News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

hotmaile giden e-maillerde Türkçe karakter sorununa modsuz çözüm...

Started by ozanoguz, October 08, 2007, 02:01:29 AM

Previous topic - Next topic

Yağız...

Quotesmf.gen.tr nin dökümantasyon bölümüne kondu
Önemli olan oranin degil buraninkine koyulmasi...

ozanoguz

Quote from: cakal93 on November 03, 2007, 01:03:34 PM
Quotesmf.gen.tr nin dökümantasyon bölümüne kondu
Önemli olan oranin degil buraninkine koyulmasi...
hehe gün olur o da olur ben onu önemli olduğu için değil denendiğini belirtmek için yazdım... hem merak ediyorum bu konuda neden bu kadar terslik çıkarıyorsunuz, size yardımcı olmak için bir mesaj yazdım neredeyse bu mod birşeye yaramaz diyeceksiniz... bu işlemi yapıp da sorunla karşılaşan ya da faydasını görmeyen varsa beri gelsin... daha önce de belirttim benim için önemli olan hatice değil neticedir....

c a g a t a y

Peki bu kodlari degistirmemze ragmen
aktivasyon mailleri hotmail JUNK MAIL kutusuna gidiyor ise?

bu kodlari degistirmedeki amac ne?
TR sorunu asmak icin git LANGUAGE dosyalarindali tüm ı,ş,ğ gibi karakterleri degistir elle

????

ozanoguz

Quote from: c a g a t a y on November 03, 2007, 03:01:12 PM

bu kodlari degistirmedeki amac ne?
TR sorunu asmak icin git LANGUAGE dosyalarindali tüm ı,ş,ğ gibi karakterleri degistir elle

????
kardeşim o senin dediğin olayla bunun bağlantısı var mı bilmiyorum(sanıyorum ki o dediğin olay sadece SMFde açıklamalarda vb sorun varsa çözer) ama sence bütün dosyalardaki ı,ş,ğ harflerini değiştirmek mi kolay yoksa 2 tane sayı silmek mi? karar senin... ben zaten JUNK mail konusunda bir fikrim olmadığını söyledim, bu olaydaki amaç hotmaile gönderdiğin maillerde "A2%ıIK (AÇIK)" şeklinde çıkan yazıları yok etmek, tamemen Türkçe olarak görünmesini sağlamak...

husmen73 (Gulhin)

????
Spam kutusuna düşen mailler Hosting Servis Sağlayıcınızla ilgilidir. Hosting Servis Sağlayıcınızın ip adresi spam listesinde olduğundan dolayı gönderilen tüm mailleri spam listelerine düşer.
-Kurumsal Kimlik Web Tasarım Hizmeti.
Gülhin Portal Sistemi hakkında yorumlarınızı bekliyorum.
SMF
Referanslar --> http://www.gulhin.com/referanslar-portfoy/
-Web Tasarımı ve Tema Tasarımı Sitesi www.gulhin.com
-TOPLU MAİL GÖNDERİMİ --> http://www.toplumailsms.com
E-Ticaret Sistemi yaptırmak mı istiyorsunuz?

c a g a t a y

Husmen Aga
Hüseyin kardeş biraz daha acabilir misin?

Benim sitemin degilde hostumun ip si mi?

örnek verirsek nasıl yani?

Ben bu olaya kafayi taktim da

Selamlar

ozanoguz

Quote from: c a g a t a y on November 04, 2007, 02:31:37 PM
Husmen Aga
Hüseyin kardeş biraz daha acabilir misin?

Benim sitemin degilde hostumun ip si mi?

örnek verirsek nasıl yani?

Ben bu olaya kafayi taktim da

Selamlar
host firmanın ip adresi tabi ki yoksa senin siten tek başına spam listesine alınacak kadar vukuat işlememiştir herhalde... :)

ozanoguz

Quote from: ahmetsadri on November 10, 2007, 08:23:31 AM
evet tr karakter çözülo güzel paylaşım
hehe ne güzel işte bir kardeşimin daha sorununa çözüm bulmuş oldum :D

Raffine

Kardeşim hepimiz Türküz.Türkün işiine keser vurmaya çalışacağımıza destek olmalıyız. OzAnOğUz bilerek veya bilmeyerek iyi birşey buldu ve sitemde denemelerini yaptım.Çok iyi işliyor. OzAnOğUz un yapmadığı açıklamayı ben yapıyım.Bu kodlar hotmailin ana PC sinin kullandığı dili kullaNMASINI SAĞLAR.

SMF 'yi yazanlar sitenizin yorulamaması için yazı dilini başka yerden almasını sağlamışlar...
OzAnOğUz ise sitenizin yani hostunuzun dilini kullandırtmamızı sağladı.Buda dil sorunun çözülmesinde işimize yaradı.

Yani SMF kodlayıcıları gereksiz kod kullanmamışlar.
OzAnOğUz da zeki biri olarak SMF dünyasına yani aramıza adımını attı.
[nofollow]
500 MB bedava Hosting İçin Tıklayın

ozanoguz

Quote from: Raffine on November 10, 2007, 12:38:06 PM
Kardeşim hepimiz Türküz.Türkün işiine keser vurmaya çalışacağımıza destek olmalıyız. OzAnOğUz bilerek veya bilmeyerek iyi birşey buldu ve sitemde denemelerini yaptım.Çok iyi işliyor. OzAnOğUz un yapmadığı açıklamayı ben yapıyım.Bu kodlar hotmailin ana PC sinin kullandığı dili kullaNMASINI SAĞLAR.

SMF 'yi yazanlar sitenizin yorulamaması için yazı dilini başka yerden almasını sağlamışlar...
OzAnOğUz ise sitenizin yani hostunuzun dilini kullandırtmamızı sağladı.Buda dil sorunun çözülmesinde işimize yaradı.

Yani SMF kodlayıcıları gereksiz kod kullanmamışlar.
OzAnOğUz da zeki biri olarak SMF dünyasına yani aramıza adımını attı.
sağol kardeşim desteğin ve açıklaman için... :D aslında ben başka bir sebebi de dikkate almıştım bunu yaparken ama çok da önemli değil... Allah senin gibi SMFcileri daim etsin...

c a g a t a y

Arkadaşlar
Aktivasyon Mailleri Hotmail ÖNEMSİZ POSTA ya gidiyor

Buna cözüm bulan var mı aranızda?

Selamlar

EfenDiSiZZz

Quote from: Aslanbek Hüseyin on November 03, 2007, 05:37:32 PM
????
Spam kutusuna düşen mailler Hosting Servis Sağlayıcınızla ilgilidir. Hosting Servis Sağlayıcınızın ip adresi spam listesinde olduğundan dolayı gönderilen tüm mailleri spam listelerine düşer.

Aslanbek Hüseyin  Arkadasimiz Boyle Demis Bende 3 Tane SMF Forum Var giden mailleri Kendi Hostumdan Gonderiyorum SMTP yi Ayarladim 1.1.2 olan Surumunde Giden Mailler Gelen Kutusuna Gidiyor 
Diger 2 Forum 1.1.4 Surumu  Mailler Junk Maile Gidiyor  Siteden Gonderilen Diger Tum maillerde Gelen Kutusuna Gidiyor
Host Firmasi ile alakasi Olmasi imkansiz Gibi

Benim ip Adresim Spam maillerde Ekli Olsa Diger Uyelik Olan Herseyde Junk maile Gitmesi Lazim Santranc ve Arkadaslik Olan Sitelerimizdede Aynı ip Adresini Kullaniyorum Yine Gelen Kutusuna Gidiyor

ama 1.1.3 ve 1.1.4 te Surekli Junk maile Gidiyor  Elmacik Arkadasimizin Anlatigini Sistemi Kullaniyorum Yine Cozum Olmuyor
Hepsi icin Farkli mail Adresleri kullandim Yine Olmadi Gmail Kullandim Yine Duzelmedi Yanlis yapiyorum Desem 1.1.2 de de Calismamasi Lazimdi

husmen73 (Gulhin)

Quote from: EfenDiSiZZz on November 22, 2007, 02:32:04 PM
Quote from: Aslanbek Hüseyin on November 03, 2007, 05:37:32 PM
????

Aslanbek Hüseyin  Arkadasimiz Boyle Demis Bende 3 Tane SMF Forum Var giden mailleri Kendi Hostumdan Gonderiyorum SMTP yi Ayarladim 1.1.2 olan Surumunde Giden Mailler Gelen Kutusuna Gidiyor 
Diger 2 Forum 1.1.4 Surumu  Mailler Junk Maile Gidiyor  Siteden Gonderilen Diger Tum maillerde Gelen Kutusuna Gidiyor
Host Firmasi ile alakasi Olmasi imkansiz Gibi

Benim ip Adresim Spam maillerde Ekli Olsa Diger Uyelik Olan Herseyde Junk maile Gitmesi Lazim Santranc ve Arkadaslik Olan Sitelerimizdede Aynı ip Adresini Kullaniyorum Yine Gelen Kutusuna Gidiyor

ama 1.1.3 ve 1.1.4 te Surekli Junk maile Gidiyor  Elmacik Arkadasimizin Anlatigini Sistemi Kullaniyorum Yine Cozum Olmuyor
Hepsi icin Farkli mail Adresleri kullandim Yine Olmadi Gmail Kullandim Yine Duzelmedi Yanlis yapiyorum Desem 1.1.2 de de Calismamasi Lazimdi

Bakınız, Elmacik e-posta gönderme ile ilgili bir döküman yazdı ve Dökümantasyon bölümünde bulunmaktadır. Bunları hiç okumuyorsunuz.

Sebep;
1-hosting firmasının ip adresinden daha önce gönderilen toplu mailler yüzünden ip adresi spam listesine alınır ve tüm gönderilenler spam olarak işaretlenir.
2-Giden maillerin gönderini tanımsız olduğu için spam olarak işaretlenir.

SMTP ayarlanması makuldur, çünkü SMTP'de kendinize ait tanımlı bir e-posta hesabınızla gönderilir ve ip adresinde problem yok ise gelen kutusuna geçirilir.

Ayrıntılı bilgi için www.spamhouse.org
-Kurumsal Kimlik Web Tasarım Hizmeti.
Gülhin Portal Sistemi hakkında yorumlarınızı bekliyorum.
SMF
Referanslar --> http://www.gulhin.com/referanslar-portfoy/
-Web Tasarımı ve Tema Tasarımı Sitesi www.gulhin.com
-TOPLU MAİL GÖNDERİMİ --> http://www.toplumailsms.com
E-Ticaret Sistemi yaptırmak mı istiyorsunuz?

ozanoguz

ozanoguz

*BLACKSNAKE*

ahmetgursoy

Emeği geçen herkese teşekkür ederim benimde canımı sıkıyordu bu sorun şimdi düzeldi :)

Advertisement: