Sansürsüz İnternet: treewalk (Türk Telekoma ders vermenin zamanı geldi)

Started by 4LP3RUZ1, January 14, 2008, 01:55:11 PM

Previous topic - Next topic

4LP3RUZ1

Türk Telekom'un "karalistesine" hergün yeni siteler giriyor, ve sizi bilmem ama ben bundan hiç memnun değilim. Birçok başka konuda olduğu gibi internet sansürü ile de herkesin alay konusu oluyoruz.

Buyrun size bir çözüm, bunu istediğiniz forumda/sitede kopyalayarak yayınlayabilirsiniz, üzerinde hiçbir hak talep etmiyorum, yeterki olabildiğince fazla TT kullanıcısına ulaşsın. Başlıyoruz 8)

• Bu adrese girilerek treewalk programı indirilir (kolaylık açısından exe sürümünü tavsiye ederim)
  • İndikten sonra çalıştırılarak kurulur ve bilgisayar yeniden başlatılır.
  • Artık treewalk arkaplanda bir servis olarak çalışıyordur. Kendi kurulduğu bilgisayarda ayarlamaları kendisi yapar, ancak yine de kontrol etmekte fayda var, ayrıca ağınızda başka bilgisayar varsa, onlara da aynı uygulama yapılmalıdır.
  • Ağa kartınızın durum sayfasına girilir, bende İngilizce Vista var ve buna benziyor:
  • Ordan da detaylara girilir:
  • Burada DNS otomatik yapılandırmadan, manuele alınır ve treewalk kurulu bilgisayarın IP adresi girilir. Eğer aynı bilgisayarda kurduysanız bu 127.0.0.1 olmalıdır, olduğundan emin olun.
  • Komut satırı açılır (cmd komutu ile) ve şu işlem gerçekleştirilir:
    Quoteipconfig /flushdns
  • Tarayıcıya girilir, ve Türk Telekom'un bloke ettiği sitelerden birine girmeye çalışılır, mesela http://wordpress.com
  • Eğer kocaman kırmızı yazılar ile karşılaşılıyorsa, problem var demektir, gelip burada "Alper, hatalı anlattın, düzelt bakayım" deme hakkı elde edilir.

Windows Firewall ya da diğer Firewall kullananlar için not:

• treewalk'un kurulu olduğu bilgisayardaki firewall'un şu portları açık olmalıdır: TCP: 53 ve 953, UDP: 53
  • Ayrıca C:\windows\system32\dns\bin\named.exe programının da 127.0.0.1 adresinden sınırsız yektisi olması gerekir

Sansürsüz internetiniz hayırlı olsun!
Frozen frogs are back :(

#Serseri

Bazılarında haklılar fakat bu aralar gercektende abarttılar...

aponal

Yağız...

Böyle konular cogalicak gibime geliyor :)
3 yil önce TTNet'ten kurtuldum :) Bunu bir mucize olarak görüyorum :P (gerçi 4 yil sonra geri dönücem ama neyse...)
Tesekkürler ;)

Fikir

Quote from: aponal on January 14, 2008, 02:12:35 PM
dns leri 4.2.2.1 -- 4.2.2.2 yapmak yeterli bence

Ekstra herhangibir program yüklemeye gerek bırakmıyor gerçektende

aykut_can

treewalk güzel bir programdır aslında bir sürü ek özelliği var.

bymetinay

Ağ bağlantılarına girin Modem bağlatısını açın ordan gelişmiş seçeneğinden İnternet Erişim ile başlayan bu seçenek olcak ona tıkayıp aşağıdan özelliklerini açın ve açılan pencerede bu DNS leri yazınca olay bitmiştir.Her türlü yasaklı siteye girebilirsiniz.

sivilce

teşekkürler alper çok faydalı ve güzel bir paylaşım olmuş.

Hoochie Coochie Man

Evet Alper teşekkürler, bunu biryere sabitlermisiniz, kaybolup gitmesin arkalarda bence.
Bizler gibi torrent manyakları için iyi oldu :)
İnadına SMF 1.1.X

4LP3RUZ1

bu da işe yarar, ama her DNS sorgusunda amerika'ya bağlanırsın. treewalk kurulunca her dns sorgusunda kendi bilgisayarına bağlanıyorsun ;)

SacmaliK

My Mods
Veoh Bbc Tag:here
Topic get Keywords:here
...

Hoochie Coochie Man

Ya youtube neden yasaklandı yaa, arkadaşlar benim forumda youtube linki olan topiclere I.E den girilmiyor :S
İnadına SMF 1.1.X

4LP3RUZ1

Quote from: SacmaliK on January 19, 2008, 10:04:33 AM
youtube yasağından sonra konuyu hortlatmakta yarar görüyorum :)
dün Harzem söyledi bunu, cidden tekrar mı yasaklandı? DNS'leri eskiye alıp bi girmeyi deneyeyim o zaman :D

#Serseri

βluΣ ЯosΣ

SacmaliK

Quote from: alperuzi on January 19, 2008, 10:45:19 AM
dün Harzem söyledi bunu, cidden tekrar mı yasaklandı? DNS'leri eskiye alıp bi girmeyi deneyeyim o zaman :D

bi taraftan iyi bi taraftan kötü oldu salak bi çocuğun zeka yoksunu animasyonu yüzünden video izleme özgürlüğümüz gitti lakin ortalıkta video çöplüğü binlerce site biraz olsun temizlenir :)

My Mods
...

mavi_patikli

Hoochie Coochie Man

Quote from: SacmaliK on January 19, 2008, 02:37:55 PM
Quote from: alperuzi on January 19, 2008, 10:45:19 AM

bi taraftan iyi bi taraftan kötü oldu salak bi çocuğun zeka yoksunu animasyonu yüzünden video izleme özgürlüğümüz gitti lakin ortalıkta video çöplüğü binlerce site biraz olsun temizlenir :)

Açıkçası neden kapandığını ve olayı bilmiyorum, merak ettim var mı biryerde o video?
İnadına SMF 1.1.X

SacmaliK

Evet Türkleri ve Atatürk'ü küçük düşürmeye çalışan 14 yaşında yunanlı bi veledin videosu vardı sanırım halen var ama hiç izlemedim mahkemenin kapatma gerekçeside youtube'un bu videoya müdehale etmemesi

My Mods
...

regal

Advertisement: