hotmaile giden e-maillerde Türkçe karakter sorununa modsuz çözüm...

Started by ozanoguz, October 08, 2007, 02:01:29 AM

Previous topic - Next topic

Hoochie Coochie Man

teşekkürler denedim..
Bu arada bendeki başka bir ilginç sorun, mesaj bildirim mailleri gelen mesajlara gelirken
özel mesaj bildirim mailleri junk kutusuna gidiyor. ilginç :)
İnadına SMF 1.1.X

Hoochie Coochie Man

Denedik ama, mesaj içeriğini alt üst etti!
Konu başlığını düzelttiğini görünce, bizde sorunu çözdük sandık, meğer içeriği mahvediyomuş. Buyrun size örnek..

QuoteKanada'n�n en g�rkemli m�zik ��leni JUNO Kanada M�zik �d�lleri'nde Y�l�n Blues Alb�m� Kategorisi adaylar� a��kland�. Kazanan 6 Nisan 2008'de Kanada'n�n CTV televizyon kanal�ndan yan�lanacak canl� yay�n ile a��klanacak. Y�l�n Kanada Blues Alb�m� Adayalr� ise ��yle; FATHEAD -- BUILDING FULL OF BLUESHarrison Kennedy -- HIGH COUNTRY BLUESJack de Keyzer -- BLUES THINGLittle Miss Higgins -- JUNCTION CITYThe Johnny Max Band -- A LESSON I'VE LEARNED

Kodları yerine koyduktan sonra.
QuoteKanada'nın en görkemli müzik şöleni JUNO Kanada Müzik Ödülleri'nde Yılın Blues Albümü Kategorisi adayları açıklandı. Kazanan 6 Nisan 2008'de Kanada'nın CTV televizyon kanalından yanılanacak canlı yayın ile açıklanacak.

Yılın Kanada Blues Albümü Adayalrı ise şöyle;

FATHEAD -- BUILDING FULL OF BLUES
Harrison Kennedy -- HIGH COUNTRY BLUES
Jack de Keyzer -- BLUES THING
Little Miss Higgins -- JUNCTION CITY
The Johnny Max Band -- A LESSON I'VE LEARNED

Size tavsiyem bu uygulamayı kesinlikle yapmayın. Kodlarla oynamayın!
Not: Ayrıca ek olarak Türkçe karakter sorunu çözümü için foruma hiçbirşey uygulamadım. Forumun kendi, normal bir şekilde Türkçe gönderiyor mesajları.
İnadına SMF 1.1.X

ozanoguz

Quote from: Hoochie Coochie Man on February 23, 2008, 03:46:53 AM
Denedik ama, mesaj içeriğini alt üst etti!
Konu başlığını düzelttiğini görünce, bizde sorunu çözdük sandık, meğer içeriği mahvediyomuş. Buyrun size örnek..

QuoteKanada'n�n en g�rkemli m�zik ��leni JUNO Kanada M�zik �d�lleri'nde Y�l�n Blues Alb�m� Kategorisi adaylar� a��kland�. Kazanan 6 Nisan 2008'de Kanada'n�n CTV televizyon kanal�ndan yan�lanacak canl� yay�n ile a��klanacak. Y�l�n Kanada Blues Alb�m� Adayalr� ise ��yle; FATHEAD -- BUILDING FULL OF BLUESHarrison Kennedy -- HIGH COUNTRY BLUESJack de Keyzer -- BLUES THINGLittle Miss Higgins -- JUNCTION CITYThe Johnny Max Band -- A LESSON I'VE LEARNED

Kodları yerine koyduktan sonra.
QuoteKanada'nın en görkemli müzik şöleni JUNO Kanada Müzik Ödülleri'nde Yılın Blues Albümü Kategorisi adayları açıklandı. Kazanan 6 Nisan 2008'de Kanada'nın CTV televizyon kanalından yanılanacak canlı yayın ile açıklanacak.

Yılın Kanada Blues Albümü Adayalrı ise şöyle;

FATHEAD -- BUILDING FULL OF BLUES
Harrison Kennedy -- HIGH COUNTRY BLUES
Jack de Keyzer -- BLUES THING
Little Miss Higgins -- JUNCTION CITY
The Johnny Max Band -- A LESSON I'VE LEARNED

Size tavsiyem bu uygulamayı kesinlikle yapmayın. Kodlarla oynamayın!
Not: Ayrıca ek olarak Türkçe karakter sorunu çözümü için foruma hiçbirşey uygulamadım. Forumun kendi, normal bir şekilde Türkçe gönderiyor mesajları.
kardeşim ilk defa böyle bir hata geldi... Sen emin misin kodları doğru yerden sildiğine...Daha önce de bu yolu sayısız kişi denedi başka forumlarda da yayınladım bu yolu ve asla hata çıkmadı... Bence sen bir kontrol et kodları... Sildiğin kodlar mesaj içeriklerini etkilemez sadece maillerle ilgili sorunları düzeltir. Eğer senin mailllerindesorun yoksa sen neden uyguluyorsun bu modu... :)

Hoochie Coochie Man

Vardı, Türkeçe karakterlerde sorun vardı konu başlıklarında, bunu yaptım, düzeldi.. Sonra bi gün konu içeriğine baktım. Türkçe karakterlerin yerine kare kare kutucuklar çıkıyor, sonra bu senin gösterdiğin tüyoyu eski haline getirdim ve düzeldi.
İnadına SMF 1.1.X

novalgine_plus

önce bi hata verdi sayfayı tekrar yeniledim geldi site e-posta yolldım düzelmiş harika :D

ozanoguz

Quote from: novalgine_plus on February 25, 2008, 09:22:02 AM
önce bi hata verdi sayfayı tekrar yeniledim geldi site e-posta yolldım düzelmiş harika :D
ilk başta hata almanız normal kaynak dosya ile oynama yapıyoruz :) ama düzelmesine sevdinim :)

mechul78

saol kardeş kodlar kesinlikle çalışıyor denedim gördüm :D
http://uzakmmyo.ypu.com [nofollow] üye olun ve bildiklerinizi bizimle paylaşın...

TugruL

Valla bende özellikle şşşğğğüüüıııççç yazdım gönderdim hepsi düzgün. işe yarıyor yani. hiç bir moda yada manuel anlatıma millet bu kadar kıl olmamıştı. iki harf silince millet niye huylandı anlamadım. emeğine sağlık kardeş bence süper bir buluş ;)

ozanoguz

Quote from: TugruL on March 03, 2008, 01:08:18 PM
Valla bende özellikle şşşğğğüüüıııççç yazdım gönderdim hepsi düzgün. işe yarıyor yani. hiç bir moda yada manuel anlatıma millet bu kadar kıl olmamıştı. iki harf silince millet niye huylandı anlamadım. emeğine sağlık kardeş bence süper bir buluş ;)
Teşekkür ederim kardeşim fikirlerin için... Mod filan değil zaten bu sadece fazlalıkları alıyoruz :D ;)

forsakenlad

Eren "forsakenlad" Yaşarkurt
SMF Friend & Former Team Member

Alpay

hehe heryerde 2,0 da olcak bu olcak şu olcak görmeye başladim benmi takıntılıyım diye düşünüyorum 2,0 gelsede artık kursak diye sanki gereginden fazla beklettiler...

уιℓмαz

Quote from: Alpay on March 05, 2008, 05:37:17 AM
hehe heryerde 2,0 da olcak bu olcak şu olcak görmeye başladim benmi takıntılıyım diye düşünüyorum 2,0 gelsede artık kursak diye sanki gereginden fazla beklettiler...

Boşver 2.0'ı kardeşim bak ben charter oldum hala kuramıyorum :D

Yağız...

1 hafta geçsin kurarsin :)
upgrade yaparken hata alirsan pm at =)

kilwosen

ozanoguz

Quote from: kilwosen on March 10, 2008, 04:58:01 AM
kardesim ben denedim hiç bir degisiklik olmadı
Mail yazıp denedin mi kardeşim? Öncelikle şu soruyu sormak lazım senin hotmaile yolladığın maillerde Türkçe karakter sorunu var mıydı? Yoksa zaten bir değişiklik olmaz :)

akvaryum57

bende hiç bir düzelme olmadı , smf 1.1.4 defult kullanıyorum.en ufak değişiklik yok. hani yanlıs yapıyorum ddedım farklı denedım bır kac yoldan. olmadı. dah ayrıntılı soyleyebılırmısın . oradakı sayılarımı sılıyorsun gorunumu {,} bu m u kalacak son halınde yoksa 2,6 olarakmı kalacak veya komple o bolumu mumu sılıyorum  . beklemedeyım tesekkurler

ozanoguz

Quote from: akvaryum57 on March 11, 2008, 07:27:16 AM
bende hiç bir düzelme olmadı , smf 1.1.4 defult kullanıyorum.en ufak değişiklik yok. hani yanlıs yapıyorum ddedım farklı denedım bır kac yoldan. olmadı. dah ayrıntılı soyleyebılırmısın . oradakı sayılarımı sılıyorsun gorunumu {,} bu m u kalacak son halınde yoksa 2,6 olarakmı kalacak veya komple o bolumu mumu sılıyorum  . beklemedeyım tesekkurler
Arkadaşım çok açık şekilkde anlatmışım silmen gereken yer parantez içindeki 2,6 kısmı, dikkat et , (virgül) dahil...

microhacker

Kelebeğin kanat çırpışı gibi önemsiz bir şey;
Dünyanın yarısını dolaşabilecek bir kasırgaya neden olabilir...

www.lusiferaz.com

done

Advertisement: