Sitenize okey tavla vs vs

Started by ByGeCe, January 20, 2008, 01:24:19 PM

Previous topic - Next topic

ByGeCe

Yıllardır Smf ye böyle bir eklenti aranır durur gecen bir siteye girdim Oyunlar bölumune Girdigimde Böyle bir sistemle Karsılastım Ve herkesin işine yarayacagını Dusundum Yaptıgım Birşey yok Yani Bu sistemi Asagıdaki Bahsedilenler gibi Uyguluyorsunuz Ve sitenizde Oyunlar Oynatabiliyorsunuz Sorulacak Cevaplanacak Sorular yok Uygulamalar Anlatılmıs Buraya Koymamdaki Sebep Sadece Bilgilendirme Zaten Uye oldugunuzda bu bilgilerin Hepsini Size iletiyorlar Yapılması Gerekenlerde Basit Kolaygelsin Asagıdaki Kodlar Benim İçin Hazırlanmıs Siz üye oldugunuzda size Ayrıyeten codlar verilecek... Sistemi denedim Calısıyor ama sadece bölum içinde denedim orda kuruncada cirkin duruyor genislikle oynadıgınız zaman diger secenleri kullanın derim.. Kolay gelsin...

Uye olmak İçin

http://www.koaka.com/remotereg/lregisterstep2.jsp?Submit.x=37&Submit.y=11

Eğer üye iseniz bilgilerinizi düzenlemek ve raporlarınız görmek için giriş yapınız
KOAKA OYUN ORTAKLIĞI SİSTEMİNE HOŞGELDİNİZ.
Merhaba, Türkiyenin en çok oyuna sahip oyun sitesi Koaka.com beraber üretmek ve büyümek için tüm web sitelerine yeni bir hizmet sunuyor.
Oyun ortaklığı ne demektir:
Oyun ortaklığı sistemimiz ile esas uğraşı alanı on-line gaming olmayan sitelere kullanıcılarına yeni hizmetler sunma imkanı veriyoruz.
Bu sistemle kullanıcılarınız sizin siteniz üzerinden koaka.com oyunlarına girebilecek, bu esnada sizin logo ve banner'larınız ile oluşturulmuş arayüzlerde oyunlarını oynayabileceklerdir.
Sistemin işleyişi:
Kullanıcılarınız sizin aryüzlerinizden oyunlara girecekler. Bu esnada yaptıkları kayıtları daha sonra siz kendi kontrol panelinizden takip edebileceksiniz.

Aynı havuzu tüm siteler birlikte paylaştıkları için oyun bölümünüz daima kalabalık ve eğlenceli olacak.
Sistemin sitenize avantajları şunlar olacaktır:
[list=1]
  • 7x24 kontrol edilen, bakımı ve geliştirmesi yapılan bir oyun hizmetini sitenize eklemiş olacaksınız. Oyun sistemine giren kullanıcılarınız sizin kullanıcınız olduğu bilinerek tüm koaka hizmetlerinden faydalanabileceklerdir.
  • Sizin bandwidth'iniz kullanılmayacaktır.
  • Sizin kullanıcınızın girdiği oyunlarda size ait logo ve banner'lar bulunacak, bu banner alanlarını pazarlamanızda koaka'ya herhangi bir yüzde ödemek zorunda kalmayacaksınız. Yani kendinize ait üretebildiğiniz kadar CPM'e sahip olacaksınız.
  • Size sağlanacak olan kontrol sistemleri sayesinde sitenizden kaç kişinin koaka oyunlarına girdiğini, bu kişilerin verdiği bilgileri görebileceksiniz.
  • Kendi kullanıcılarınıza ait tüm oyun istatistikleri size on-line olarak sağlanacak kendi sitenizde bu istatistikleri kullanarak istediğiniz yarışmayı kendi kullanıcılarınız arasında düzenleyebileceksiniz.
Koaka oyun sistemi hakkında sıkça sorulan sorular :
[list=1][/list]
  • Tüm siteler bu sisteme katılabilirmi?
    Evet. Yeterli derecede teknik bilgisi olan tüm siteler koaka oyun sistemini kendi sitelerine entegre ederek bu sisteme katılabilirler. Kayıt işlemini takip eden teknik bilgilendirme notlarının yeterli olmadığı durumlarda son adımda size sunulacak teknik destek e-mail adresini kullanarak sitenize oyun bölümünüzü nasıl açabileceğiniz konusunda koaka teknik personelleri destek olacaklardır.
  • Hukuki bir yükümlülük altına giriyormuyum?
    Hayır. Oyun sisteminden istediğiniz anda çıkabilirsiniz. Anlaşmamız yukarıda yazılı şartları kabul etmeniz ile imzalanmış olur, sisteminizdeki oyun bölümünü kendi isteğinizle kaldırmanızla sona erer. Koaka belirleyeceği logo ve banner'larla Türk hukuk sistemine, gelenek göreneklere, ahlaki değerlere ve siyasi propaganda yapmama kuralına aykırı davranan siteleri sisteminden çıkarma hakkını saklı tutar.
  • Oyun alanındaki gösterilecek reklamlarım için koaka'ya bir gerçekten komisyon ödemeyecek miyim?
    Hayır. Oyun oynayan kullanıcılar sizin kullanıcılarınız ve trafik sizin trafiğiniz olduğu için koaka olarak buraya koyduğunuz banner'lar üzerinden kesinlikle bir komisyon talep edilmemektedir.
    Kayıt işleminin sonunda sitenize koaka.com oyun geçiş arayüzlerini yerleştirebilmeniz için gerekli olan bilgiler ve kod örnekleri tarafınıza sağlanacaktır.
    Sitenizin kayıdına şimdi başlayabilirsiniz. Lütfen aşağıda bununan \"Başla\" butonuna basarak kayıt işleminize devam ediniz.

1- IFRAME Yöntemi

Oyunların web sitenizin tasarımının içinde görüntülensin istiyorsanız bu yöntemi kullanabilirsiniz.
Sitenizde herhangi bir sayfada IFRAME içinde oyun listesinin görüntülenebilmesi için aşağıdaki kodu kullanabilirsiniz.

<IFRAME src='[url]http://www.koaka.com/servlet/com.koaka.club.servlet.remote.Messenger?csd=bygece[/url]' height=670px width=500px marginwidth=0px marginheight=0px vspace=0px hspace=0px frameborder=0px align=middle scrolling=no></IFRAME>

2- POPUP Yöntemi

Sitenizde herhangi bir sayfada bir link e tıklayarak oyun listesinin popup olarak açılabilmesi için aşağıdaki kodu kullanabilirsiniz.

*JavaScript Kodu
<script>
function openGame(popUrl)
{ window.open(popUrl, "game"," height=520, width=550, scrollbars=yes, resizable=no"); }
</script>

*Link Kodu <a href="#dd"
onClick="openGame('[url]http://www.koaka.com/servlet/com.koaka.club.servlet.remote.Messenger?csd=bygece[/url]')"> oyunlar </a>

[/b]

3- LINK Yöntemi

Sitenizde herhangi bir sayfada istediğiniz oyun yada oyunlara link vererek oda listesinin popup olarak açılabilmesi için aşağıdaki kodu kullanabilirsiniz.

*JavaScript Kodu
<script> function openGame(popUrl)
{ window.open(popUrl,"game","height=520,width=550, scrollbars=yes,resizable=no"); }
</script>

*Link Kodu[/b]<a href="#dd"
onClick="openGame('[url]http://www.koaka.com/servlet/com.koaka.club.servlet.remote.Messenger?csd=bygece&gameId=gameId[/url]')">Oyun adı</a>

Oyun AdıGame ID
King0
Batak1
İhale2
Maça Kızı3
Briç4
Okey5
Satranç6
Tavla7
Matrix8
Ohel9
Amerikan10
Gizli Görev13
3 Top24
4 Top25
<!--

Oyun    AdıKingBatakİhaleMaça    KızıBriçOkeySatrançTavlaMatrixOhelAmerikanGizli    Görev3    Top 4    Top

gameId

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

13

24

25
-->

>> KENDİ TASARIMINIZI OLUŞTURUN

Eğer isteseniz oyun sayfalarına gerekli parametreleri vererek kendi dizaynınızı oluşturabilirsiniz.

Renk
Bölgesi
Parametre AdıAçıklama
1tableheaderfcTablo başlığındaki yazıların rengi
2tablefcTablonun içindeki yazıların rengi
3tableheadercTablo başlığının rengi
4bodybgcSayfanın background rengi
5tablecTablonun background rengi

Tasarımda renkleri değiştiriken HTML renk kodu kullanmanız gerekmektedir. Örneğin FFFFFF beyaz renk demektir yada FA304F kırmızı'nın renk kodudur.
Örnek Kod :<IFRAME src='[url]http://www.koaka.com/servlet/com.koaka.club.servlet.remote.Messenger?csd=bygece&bodybgc=EEEEEE&tableheaderc=FA304F&tablec=B9CBD0&tableheaderfc=ffffff&tablefc=000000[/url]' height=670px width=500px marginwidth=0px marginheight=0px vspace=0px hspace=0px frameborder=0px align=middle scrolling=no></IFRAME>

Soru Sormadan Once

www.devrekanim.com

Çözüme Katkin Yoksa Sorunlardan Bahsetme

Hoochie Coochie Man

Bilgilendirme için teşekkürler @ByGeCe, senin sitendeki demoyu görebilirmiyiz
İnadına SMF 1.1.X

ByGeCe

Quote from: Hoochie Coochie Man on January 20, 2008, 01:29:42 PM

demo yok zaten 1ay oldu bunu göreli simdi aklıma geldi :D

Soru Sormadan Once

www.devrekanim.com

Hoochie Coochie Man

Quote from: ByGeCe on January 20, 2008, 01:34:58 PM
Quote from: Hoochie Coochie Man on January 20, 2008, 01:29:42 PM

demo yok zaten 1ay oldu bunu göreli simdi aklıma geldi :D
Hımm, ok saol :)
İnadına SMF 1.1.X

otuzsubat

Bu oyunu kurup kunana arkadaşlar varsa bilgi verebilirlerse sevinirim , yeni bir kategori oluşturmak pek şık durmadı,fikri olan arkadaşlar yardım edebilirlermi,Bundan başka siteye oyun için SMF arcade kurdum ancak oyun paneli çıkmadı kulandığım tema Babylon şimden teşekkür ederim.
Suskunluğum asaletimdendir. Her lafa verecek cevabım var. Ama bir lafa bakarım, lafmı diye. Birde söyleyene bakarım adam mı diye. M.C.R

www.rap.name

Pяηѕѕ LF

Quote from: otuzsubat on March 12, 2008, 09:38:16 AM
Bu oyunu kurup kunana arkadaşlar varsa bilgi verebilirlerse sevinirim , yeni bir kategori oluşturmak pek şık durmadı,fikri olan arkadaşlar yardım edebilirlermi,Bundan başka siteye oyun için SMF arcade kurdum ancak oyun paneli çıkmadı kulandığım tema Babylon şimden teşekkür ederim.

arcade.turkish.php, arcadeadmin.turkish.php ve modifications.turkish'deki degisiklikleri yaptinmi ? belki ondan olabilir.
1.1.21 Default

otuzsubat

Değişiklikleri söyleyebilirsen yaparım prenses
Suskunluğum asaletimdendir. Her lafa verecek cevabım var. Ama bir lafa bakarım, lafmı diye. Birde söyleyene bakarım adam mı diye. M.C.R

www.rap.name

Pяηѕѕ LF

Quote from: otuzsubat on March 12, 2008, 10:04:31 AM
Değişiklikleri söyleyebilirsen yaparım prenses

bak 3üncü mesajda badcat vermis

burdan o sayfaya git

http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=126184.500

temanin language dosyasina atman lazim kolay gelsin.

burdaki modifications.turkish seninkiyle degistirme dikkat et burdakini aç içerisindeki kodlari sende olana ekle.
1.1.21 Default

otuzsubat

www.rap.name

timi

DNA27

valla kurdum tsk de böyle güzel olmuyor tüm herkez Giriyor bizim istedigimiz sadece bizim siteden giriş yapanlar olsun içerde

DEmo : http://askgemisifm.bplaced.net/okey.htm
Sevda Gelmişse başa artıq kıvırmak boşa sen git o sefdanın arkasından koşa koşa

perver46

Bu siistem mileti kandirmaktan baska bir ise yaramaz, Bunu sitende kulanabilmen icin üyelerinin ayni zamanda kaoka ya üye olmasi gerekiyor. e adamlar o zaman direk kaokaya girip oynasinlar ne anlami kaliyorki.

BEnim fikrim bos iiissss

DNA27

Sevda Gelmişse başa artıq kıvırmak boşa sen git o sefdanın arkasından koşa koşa

Hoochie Coochie Man

SMF Chess(satranç) gibi birşey olsa ama, süper olur. Okey ve Tavla'nın SMF chess versiyonu yani..
Satranç gibi zor birşeyi yaptılarsa, muhtemelen onlarda yapılır, okeyi sanmıyorum ama ileriki senelerde tavlanın yapılacağını muyorum..
İnadına SMF 1.1.X

Kenan*

Baska siteye baglanmadan kendi uyelerin oynaya bileceyi sekildemi yoksa baska bi siteyemi baglaniyor farkli sitenin uyeleriylemi oynaniyor?

Hoochie Coochie Man

Bana mı diyosun onu? Konuyu açana mı? :-\
İnadına SMF 1.1.X

ByGeCe

Aynı Sistemi Kullanan Tum Kişiler ile oynuyorsun
Quote from: Hoochie Coochie Man on June 27, 2008, 11:27:46 AM
Bana mı diyosun onu? Konuyu açana mı? :-\
Herkese Soruyor Burası Yardımlasma Sitesi Degilmi Biliyorsan cevap Atarsın Olur biter

Soru Sormadan Once

www.devrekanim.com

Hoochie Coochie Man

Bir önceki postta satrançtan bahsettim, ve onunla ilgili birşey soruyor sandım.
O na dayalı bir soru sordum.! Kapiş?
İnadına SMF 1.1.X

pr0xymAn1ac

ilk mesajdaki linkler bilerekmi silindi acaba bu konu bnm de ilgimi çekiyorduda :)

ByGeCe

Quote from: pr0xymAn1ac on July 21, 2008, 08:49:08 PM
ilk mesajdaki linkler bilerekmi silindi acaba bu konu bnm de ilgimi çekiyorduda :)

guncel ;)

Soru Sormadan Once

www.devrekanim.com

Advertisement: