Theme Authors: Theme Approval Guidelines

Started by MarkoWeb, November 25, 2007, 03:44:39 PM

Previous topic - Next topic

MarkoWeb

Posto veliki broj tema koje se posalju na Theme Site i cekaju odobrenje imaju neke greske pa smo resili da ih podelimo sa vama.

Evo nekoliko tacaka koje treba da odradite pre nego sto mi mozemo da odobimo vasu temu.

- Nesmeju da postoje "Hard coded" nizovi u temi, i engleski nizovi/dugmici moraju biti prilozeni
Svi tekstovi moraju da budu u jezickim fajlovima. Ako vasa tema koristi novi string koji ne postoju u SMF-u, napravite Modifications.language.php fajl (ili napravite svoje ThemeStrings.language.php) u /languages folderu. Engleska verzija svakog novog stringa mora postojati, ali mozete da napravite i u drugin jezicima ako zelite.

- Tema ne sme da krsi autorska prava
Tema ne sme da sadrzi radove drugih ljudi, osim ako ima odobrenje autora. Takodje teme ne mogu da sadrze javascript-e i slike iz drugih izvora. Dozvoljeno vam je da napravite svoje slike, ili da koristite one koje se vec nalaze u SMF paketu, ali ne smete da koristite slike iz drugih SMF tema ili iz nekog drugog softvera bez dozvole njihovih autora.

- Tema mora da budu validni HTML 4.01 ili XHTML 1.0 Transitional
Fajlovi tema moraju da budu validni HTML 4.01 ili XHTML 1.0 Transitional. Tagovi moraju da budu ispisani malim slovima, i kraj reda (<br>) mora da bude zatvoren (<br />), za vise informacija pogledajte XHTML 1.0 Transitional pomoc.

- Samo izmenjeni fajlovi
Nema potrebe da ukljucite sve fajlove teme i jezika ako nisu izmenjeni, SMF ce automatski pozvati fajl iz osnovne teme ako vasa tema ne sadrzi taj fajl. Isto vazi i za jezicke fajlove, jedini jezicki fajl koji je neophodan je Settings.language.php

- Laka citljuvost za brzo editovanje
Tema mora da ima citljiv kod i da se slaze sa nasim vodicem sto vise. Naprimer ne treba da imate celu klasu ispisanu u jednom redu.

Hvala

---
http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=197350.0

hzxlpmpf

Dali je kod tema moguce da se u direktorijumu languages stavi samo failovi :
Setting.language.php
Modifications.language.php ??? ?

dioda

The Cat The King

Sto ne raspakujes neku temu temu pa ne vidis sta sve ima u direkrorijumu languages.....Neke imaju ta dva fajla, neke teme uopste nemaju nemaju taj dir a neke tem.....

ronalderR

Mene zanima ovo :
Dali je moguce da ja svom administratoru dam autorske privilegija da mi pomaze u pravljenju teme ?

markoni

Sajt na kojem radim je skoro gotov i polako sam prešao na obradu foruma koji će biti u sklopu tog sajta. Pošto sam se odlučio za SMF, interesuje me da li ja mogu da se potpišem na forumu sa "redizajn (dizajn) i prevod uradio ... " ???
Linkovi kao što su "powered by ..." i "SMF copyright" naravno ostaju i ne diraju se...
Planiram da dobar deo postojećeg prevoda preradim, jer mi sadašnji ne odgovara. Takođe, tema koju prerađujem je default tema smf, dakle to mi je osnova... ali se u suštini menja dobar deo teme. Od ikonica, headera, footera, navmenija, nešto dodaje, nešto izbacuje, itd...
Inače, nov sam na forumu pa mi nemojte zameriti ako je kojim slučajem pitanje postavljeno na pogrešno mesto...

poz
"When words are scarce they are seldom spent in vain."

Advertisement: