Χαθηκε το "Features and Options" απο το admin Panel μου

Started by blondeamon, January 08, 2008, 12:25:29 PM

Previous topic - Next topic

blondeamon

Καλησπερα παιδια


Αφου εψαξα και ποσταρα και στο αγγλοφωνο και κανενας δεν ηξερε/ηθελε να με βοηθησει ανακαλυψα μετα και το ελληνικο κομματι του forum.

Εχω την 1.1.4 με Dilber Mc theme και τα εξης mods


--------------------------------------------------------------------------------------
   Mod Name     Version     
1.    TinyPortal    0.983    [ Uninstall ] [ List Files ] [ Delete ]
2.    SMF Links    1.6.5    [ Uninstall ] [ List Files ] [ Delete ]
3.    User Control Panel By Alan S    2.0    [ Uninstall ] [ List Files ] [ Delete ]
4.    Auto Embed Video Clips    1.6    [ Uninstall ] [ List Files ] [ Delete ]
5.    Ellow yellow christmas edition smiley set    1.1    [ Uninstall ] [ List Files ] [ Delete ]
6.    Double Post Stopper    1.0.1    [ Uninstall ] [ List Files ] [ Delete ]
7.    audiblepm 1    1.0    [ Uninstall ] [ List Files ] [ Delete ]
--------------------------------------------------------------------------------------


To προβλημα μου ειναι μετα τη προσθηκη του τελευταιου mod (USER CP PANEL) δεν εχω πια προσβαση στο "Features and options" του admin panel.Με βγαζει απλα σε ασπρη σελιδα οταν το παταω και ας λεει στο link

http://www.kamenos.gr/forum/index.php?action=featuresettings


οπως δηλαδη θα επρεπε.Καπου το mod πειραξε καποιο αρχειο και εσβησε το περιεχομενο της επιλογης αυτης και κανεις δεν μπορεσε να με βοηθησει αποτελεσματικα για να λυσω το προβλημα μου.

Οποιαδηποτε βοηθεια εκτος απο ευπροσδεκτη θα ητανε και λυτρωτικη καθως κλεινω μια εβδομαδα με το προβλημα και κατανταει πολυ δυσχερες για τη δουλεια μου.

Ευχαριστω προκαταβολικα , Δημητρης
Always looking for the best

www.kamenos.gr  Greek Gaming Community

agridoc

Κάνε ένα backup του Modsettings.php και ανέβασε στην θέση του δοκιμαστικά το αρχικό από το αρχείο εγκατάστασης της 1.1.4. Πιθανώς το Features and options θα δουλεύει.

Νομίζω οτι, είτε από εγκατάσταση ή απεγκατάσταση, συνήθως από mod conflict, είτε από δική σου παρέμβαση, κάποιο συντακτικό λάθος το κάνει να κολλάει.
  For Greek aeromodellers and our friends around the world  - Greek Button sets for SMF - Greeklish to Greek mod
Δeν αφιερώνω χρόνο για μηνύματα σε greeklish.

blondeamon

Eυχαριστω Agridoc .


Αντικατεστησα το modsettings.php με το default του 1.1.4 και δουλεψε...χωρις καμια επιπλοκη.
Always looking for the best

www.kamenos.gr  Greek Gaming Community

agridoc

Ωραία, τώρα κάνε σύγκριση του backup (που είχε το πρόβλημα) με το original. Πιθανώς κάποια mods να έχουν προσθέσει κάτι και η έλλειψη του κώδικα θα φανεί αργότερα.

Αρχισε να επαναφέρεις σταδιακά τα επιπλέον κομμάτια, κάπου πρέπει να υπάρχει συντακτικό λάθος, πολλές φορές είναι πονοκέφαλος. Συγχρόνως δες και τα αρχεία εγκατάστασης των mods να δεις ποια έχουν προσθέσει εκεί.

Αν φτάσεις σε αδιέξοδο η λύση είναι large upgrade (πάντα μετά από backup) και εγκατάσταση των mods σταδιακά με παρακολούθηση των λειτουργιών. Είναι μπελάς όμως.

Σαν γενική αρχή μην βάζεις ποτέ mods μαζεμένα.
  For Greek aeromodellers and our friends around the world  - Greek Button sets for SMF - Greeklish to Greek mod
Δeν αφιερώνω χρόνο για μηνύματα σε greeklish.

blondeamon

Eυχαριστω θα ακολουθησω την Συμβουλη σου.


Υ.Γ Ανυπομονω να βγει το SMF 2 για να γινονται τα περισσοτερα αυτοματα αμα εχεις custom theme.Αλλα μαλλον παμε για καλοκαιρακι αποτι διαβαζω.
Always looking for the best

www.kamenos.gr  Greek Gaming Community

agridoc

  For Greek aeromodellers and our friends around the world  - Greek Button sets for SMF - Greeklish to Greek mod
Δeν αφιερώνω χρόνο για μηνύματα σε greeklish.

Advertisement: