News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

stara baza i novi smf

Started by DarioRed, January 30, 2008, 09:33:11 AM

Previous topic - Next topic

DarioRed

Izbrisao sve na serveru, sačuvao bazu. Kreiram bazu i instaliram smf i uvezem u kreiranu bazu onu staru tj stare tablice, sve prođe ok. No forum i dalje izbacuje onaj početni screen sa jednom temom (general disc.) a starih tema nigdje?

Bernard T.

Quote from: Redkin99 on January 30, 2008, 09:33:11 AM<br />Izbrisao sve na serveru, sačuvao bazu. Kreiram bazu i instaliram smf i uvezem u kreiranu bazu onu staru tj stare tablice, sve prođe ok. No forum i dalje izbacuje onaj početni screen sa jednom temom (general disc.) a starih tema nigdje?<br />

Ako neki korak nisi propustio napisati i ako si obrisao sve na serveru a samo instalirao "goli" SMF tada si izbrisao i teme, to su datoteke.
://#  Orion | Federation Servers | Info Sector

DarioRed

Stavio na goli server smf (u kojem su i nove "themes") nemam backup starih tema? ...na to si mislio?

Dali ima veze ako se prije napravi baza pa u nju stavi prijašnji podaci, pa tek onda instalira forum. Ili mora ići baza pa install foruma pa onda import stare baze?

Bernard T.

Pa koliko sam razumio tebi fale prijašnje teme? Teme moraš ili kopirati iz starog /Themes/ direktorija ili ponovo instalirati.

Staru bazu importiraš nakon osnovne instalacije SMF-a.
://#  Orion | Federation Servers | Info Sector

DarioRed

Instalirao sam ih, kompletan novi 1.1.4. sam nabacio - skinio iz download sekcije.

Čudno; na serveru jedna baza iz koje radi smf, u bazi su prijašnje teme i postovi a smf prikazuje sam onu jednu osnovnu. Nekužim?

Bernard T.

Jesi instalirao kroz SMF ili samo kopirao datoteke?
Da li vidiš teme u admin dijelu?
Ako da - deinstaliraj kroz admin pa ponovo instaliraj kroz admin dio..
://#  Orion | Federation Servers | Info Sector

DarioRed

Instalirao kroz smf, vidim temu u admin djelu. probacu kroz admin instalirat.

Dali moram što mjenjat u bazi ako se promjeni sql server a baza je bila na starom sql serveru, ili je dovoljno napravit novu praznu bazu sa sql severom i importirat staru. (dali tad ostaje novi sql server zapisan u bazi ili ga zamjenjuje onaj stari kojeg sam importirao)

Bernard T.

Bitan je logičan redoslijed radnji.

Ako se radi o novoj bazi na novom (hosting) serveru onda trebaš ispraviti:
- ime baze, korisničko ime za bazu i lozinku
- putanje generalno za SMF i za svaku od tema ako nisu ispravne.

Za tu potrebu imaš u Download dijelu među alatima datoteku "repair_settings.php" koju uploadaj u glavni SMF direktorij i otvori je kroz browser ti izmjeni potrebne postavke, a u donjem dijelu provjeri da li se predložene i akutalne putanje poklapaju, ako ne izmjeni... S time da se tu mijenja putamoa samo glavne teme, ostale moraš ručno kroz admin dio.
://#  Orion | Federation Servers | Info Sector

Advertisement: