En Güzel FTP Programlari

Started by [...Saint...], January 21, 2008, 09:26:42 AM

Previous topic - Next topic

[...Saint...]

Merhabalar,
hepimiz bir şekilde herhangi bir FTP programını kullanmak durumundayız. Ben kendi kullandığım ve çok beğendiğim ücretsiz ve açık kodlu (GPL) bir yazılım olan Filezilla programını anlatmaya çalıştım. Buradaki arkadaşlara faydalı olacağını zannediyorum. Umarım beğenirsiniz..

::DETAY::
Açık kaynak kodlu bir FTP yazılımı olan Filezilla popüler bir FTP aracıdır. FTP programına ihtiyacınız varsa bu ücretsiz programın kullanımını  mutlaka inceleyin..

::İZLE::
Video anlatımı izlemek için tıklayınız..

::İNDİR::
Filezilla programını indirmek için tıklayınız..

♀φ®♪└┘δ

En hızlı ve en güzeli bence  filezilla yararlı bir  döküman.

tertunc

smf forum kurarken ihtiyaç oluyor

[masteRy]

SMForum kurarken ftp programları kullanmam Fantastico'dan kurarım ama dosya aktarımında Filezilla'yı kullanıyorum.
Smf sorununuz çözüldükten sonra lütfen "Topic Solved" butonuna tıklayınız.
macera kalesi | fort boyard | macera kalesi başvuru | macera kalesi videolar
Domain Alınır / Satılır. - Ücretli Photoshop Tasarim Yapılır. [masteRy]
''Ya onurlu bir bakış ya da görkemli bir direniş''

mersindost

ogren.tv içi değiştirilmiş sanırım Dökümantasyon daki bazı konular.çünki bazı konular zaten önceden vardı.neden birden bire değiştiki :)  "ogren.tv  ogrenebilirsen"  ;)
I Am Simple Machines Hero, Because I LOVE Simple Machines

[...Saint...]

Sanırım dökümantasyonda olan bazı konular çalışmıyordu, yenileriyle değiştirildi ;)
(Örneğin: Filezilla video anlatım diyordu ama link boştu.. )

mersindost

Bir soru sorayım barii bu konu açılmışken :)

Filezilla da Sol blok ta yani PC mizin C sini D sini gösteren yerde  uzantıları  farklı dosyalar gösteriyo.ama öyle bir dosya yok.onları nasıl iptal edebilirim.Sanırım bir ayarı olması lazım ama ben bulamadım

resim ekte

[...Saint...]

Birincisi şu olabilir , Sunucu/gizli dosyaları goster seçeneğini kaldırırsanız bu dosyaları gormezsiniz..
ikincisi de , view/Dosya adı filtreleri bölümünden kendinize filtre oluşturup istemediğiniz dosya türlerini gizleyebilirsiniz..
Örneğin: Dosya adı şununla bitiyor deyip ".sqm"  şeklinde ayarlayabilirsiniz..

mersindost

Yaptım ama değişen birşey olmadı.

[...Saint...]

hmm ilginç  :)
"uygula" demeyi unutmuş olma ihtimalınız olmadıgına gore..

bende aynı şekilde yaptım

ama sqm uzantılı dosyalar gozukmuyor..

mersindost

Neysee. Ben Başka bir Şehir e Transfer oluyorum.Gittigim yerde tekrar bakarım :)

Teşekkür ederim ilginiz için

genaozen

yaw indirdm orda Site Olusturdum adını falan koydum normal a getirdm sonra kunlanıcı adı ve parola istiyor nerden kayit olucaz yada hangi parolamızı kunlanıcaz bişey anlamadım :S yardım pls

4LP3RUZ1

hostuna bağlanmakta kullandığın isim ve şifreyi kullanacaksın, ya da hostunun kontrol panelini kullanarak bir FTP hesabı açacaksın kendine. Bunların hepsinin bu bölümde yazıyor olması lazım.

Ayrıca diğer mesajlarını sildim, lütfen bir konuda kal ve lütfen 24 saat geçmeden ard arda mesaj yazma.
Frozen frogs are back :(

genaozen

Tmm da anlatırmısn nasıl ben pek anlamıyorum daha önceden denemedim :S

genaozen

yaw bu konuda bilgisi olan msn verebilrmi

cityofangels

bencede en sağlam transfer aracı.

hakangurses

arkadaşlar herşeyi yapıyorum. hızlı bağlan diyorum. ama sunucuyla bağlantı kurulamıyor diyo.
neden boyle diyo acaba.
bu konu hakkında bilgisi olna biri yardım edebilir mi lütfen?

kariyer

TEŞEKKÜR EDERİM ARKADAŞLAR ÇOK YARARLI OLDU BENİM İÇİN AMA VİDEODA FAZLA YÜKLEDİM TEMALARI NASIL SİLERİM ORASINI ANLAMADIM

kariyer

hakan bende yeniyim  ama  doğru girişte bağlanıyo bu kadarını öğrendim    kullanıcı adı:ftp.siteadresin.com olcak  yada ip adresin

b-24

Filezillanın son sürümü 3.2.4.1 yükledim dosya izinleri bir türlü değişmiyor. 777 olmuyor.
Bazı dosya izinleri de xxx biçiminde çıkıyor.

Eski sürümünüde kullanmıştım. Onda  sorun yoktu.

Değişmeyen dosya izinlerini nasıl değiştirebilirim ??

Hayalet Sürücü

Renkler ve zevkler tartışılamaz ama en çok kullanilan ftp programlarini yazıyorum , öncelikle ftp nin anlamini öğrenelim.

FTP(File Transfer Protocol) Nedir ?

FTP(dosya aktarma hizmetleri) : İnternet erişimi olan bir kullanici, eğer kendisine yetki verilmişse,internete bağlı diğer herhangi bir bilgisayardaki bilgilere erişebilir, onlari kendi bilgisayarına alabilir , kendi bilgisayarındanda internet erişimi olan başka bir bilgisayara dosya/bilgi gönderebilir.

Bu özellik dosya transfer protokolü (FTP) olarak bilinir.Bu protokolün görevi dosya almak veya göndermektir.Bu protokol ile bir kullanoco uzaktaki bir bilgisayara ulaşabilir ve bu bilgisayardaki bilgileri verilen izinler ölçüsünde kendi bilgisayarina aktarabilir.( Information Technology Book Page 35)

En Hoş FTP Programları :

SmartFTP Nedir?
SmartFTP yerel bilgisayarınız ile internette bulunan bir sunucu arasında dosya transferine olanak sunan bir FTP (Dosya Transfer Protokolü) istemcisidir. Sahip olduğu pek çok kullanımı kolay ve gelişmiş Özellikler ile SmartFTP onu aynı zamanda güçlü bir iş aracı haline getiren güvenli, sağlam ve etkili dosya transferi sağlamaktadır.

İndirmek için tıklayın.

CuteFTP

CuteFTP dünyanın en beğenilen ve en güvenilir FTP dosya aktarımı masaüstü yazılımıdır. ister web sayfası yayınlıyor, ister en yeni dijital görüntüleri, müzikleri veya yazılımları indiriyor olun, CuteFTP Lite ve CuteFTP Home i?inizi yapmanıza yardımcı olur. CuteFTP Professional , FTP, FTPS, HTTP, HTTPS ve SSH gibi sektör standardı protokolleri kullanarak en gelişmiş güç, performans ve güvenlik koşullarını sunar. Ayrıca, Apple Mac sürümü de vardır..

İndirmek için tıklayın

FileZilla

Herkez biliyor zaten bir anket açacak olursak çogu kişi fileZilla der tahmin edebiliyorum

(İndirmek için tıkla)

Saygılar , Ghost Rider.(Hayalet Sürücü)

saMet464

En kullanışlısı filezilla bence.

quatgio

I think you must login in FTP account by tools other, and upload to server to try again,

Regards,

sanalbellek

teşekkürler paylaşım için.
http://www.madalya.web.tr  istanbul plaket [nofollow]

Emre A.

Quote from: arslanturk0687 on November 03, 2015, 05:07:52 AM
Quote from: ozanymk on November 03, 2015, 03:13:42 AM
Bahçelievler Demirdöküm Servisi Olarak Yaklaşık 10 yıldan beri bahçelievler bölgesine hizmet vermekteyiz
konuyla alakası ne?

Reklam yapıyor bir tanesi..

Konu hazır açılmışken; ben yıllardır CuteFTP Pro kullanmaktayım. 3.X sürümünde tanışmıştım. Bence Manuel düzenlemeler yaparken çok rahat ettiğim. Hiç bir şekilde veri kaybı yaşamayıp, aksine yedek almadan verilerimi kurtardığım tek yazılım.

Örneğin;

Düzenleme yaparken programın kendisine ait bir düzenleme aracı bulunmakta. Smf 'yi manuel olarak geiştirdiğimde ufak bir kod hatası olursa şayet kolay kullanım tuşları ile veri kaybına uğramadan eski haline getirebiliyorum.

Tavsiyem tabi ki CuteFTP

marinaturizm

bence en iyisi cute ftp professional  8)

Advertisement: