News:

SMF 2.1.4 has been released! Take it for a spin! Read more.

Main Menu

[RJ]Problem s bazom???

Started by markonio, August 29, 2007, 05:25:28 AM

Previous topic - Next topic

markonio

Pojavila mi se sljedeća poruka:
Fatal error: Call to undefined function: db_query() in ***********/Sources/Load.php on line 155

A ja jadan, pojma nemam šta napraviti...
Evo kako izgleda taj dio koda (linija 153 pa na dalje...)
// Try to load it from the cache first; it'll never get cached if the setting is off.
if (($modSettings = cache_get_data('modSettings', 90)) == null)
{
$request = db_query("
SELECT variable, value
FROM {$db_prefix}settings", false, false);
$modSettings = array();
if (!$request)
db_fatal_error();
while ($row = mysql_fetch_row($request))
$modSettings[$row[0]] = $row[1];
mysql_free_result($request);

Robi052

Jesi li instalirao koji mod prije nego se to počelo pojavljivati?

markonio

#2
Jesam, ali je nakon toga radilo...

Brisane su neke stvari, pa je moguće da je obrisano previše a ja neznam šta (u Sorces direktoriju)

JerryCRO

prekopiraj s nove instalaciej load.php preko toga,al prije toga za svaki slučaj backupaj postojeći
www.xybrid-clan.net
www.xybrid-clan.net/forum

Edin_FMB

pokušaj ovako ;)

orginal Load uzmi, dodaj one kodove koji su dodani na tom prilikom instalacije modova np,. countryflag pa pokušaj uploadovat ;)


markonio

Uplodao sam cijeli Source folder i proradilo je, ali samo nakratko...
Sada baca ovu poruku: Fatal error: Call to undefined function: autowarn() in ******/index.php on line 166

Robi052

Jesi prije zamjene tog direktorija deinstalirao modove koje imaš?

markonio

#7
Nisam, jer nisam uopće mogao pristupit forumu...
Uglavnom, planiram napraviti novu instalaciju (lokalno) i prebacit ju ftp-om i prepisat sadašnje fileove.
Nadam se da će to upalit...

Zamolio bih vas da me podsjetite, ako napravio ovo šta planiram, trebam uredit settings.php.
Da li treba još nešto uredit?

Robi052


markonio

Nadam se da sam sada sredio problem...
Lokalno sam instalirao SMF i sve modove i uplodao sam direktorij Sorces.

To je riješilo probleme koji su me jaaaako mučili, ali se stvorio novi problem. Vezan je uz CountryFlags Modom. Pojavljuju mi se po tri zastavice u profilu, postovima i slično...

Zna li netko gdje se "regulira" njihovo pojavljivanje, jer mi se čini da je postavljeno da se više puta pojavi...

Robi052

To se i meni desilo s jednim drugim modom. Pogledaj u mod gdje ubacuje taj kod pa pogledaj na forumu. Negdje imaš duple kodove za taj mod pa izbriši višak.

markonio

#11
Gledao sam, ali toliko sam umoran da sam vjerojatno predvidio... Pa rekom, možda netko zna. Ako ništa drugo, riješit će se do sutra, valjda...

Edit: Riješeno... Došlo je do duplog unosa u Display.template.php

Advertisement: