News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

prebacivanje smf na drugi server

Started by vssv, November 05, 2007, 12:31:31 PM

Previous topic - Next topic

MarkoWeb

Quote from: Edin_FMB on November 13, 2007, 04:46:46 PM
e ovako jedno pitanje

smf je instaliran dikretno na server, sada bi ga htjeo prebaciti u folder forum
e da li če se sjebat baza i sl. ili mogu samo lagano ;)
Samo u settings.php promeni putanju posle...

vssv

evo..napokon su mi prebacili domenu..
instalirao sam forum, i uvezao mysql bazu..sve osim tema i postavki..
sve radi za sada super..jedino me mući to što mi je umjesto sva slova(č.ć,š,đ) stavio upitnike..
mogu pisati normalno sada na forumu č,š,ć i normalno ih prikazuje..ali nakon uvoza podatak u svim starim postovima je promjenio ta slova u ?..
jel to mogu kako riješiti..

Boxer2

U myphpAdminu si otvori tablicu smf_settings i promjeni encoding, vrlo vjerojatno ti je na UTF-8 pa stavi na ISO 8859-2 ili windows 1250
SMF je zakon a zakon se mora poštivati.

www.alfisti.hr

vssv

jel to vrijedi i za postove da mi promjeni i nazive tema?
nisam nikada radio to,ali jel to radim ovako..
stisnem na tu tablicu..smf_settings_zatim operacije..i uspoređivanje promjenim u latin2_croatina_ci.. ?

Boxer2

Ne nego si u phpadminu otvoriš bazu i kad vidiš popis tablica klikneš u redku tablice smf_settings klikneš na pretraživanje prva ikona odmah do naziva tablice i kad je otvoriš nađeš redak u kojem ti piše encoding i promjeniš ga
SMF je zakon a zakon se mora poštivati.

www.alfisti.hr

vssv

kliknem na pretraživanje..ali ne mogu pronaće encoding
imam
smfVersion
news
...
i tak dalje,ali nikak da nađem encoding

Boxer2

Im asigurno samo nije na prvoj strani nego dalje, stavi si da ti od jednom prikaže 100 redaka i vidio budeš ili s desne strane dolje na onom prozoru prebacuj na sljedeće stranice, mislim da ih ima 6-7, nije na prvoj sigurno
SMF je zakon a zakon se mora poštivati.

www.alfisti.hr

vssv

meni je u redu sada kada netko piše i kada sam ručno promjenio nazive tema..
ali ovi stari postovi mi sadržavaju ? umjesto pravih znakova..
jel se i to može promjeniti?

Boxer2

Ti ti je problem učitavanja encodinga, trebao bi mi pristup na tvoj myphpadmin i složim ti to za minutu. AKo ne uspiješ javi se na pp. I BTW daj link na forum da vidimo u
SMF je zakon a zakon se mora poštivati.

www.alfisti.hr

vssv

evo to sam riješio,ali ima nešt drugo..
ne radi mi pregled,odnosno kada napišeš post i možeš stisnuti pregled i stisnem to i piše otvara,ali ga ne otvori..
i tak par greški mi se nađe..
ne znam dal sam dobro sve napravio..
al da ponovim postupak prebacivanja..na starom serveru sam pomou php izveo baze..(kod izvoza sam stavio vrsta izvoza insert,možda sam trebao update ili replace???)
i onda sam otišao na novi server,instalirao forum i u php izbrasao iz baze sve osim smf_theme i smf_settings i uvezao ostatak s prošle baze(osim smf_theme i smf_settings)..
dal sam gdje pogriješio..poluditi ću..s tim prebacivanjem..

Boxer2

Ja koristim mysql toolkit u njemu ima mysql administrator i sve radim preko njega, najbolje i najbrže rješenje
SMF je zakon a zakon se mora poštivati.

www.alfisti.hr

Advertisement: