Bulgarian language - update?

Started by ISRalien, November 05, 2007, 08:15:06 AM

Previous topic - Next topic

ivo2296

#20
Тествай прикачения файл... заместих френската инсталация на мода с английската, но да се вижда когато форума ти е на български.

KrisBG

Теста е успешен.
Ще я инсталирам сега

KrisBG

Значи няма проблем с инсталацията.
Но само ако съм на English виждам менюто и настройките.
Да не би да е необходимо да добава в Modification.Bulgarian.php превода.
За един друг мод така направих ама не беше много успешно.

KrisBG

Ето тук питах пак за един проблемен мод и виж какво ми препоръчаха

To me the problem is that when change in Cyrillic, and everything disappears from the menu. How can I correct that there is no problem with the Cyrillic alphabet   


vbgamer45
Customizer
Simple Machines Hero



You have to create a modificaions.yourlanguage.php in themes/default/languages/

And copy the gallery text from modifications.english.php to that file. 



ivo2296

Quote from: KrisBG on January 23, 2009, 05:48:29 PM
Значи няма проблем с инсталацията.
Но само ако съм на English виждам менюто и настройките.
Да не би да е необходимо да добава в Modification.Bulgarian.php превода.
За един друг мод така направих ама не беше много успешно.


Виж дали в Modification.Bulgarian.php има текст
// SMF Media Gallery extra strings
под него трябва да има текст на френски.

ivo2296

Quote from: ivo2296 on January 23, 2009, 05:17:03 PM
Quote from: KrisBG on January 23, 2009, 05:03:28 PM
Просто перфектно мерси за преводите.
На мен проблема ми е с повечето Модове че след инсталация сменя ли на кирилца и всичко изчезва.
Каде ми е проблема имате ли някаква идея?

Значи в модовете се ползва Modifications.english.php файл и почти всеки мод си има ime.english.php.

Сваляш даден мод на ПЦ-то си и го разархивираш, след това преименуваш файловете които в името им се съдържа "english" на "bulgarian". После отваряш инсталационните му файлове и заместваш думата в "english" на "bulgarian"

Кажи ми даден мод и мога да ти го направя, нещо като пример.

Quote from: KrisBG on January 23, 2009, 05:52:49 PM
Ето тук питах пак за един проблемен мод и виж какво ми препоръчаха

To me the problem is that when change in Cyrillic, and everything disappears from the menu. How can I correct that there is no problem with the Cyrillic alphabet  


vbgamer45
Customizer
Simple Machines Hero



You have to create a modificaions.yourlanguage.php in themes/default/languages/

And copy the gallery text from modifications.english.php to that file. 




Това и аз имах в предвид.

KrisBG

Мисля че разбрах само малко трябва да си поиграя.
А извинявай за нахалството ама как да изкарам бутон за галерията.
Малко съм зле със SMF но много ме кефи.

ivo2296

Quote from: KrisBG on January 23, 2009, 05:59:33 PM
Мисля че разбрах само малко трябва да си поиграя.
А извинявай за нахалството ама как да изкарам бутон за галерията.
Малко съм зле със SMF но много ме кефи.

Не ползвам този мод трябва да го поизуча...
Ти нали ползваш основния дизайн на форума като след инсталация?

KrisBG

#28
Quote from: ivo2296 on January 23, 2009, 06:03:55 PM
Quote from: KrisBG on January 23, 2009, 05:59:33 PM
Мисля че разбрах само малко трябва да си поиграя.
А извинявай за нахалството ама как да изкарам бутон за галерията.
Малко съм зле със SMF но много ме кефи.

Не ползвам този мод трябва да го поизуча...
Ти нали ползваш основния дизайн на форума като след инсталация?

Не с друг съм.
Опа ето защо нямам бутон.
Ще добавя в index.template бутона от default.

ivo2296

Този мод е доста голям и сложен така че внимавай... Дай ми линк на PM към форума ти да го видя.

6aro

Привет на всички! Аз когато инсталирам даден мод си отварям от FTP-то Modification.Bulgarian.php и добавям дадения езиков код там. Понякога си правя и превод. Имам и преведен, но не цялостно Админ панел и някои други секции.

ivo2296

Quote from: 6aro on March 16, 2009, 07:42:44 AM
Привет на всички! Аз когато инсталирам даден мод си отварям от FTP-то Modification.Bulgarian.php и добавям дадения езиков код там. Понякога си правя и превод. Имам и преведен, но не цялостно Админ панел и някои други секции.

Здравей,

ако имаш инсталиран тестов форум, и имаш време, ще се радвам да провериш за грешки и да пишеш там:
http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=295148.0

Четири очи виждат по-добре от две :)

6aro


6aro

#33
Имам и направен превод на Admin.bulgarian.php. Не е пълен, но мога да го кача да го имате. Хем и редакция ако се налага да се направи.

ivo2296

Quote from: 6aro on March 16, 2009, 05:10:54 PM
Имам и направен превод на Admin.bulgarian.php. Не е пълен, но мога да го кача да го имате. Хем и редакция ако се налага да се направи.

Благодаря,

Admin.bulgarian.php е един от файловете който беше с нисък приоритет за превод от мен, но за обикновени потребители интерфейса е почти 100% преведен, както за 1.1.8 така и за 2.0RC1.

6aro

Мога да се хване и с някои други неща. Гледам, че Themes.bulgarian.php не е преведен, а аз съм го почнал.

kiril_fmi

Здварейте и от мен :)
Имах доста трудности с прехвърлянето на форума от един хост на друг (с базата данни), но все пак успях. Сега проблемът е, че не ми разчита всичко. Половината информация си я показва както трябва, другата половина ми я показва с въпросителни. Много странно, може ли някой да ми помогне или да отворя нова тема за това:?

Благодаря предварително

ivo2296

Quote from: kiril_fmi on March 18, 2009, 05:53:59 PM
Здварейте и от мен :)
Имах доста трудности с прехвърлянето на форума от един хост на друг (с базата данни), но все пак успях. Сега проблемът е, че не ми разчита всичко. Половината информация си я показва както трябва, другата половина ми я показва с въпросителни. Много странно, може ли някой да ми помогне или да отворя нова тема за това:?

Благодаря предварително

Какъв charset ползваш , windows-1251 или UTF-8 за форума ти?

Също така виж в PhpMyAdmin дали всички таблици в базата ти са с еднакъв encoding.

kiril_fmi

#38
А как мога да проверя какъв ми е charset-a в стария форум? Нямам никакви инструменти за работа с базата данни там, понеже форумът беше в 110mb.com [nofollow], a там позволяват само работа с 110dbmanager, който в момента не работи  :-X
backup-a на базата данни си я правих от контролния панел на smf 1.1.2, без да я конвертирам към utf8. Тя не си ли е по подразбиране utf-8? Още повече и че в настройките на форума пише bulgarian-utf8 (Default Forum Language - Bulgarian - utf8) ??? Иначе phpmyadmin показва, че всички таблици са еднакви и са utf8_general_ci .
Другото странно е, че все пак има някои теми, които се четат, не е всичко с въпросителни  ::)
Освен, мислих си, да дам convert to utf-8 и така да нарпавя нов backup, но не знам дали няма нещо да повреди старата база данни :-X Че ако това стане, не знам как после ще оправя нещата.

kiril_fmi

Ето за какво става дума:
http://mariahcarey-bg.com/forum/ [nofollow]
Виж и Кино->Последният филм, който сте гледали :-\ Там си е наред :-\

Advertisement: