News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

Mysql Tablo Hataları !!

Started by mersindost, January 11, 2008, 08:05:33 AM

Previous topic - Next topic

mersindost

Merhaba Arkadaslar.

Birkaç Defadır Aşagıdaki Hataları Alıyorum.Mysql dan Tabloları Onar Dedigim Zaman.Ve Siteye Erişim de gitti bugun. Sessions tablosunun hatası çıktı.Tabloları onarırken gördüm bu hataları. Neden olabilir bu ?(Gunde en az 3 defa Full Forum bakımı yaptıgım halde)

dizi_nazim.smf_sessions repair info Wrong bytesec: 101- 53- 56 at 158704; Skipped
diz_nazim.smf_sessions repair info Wrong bytesec: 101- 53- 56 at 158704; Skipped
diz_nazim.smf_sessions repair info Wrong bytesec: 101- 53- 56 at 158704; Skipped
diz_nazim.smf_sessions repair warning Number of rows changed from 371 to 366
I Am Simple Machines Hero, Because I LOVE Simple Machines

Hoochie Coochie Man

Alla alla, çok ilginç. Vallahi biliyosun mersindostum ben hiç bilmem Mysql ayaklarını fazla.. yoksa elimden geldiğince yardım etmek isterdim..
Ama eğer o tablo bütün forumlarda standartsa, ve sendeki hasar görmüş ise, bende ki session tablosunu indirip sana vereyim diyecem ama sende onu veri tabanına yükleme riskine girmezsin sanırım.  :-\
İnadına SMF 1.1.X

mersindost

Quote from: Hoochie Coochie Man on January 11, 2008, 08:28:51 AM
Alla alla, çok ilginç. Vallahi biliyosun mersindostum ben hiç bilmem Mysql ayaklarını fazla.. yoksa elimden geldiğince yardım etmek isterdim..
Ama eğer o tablo bütün forumlarda standartsa, ve sendeki hasar görmüş ise, bende ki session tablosunu indirip sana vereyim diyecem ama sende onu veri tabanına yükleme riskine girmezsin sanırım.  :-\

Saol Dostum İlgin İçin.Evet o Risk e girmem. Acaba diyorum benim host firması Sunucularını taşıyor.onunla bir alakası olabilirmi? diyecem ama ne alaka  :-\

Hoochie Coochie Man

Sen gene de bi ara onları.. Bi durum mu var diye, ne olur ne olmaz..
İnadına SMF 1.1.X

mersindost

Şimdi de yeni bir hata mesajları çıkmaya başladı.Mysql dan tabloları onardıgım zaman 3 tablo da hata gösteriyo.bu birden bire nasıl olabilir ki

dizi_nazim.smf_log_online repair info Wrong block with wrong total length starting at 22...
dizi_nazim.smf_log_online repair info Found block with too small length at 24044; Skippe...
dizi_nazim.smf_log_online repair warning Number of rows changed from 247 to 241

Edit: Ekte resim ekledim

mersindost

Şimdide başka bir hata daha

Incorrect key file for table './nazim/smf_log_online.MYI'; try to repair it
Dosya: /home/dizi4com/domains/dizi24.com/public_html/Forum24/Sources/Subs.php
Satır: 2638

o Satırda bir sorgu var

db_query("
UPDATE {$db_prefix}log_online
SET logTime = NOW(), ip = IFNULL(INET_ATON('$user_info[ip]'), 0), url = '$serialized'
WHERE session = '$session_id'
LIMIT 1", __FILE__, __LINE__);

bi çözemedim şu Mysql sorunlarını  :-[

Advertisement: