Tinyportal

Started by systematic, February 23, 2008, 07:57:30 AM

Previous topic - Next topic

systematic

zanima me kako da instaliram tiny portal na smf?

MarkoWeb

Valjda ko i svaki drugi mod?

systematic


zestokimomci

Za tinyportal moraš da nađeš odgovarajuću tem jer neće da radi na svaku temu... probaj npr ovu temu hxxp:www.dzinerstudio.com/index.php?action=tpmod;dl=get51 [nonactive]

Bob Marley

Moguce je da neki od instaliranih modova pravi problem sa isntalacijom Tiny Portala.

miregrobar

Moguce je i to.Inace je najbolje instalirati TP na svezu instalaciju smf foruma.

panker

Moze link za download tog portala i link nekog sajta koji koristi taj portal da vidim kako izgleda?


panker

Pa tu ima vise koji od tih moze direktan download?

MarkoWeb

Pa skines najnovju verziju

Bob Marley

Prvo se registrujes. Skines najnoviju verziju MK portala. Unutar nje imas KOMPLETNU dokumentaciju. Prati korake i bice sve ok. Nego da li je ovde pitanje bilo
Quote from: systematic on February 23, 2008, 07:57:30 AM
zanima me kako da instaliram tiny portal na smf?

Ili kako da instaliram MK portal na smf? :)

panker

A kako se i instalira ja skinem to u zipu i odem na pakete,dostavim i sta dalje? Onda valjda primeni...moze objasnjenje za dalje?

panker

Jel trebam ovaj da skinem?

Mkportal M 1.1 RC1

MarkoWeb

on se ne instalira iz admin panela... ako se dobro secam treba pokrenuti mk_install.php fajl ako se ne zove tako ima neki sl. sigurno.

panker

AJ to sve lepo objasni odakle instaliram i sve tooooo...ajde molim te

MarkoWeb

Stvarno nemam vremena da pisem sve redom, ali iznad ti je receno da uz instalaciju ide i dokumentacija sa dedaljnim objasnjenjem sta i kako... Nije ti potrebno neko preterano znanje eng. jezika da bi shvatio sta i kako.

dan555

Mk portal se instalira kao zasebna aplikacija, nema veze sa SMF-om, može da se poveže sa raznim forumima. Može da radi i samostalno, kao CMS (što i jeste, jer dolazi sa raznim modulima - vesti, recenzije, čet, galerija, blog, itd).

Možeš da ga prilikom instalacije podesiš da koristi istu bazu podataka pa da ne moraš da kasnije praviš dva bekapa, a možeš i da otvoriš zasebnu bazu samo za njega. Inače, samo čita bazu SMF-a i ništa ne upisuje u nju, ne može da je zezne. (vodi računa da ti njegove tabele budu na istom enkodingu kao i SMF, ako nisu, možeš i ručno u bazi to da podesiš)

Odzipuj portal, prebaci ga na server do foldera u kome ti je forum a index.php portala pored njih. Recimo, ako je forum u www.sajt.com/forum, portal treba da bude u www.sajt.com/portal a index.php portala u www.sajt.com.

Ostalo pročitaj u uputstvu, ja sam već zaboravio kako tačno ide.

MarkoWeb

Jeisiguran da moze raditi samostalno? :)

dan555

Hm, ipak mu treba forum, nema sopstveni sistem za registraciju korisnika.
Moja greška, izvinjavam se. :(

panker


Advertisement: