News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

Instalacijski problem

Started by frodomir, November 24, 2007, 09:31:35 AM

Previous topic - Next topic

frodomir

Kada pocnem instalirati onaj file install.php sve dobro ide i onda se pojavi poruka

The installer was unable to detect MySQL support in PHP. Please ask your host to ensure that PHP was compiled with MySQL, or that the proper extension is being loaded.

gdje da to nabavim ili sredim (ako moze direkt link)

MarkoWeb

Jel imas usopte sql instaliran na serveru/hostu?

frodomir

Quote from: Marko_ on November 24, 2007, 09:56:09 AM
Jel imas usopte sql instaliran na serveru/hostu?


nope gdje da ga nabavim i sve to ako imas direkt link

Robi052


markonio

Quote from: frodomir on November 24, 2007, 10:00:07 AM
nope gdje da ga nabavim i sve to ako imas direkt link
SMF, kao i ostale php skripte nisu samostalne aplikacije. Da bi one radile, MORAJU biti na nekom serveru. Ako imaš host, on mora imat još podršku za php i neku bazu podataka. A svi iole ozbiljniji hostovi imaju tu mogučnost (navedeno je u specifikacijama hosta).

Najčešća kobinacija je Apache server, php i MySQL baza podataka (sve troje besplatno).

Ukoliko želiš isprobat foum na svom kompu (to se inaće zove lokalno) potrebna ti je podrška za php i baza podataka. Ja, osobno, koristim XAMPP. Jednostavnom instalacijom instalira Apache, MySQL i php na Windowse...

MarkoWeb

Smf u verziji 1.1.4 i nize nemaopciju biranja baze... tj. koristi samo sql, dok ce kod verzije 2.0 moci da se bira i druga baza...

frodomir

imam program sa php.neta imam nekiphp šersonal xampp al ne kuzim kako sa njima da instaliram smf moze mi neko reci?


frodomir

komplicirano :P

al tres mi samo taj MySQL support in PHP

Advertisement: