think globally, act locally

nela

ne
će ići sad fakat nema više ništa .... uh!

na web strani od foruma vidim sve bijelo i natpis:

Table 'sretnaze_smf1.smf_sessions' doesn't exist
Think globally, act locally

JerryCRO

hm...sjebala si onda fajl...
ili si obrisala smf_Sessions tablu :)
prije ovo zadnje
www.xybrid-clan.net
www.xybrid-clan.net/forum

nela

kako sam ju obrisala? pa nisam luda  ;D
Think globally, act locally

Mihac™

Kada instalirate bilo koji mod ili bilo koju temu, prvo je raspakirajte na računalu i otvorite datoteke (to važi i za verzije 1.1.1 , 1.1.2 itd) to preimenujete ili dodate zadnju koju imate 1.1.3 i zatvorite datoteku, a sada instalacija i slova koja se ne vide.
Pošto je sve rađeno za engleski, njemački, čak i turski, u svakoj datoteci kliknite na traži i sve što piše english zamjenite u croatian.
Tako da recimo umjesto npr. index.english.php preimenujete u index.croatian.php, Modifications.english.php u Modifications.croatian.php i tako sve datoteke u paketu.
Ne zaboravite prije nego što instalirate nešto napraviti kopiju tih datoteka, a možete iza staviti i tildu (~), pa ako i nešto promašite, vratite datoteku i forum vam opet radi. U večini slučajeva se neće pojaviti neke sličice , a njih samo kopirate u images/croatian i stvar je opet rješena.
Natrag je uzipajte i normalno instalirajte. Raditi će sve bez problema.
Neke stvari će vam biti na engleskom, a to izmjenite u datotekama u koje se instalirao mod ili tema (pratite putanju instalacije).
Ako želite da vam se instalira nešto u željenu temu koja vam se više sviđa od zadane default teme onda svoju temu preimenujte ili ju kopirajte u default direktorij i radi sve pet.

"kad budala postavi neko glupo pitanje ni deset mudraca ne može na njega odgovoriti "

JerryCRO

erm ov os preimenovanjem - fajlovi će ostati na engleskom,stoga bolje je otvoriti ga i PREVESTI
www.xybrid-clan.net
www.xybrid-clan.net/forum

Mihac™

Quote from: JerryCRO on August 29, 2007, 03:41:31 PM
erm ov os preimenovanjem - fajlovi će ostati na engleskom,stoga bolje je otvoriti ga i PREVESTI
Neće ništa ostati na engleskom, ako već postoji hrvatska podrška, može samo ostati dio od moda koji će se prikazati na engleskom, ali to se onda ručno prevede, jer tko se ne razumije dobro u prijevod ,može se desiti da mod ne radi.
Inače se paket raspakira i traže se riječi u installaciji koje idu u Modifications.croatian.php kao:
<add before>
$txt['topblock_title'] = 'Top Block';
$txt['topblock'] = 'Enter what you want to appear on top of this board.';
</add before>

i onda se taj dio prevede u navodnicima

"kad budala postavi neko glupo pitanje ni deset mudraca ne može na njega odgovoriti "

JerryCRO

www.xybrid-clan.net
www.xybrid-clan.net/forum

Mihac™

Quote from: JerryCRO on August 30, 2007, 05:37:13 AM
o tome i govorim.
Glavno je da smo se mi razumjeli.
Ima ih puno koji zbrčkaju hrpu modova i onda napišu pet stranica kobasica sa greškama, umjesto da naprave kopiju i ako negdje zmrdaju, samo preklope sa ispravnim podacima.
Većina ih obriše mod a i dalje ostaju tragovi,jer nije pravilno deinstalirano. Mora se pratiti putanja.

"kad budala postavi neko glupo pitanje ni deset mudraca ne može na njega odgovoriti "

JerryCRO

i čude se kad im ostane u profilu : kod Country Flags moda ;D
www.xybrid-clan.net
www.xybrid-clan.net/forum

Mihac™

Quote from: JerryCRO on August 30, 2007, 11:45:04 AM
i čude se kad im ostane u profilu : kod Country Flags moda ;D
Da im ostane samo to onda bi bilo ok, ali kad pogledaju greške, a ono sve u sub.php, pa load.php, pa onda misle da sa repair ili brisanjem liste modova dobijaju nešto, a u stvari sa tim trajno zeznu sve i onda moraju ručno čistiti dio po dio.
Evo napravio sam jedan mod pa sam ga pustio i drugima na http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=191944.msg1221589#msg1221589 za bilješke iznad svakog foruma i podržava sve, od oglasa, html i svega ostalog, a može služiti i za pravila iznad svakog foruma ili teme.

"kad budala postavi neko glupo pitanje ni deset mudraca ne može na njega odgovoriti "

Advertisement: