prebacivanje smf na drugi server

Started by vssv, November 05, 2007, 12:31:31 PM

Previous topic - Next topic

vssv

Da vas pitam, trenutno korisitm hosting kod jedne firme, pošto nisam zadovoljan njima odlučio sam se prebaciti na hosting druge firme..
Sad me znaim da prebacim sve što imam u smf, znači korisnike i postove..
šta točno trebam napraviti?
dal samo back up u admin -forum ili moram i mysql bazu isto back up i na novi server..
da pojednostavnim, šta trebam napraviti?
instalirao sam forum na novi server..

hzxlpmpf

Odes u PHPMyAdmin i izvadis bazu podataka (u phpmyadmin proslog hosta) pa onda ides u PHPMyAdmin novog hosta i u bacis tu bazu tamo.
Kako da zavrisi onda na starom hostu konektujse na FTP server i downloaduj ceo forum.
Kada to uradis taj forum uploaduj na novi host.
Kada uploadujes forum na novi host otvoris Settings.php i izmenjas podatke za MySQL bazu.

Vrlo je lako.

dioda

Zar ne treba instalirati forum na serveru, kako mislis da ga samo prekopira sa starog hosta na novi?

hzxlpmpf

Konektuje se na FTP server starog hosta.
Onda downloaduje forum na svoj kompjuter i posle se konektuje na FTP server novog hosta i taj forum sa kompjutera uploaduje na FTP.
Ako se instalira novi forum mora i nova baza.
A to nikako ne valja jel mora sve nanovo.

vssv

Quote from: The Cat on November 05, 2007, 12:37:38 PM

Kada uploadujes forum na novi host otvoris Settings.php i izmenjas podatke za MySQL bazu.

Vrlo je lako.

nadam se da je lagano..
problem je što sam imao hosting na carnetu,pa sada čekam da mi prebace domenu na novi..
pa mi reci,pošto ne znam kada će mi prebaciti domenu, jer dovoljno da jednom kopiram "forum" s starog servera na novi,pa da onda radim export baze jednom dnevno dok me ne presele... ili moram svaki dan i forum i bazu skidati na komp..
ak si me šta skužio..

hzxlpmpf

Kada ti prebace domen.
Idi u PHPMyAdmin starog host.
Onda exportuj bazu.
Pa onda idi u PHPMyAdmin novog host i importuj tu bazu.
Onda se konektujes na FTP server strog hosta i downloaduj forum na tvoj kompjuter.
Kada to uradis idi na FTP novog hosta i uploaduj taj forum sa kompjutera.
I onda idi u Settings.php i promeni podatke za MySQL.
A forum je dovoljno da kopiras samo jedan put kao i export baze i import baze na novi host.


hzxlpmpf


Boxer2

Ja sam to radio i već 3 tjedna nemogu na zelenu granu, sve crkava, od pretražnika do svega ostalog, baza divlja, nakon seljenja se brkaju postovi iz drugih tema u određene bezvezne teme, ukratko katastrofa tih razmjera da neznam više što raditi, u 3 tjedna sam izgubio hrpu postova, ljudi me razapinju na križ, hosting servis je već odavno nemoćan jer je s serverom sve ok, novoinstalirani forum radi savršeno ali dok raspakiram bazu sa starog servera i napravim repair_settings sve podivlja. Ukratko ne preporučam to nikome jer nema smisla. Nitko na cijelom SMF forumu nema pojma o greškama koje mi se javljaju i tako dalje. Uglavom za mene nedokučiva misterija a problem je što mi je na vratu cca 650 ljudi koji bi na forum svaki dan
SMF je zakon a zakon se mora poštivati.

www.alfisti.hr

hzxlpmpf

Evo i meni.
Isto to da radim.
Baza mi je uzasna.
Svi linkovi su mi pobrkani.

Najbolje je uploadovati novi forum , a bazu staru.

Boxer2

Ne, nego treba instalirati novi forum i onda u njegovu bazu raspakirati sve tablice koje nemaju veze s postavkama odnosno raspakirati samo korisnike, teme, forume, postove, privatne poruke i moderatore, avatare i eventualno smajliće jer u bazi postoje neke postavke zapisane sa starog servera na kojem se baza vrtila prije i ako te postavke nisu u dlaku iste novom serveru nastaje katastrofa svjetskih razmjera
SMF je zakon a zakon se mora poštivati.

www.alfisti.hr

vssv

nisam još ništa radio jer čekam da mi dns prebaci domenu..
znaći te tablice,onda ništa ne moram raditi po settings?
si to uspjeo napraviti da radi?

Boxer2

Jesam uspio, sve raid a settings tablicu ne moraš prebacivat jer ti ostanu postavke od novoinstaliranog foruma na novom serveru tako da izbjegneš moguće nepodudarnosti i konfiguraciji servera. Ja sam složio sve samo sam imao problem s opcijom " Provjera pravopisa " jer mi je server u USA a tamo nema podrške za HR pravopis odnosno nije instalirana na serveru koji ja koristim pa mi je crkavao forum radi toga, lupalo je po bazi i nabijalo greške, crkavao je pretražnik i slično.

Moj forum ti je na www.alfisti.hr/forum/index.php
SMF je zakon a zakon se mora poštivati.

www.alfisti.hr

vssv

ok..znaći samo instaliram ispočetka forum na novi server i zatim ubacim u bazu samo te određene tablice i trebao bi noramlno raditi?

p.s.super ti je forum..lijep i dobro organiziran..
koji skin koristiš?


Boxer2

Quote from: vssv on November 10, 2007, 07:20:35 AM
ok..znaći samo instaliram ispočetka forum na novi server i zatim ubacim u bazu samo te određene tablice i trebao bi noramlno raditi?

p.s.super ti je forum..lijep i dobro organiziran..
koji skin koristiš?

Da, samo ubaciš te tablice koje će ti trebati.

Skin je 7dana ali stara RC2 verzija jer je netko preradio nju na 1.1 ali mi je štekala pa sam stavio stariju
SMF je zakon a zakon se mora poštivati.

www.alfisti.hr

hzxlpmpf

Nemora da razdvaja tabele.
Ja sam instalirao novi SMF i celu bazu sa starog hosta , izmenio neke podatke i to je to.

Boxer2

Ja pišem ono što se meni dogodilo, možda zato jer sam prešao sa servera u HR na USA server, mislim da nije na odmet napomenut da se netko drugi ne ubije 3 tjedna s problemima kojima nitko nezna odgovor kao što sam se ja ubijao
SMF je zakon a zakon se mora poštivati.

www.alfisti.hr

vssv

budem vam javio kako je prošlo.il pitao za pomoć ak gdje zapne..
nadam se da će mi više preseliti domenu..

Edin_FMB

e ovako jedno pitanje

smf je instaliran dikretno na server, sada bi ga htjeo prebaciti u folder forum
e da li če se sjebat baza i sl. ili mogu samo lagano ;)

Advertisement: