News:

Wondering if this will always be free?  See why free is better.

Main Menu

Aquamp Player Resimli Kurulum Anlatımı

Started by uslupire, February 15, 2008, 07:33:07 AM

Previous topic - Next topic

uslupire

Aquamp player forumda pekçok yerde anlatılmış. Ancak yinede bazı karısıklıklar olduğu görünüyor. Aslında oldukçabasit bir kurulumu var. Ben playerin kurulum dosyalarını sizler için en basite indirdim ve resimli olarak anlattım. Resimlerde yapılanları aynen uygularsanız sorunsuz bir Radyo/Mp3 çalar playeriniz olcaktır..

Buyrun olay budur..

1. İlk işiniz Aquqmp player dosyalarını indirmektir. Alttaki link ile indirebilirsiniz..
http://galeri.horozz.net/r-webmaster-21-aquamp-player-4687.htm

2. İndirdiğiniz dosya içinde alttaki resimde görünen klasörler olcaktır..

3. Şimdi ilk iş olarak index.php dosyasına sağ tıklayarak wordpad ile açın.. Altta resimde görülenleri yapın.. Başka hiçbirşeye dokunmadan kaydedin ve kapatın..

4. Bunu yapmanız gerekli değil ama dielimki player ekranıdna olusacak bilgileri kendinize göre düzenlemek istiyorsunuz. o zaman player.js dosyasını sağ tıklayarak wordpad de açın ve altta resimde görülen ".." içindeki yazıları kendinize göre düzenleyin.. Türkçe karakter kullanmayın burda. Yine söylüyorum bunu yapmanız sadece player ustunde gelen yazıları değiştirir. Yani yapmak gibi bir zorunluluk yok..

5. Şimdi işin en onemli kısmına geldik.. player.config.jsx dosyasına sağ tıklayarak wordpad ile açın.. Alttaki resimde ne yapmanız gerektiği anlatılıyor. Başka bir yere dokunmayın bu kısımda..

6.  ..ve son adım.. Eğer 5. maddede direk radyo ipinizi yazdınızsa bu kısmı yapmanıza gerek yok. Yani playerin çalacağı dosya direk verildi ise. Eğer mp3 listesi yada radyo listesi yada önce radyoya baksın yayın yoksa mp3 listesine geçsin istiyorsanız playlist.asx dosyasını düzenlemeniz gerek.. Alttaki resme bakınız..

Burda dikkat edilecekler:
- Seçili yazıları okla işaretlediğim yerelere ekledikçe yeni radyo linki yada mp3 linki ekleyebilir listenizi çoğaltabilirsiniz..
- Mp3 linki tam link olmalı. Örnek: http://www.siteadı.com/mp3/tarkan.mp3 gibi. Rapidshare gibi download linki veren mp3 uzantı linkler olmaz. En uygunu kendi hostunuza attığınız mp3 lerin linkleridir.
- Player bu listede çalım için üstten başlayarak linkleri dener. İlkinde yayın yoksa yada link çalışmıyorsa sonrakine bakar, oda aynı sekilde kırık ise bir sonrakine gecer. Yani sıralamanız sizin isteginize göre üstten aşağı dogru olmalıdır..

Son adım..

Artık dosyalarınız hazır. Bu adımda ne yapacaksınız hemen onuda anlatayım..

Hostunuza FTP ile bağlanıyorsunuz. Diyelimki forumunuza girildiğinde player çalsın. Mesela http://www.siteniz.com/forum gibi bir linkte.. Üstte verilen tüm dosyaları hostunuzdaki  forum isimli klasörün içine atın. Olay tamam olcaktır.. Diyelimki forumunuz rootta. Yani http://www.siteniz.com gibi. O zaman tüm dosyaları direk root a atacaksınız.. Örnek resim alttadadır. Ben forum için yapmıştım. O resimdir.

Olay bundan ibarettir..

Örnek Uygulama: www.horozz.net/forum

Bu konu hakkında daha önce başlıklar vardı. Ayrıca açtım özür. Ama geniş ve resimli bir anlatım olduğu için bu şekilde yaptım. Modlar gerekiyorsa gerekli başlıkla birleştirebilir yada silebilir. Umarım işinize yarar.

4LP3RUZ1

Daha önceki konuların silinme veya taşınma nedeni endirek olarak SMF ile ilgili olmalarıydı.

Bu konuda da durum aynı, bu haliyle herhangi bir siteye eklenebilir bu yazılım, forum olsun olmasın. Dolayısıyla bunun desteğini burdan vermek mümkün değil, bu bölümün işlevinin dışında.

Ancak paket olarak hazırlanıp modifikasyon sitesine sunulursa SMF ile ilgili hale gelir, ve ancak o zaman destek sunmaya başlayabiliriz.

Ayrıca büyük ihtimalle dosyaları kendi sitende tuttuğun için biri benden sonra gelecek ve "kendi sitenin reklamını yapıyorsun arkadaş" diye sataşacaktır, umarım bunu göze almışsındır :)
Frozen frogs are back :(

uslupire

amacım reklam değil emin olun. bu playerin kurulumu cogu forum sahibinin istediği bir durum. Ama yinede sizler isterseniz silin. benim adıma bir kaybım olmaz.. ben yinede forumun kendine yükleme yapıp dosyaları verim size. anlatımda dilerseniz linkleri silebilirsiniz. kendi adıma reklama ihtiyacımız olmadığını düşünüyorum çünkü..

ilgine teşekkürler alper..

dosyalar ektedir. diğer linkler modlar isterse silinebilir.

Pяηѕѕ LF

Merhaba,

Anlattigin sekilde kuruldugunda bütün sayfalarda caliyor index.php oldugu gibi.

custom actions'dan radyo diye bir sayfa olusturup sadece radyo o sayfada gözüksün istiyorum olabilirmi ?

ben index.php yolunu degistirdim bir kaç sey denedim ama yapamadim bu konuda yardimci olabilirmisiniz?

tesekkurler
1.1.21 Default

Atalay35

Radyo yayınını önermem arkadaşlar çok fazla band yer, bilginiz olsun ...

Pяηѕѕ LF

Quote from: Atalay35 on March 18, 2008, 07:56:46 AM
Radyo yayınını önermem arkadaşlar çok fazla band yer, bilginiz olsun ...

haklisin ama mesela power turk burc fm gibi yayin yapan radyolari eklersekdemi band bizden gider ????
1.1.21 Default

Emre A.

Pяηѕѕ LF

Quote from: Prenses on March 18, 2008, 07:07:22 AM
Merhaba,

Anlattigin sekilde kuruldugunda bütün sayfalarda caliyor index.php oldugu gibi.

custom actions'dan radyo diye bir sayfa olusturup sadece radyo o sayfada gözüksün istiyorum olabilirmi ?

ben index.php yolunu degistirdim bir kaç sey denedim ama yapamadim bu konuda yardimci olabilirmisiniz?

tesekkurler

yani..
1.1.21 Default

cevatnaci

slm kardes   ya kafayı yiyecem bennım bir wep sitem var tam bir aydır uğrasıyorum yukarıya bir play ekleyemedim yukardakı konuya görünce bide bunu deniyim dedim www.funpic,de site aldım ayriyeten onunla benim asıl sitemin teması la ekleme yaptım yukarıda belırtılen konuda alıntı yaparak 1 aydir yapamadıgım eklemeyı burda başardım fakat asıl sitemde eklemeyi bir turlu başaramadım bana verilen ftp adresinde 11 adet dosya var ben forumu ve işlemlerimi (httpdocs) ye atıyorum  fakat funpiçde aldıgım parasiz sitede eklenıyor fakat bana ayı yanı paralı host da hxxp:www.noyan.biz [nonactive] de niye yapılmıyor bır suru kısıye muracat ettim ama kımse yardım yapmadı funpic dekı sitemde ek var  http.//noyan1.no.funpic.org  oluyorda burda niye olmuyor bir fikriniz varsa lutfen ama lutfen yardım edermısın saygılarımla mutlu kalın başarılı kalın saglıkla kalın

mnvgtrap

valla bende bir değişiklik olmuyor kardeş index.php diye acıyorum olmuyor ama index.htm acınca bi boşluk cıkıyor logonun üstünde sayfa görüntülenmıyor ama

mnvgtrap

matematik

TuRkJoY

Ya ben kurmuştum bunu ama çok kötü geldi.
1. si : Sitedeki linkler hep hxxp:www.siteniz.com [nonactive] şeklinde gözüküyo
2. si : Siteyi aşırı yavaşlatıyo.

Kurucaksanız ayrı sayfada kurun bence daha yararlı olur.

alpaslan20

ya bende  seo kurulu..   ve  şöyle bi sorunum var..    player çalişiyor  ama üye şifresini girdikten sonra    bi konuya girdiğinde atiyor  bunun sebebi nedir..

Termit

Arkadaşlar Aslında O Kadarda Zor Deilmiş Ben Kurdum Oldu :)

Teşekkürler Dostum.

mnvgtrap

Quote from: Termit on April 05, 2008, 07:08:23 AM
Arkadaşlar Aslında O Kadarda Zor Deilmiş Ben Kurdum Oldu :)

Teşekkürler Dostum.

nasıl kurdun biraz acıklarmısın

Tevhidyolu

s.a kardeş link ölmuş elinde yeni link olan varmı??

yasso

kac saat orastim vallla yapamadim ne kader zormusss

Advertisement: