Nepozeljni korisnici

Started by deki, January 30, 2009, 08:18:07 AM

Previous topic - Next topic

X3mE

Quote from: MarkoWeb on January 31, 2009, 03:38:37 PM
Quote...ali na 2.0 Beta 4 forumima se nije apsolutno nijedan registrovao od kako sam prešao na dvojku, a ništa dodatno se nisam trudio da ih zaštitim, od konfigurisanja opcija koje idu uz novi SMF po defaultu.
Botovima nije problem da "popune" poja i submituju bilo koju formu ali im je problem procitati kod sa slike.
Vizuelna verifikacija je identicna na 2.0 beta verziji kao i na 1.1.7 verziji tako da su ovakve price stvarno glupost.

Ako si toliko siguran da se botovi nece registrovati na smf-u 2.0 napisi i zasto, koje su mu prednosti (sto se tice zastite od botova)?

Vizuelnu verifikaciju je relativno lako razbiti, to čak i JDownloader može kada skida sa nekog hosta koji prikazuje captchu. Prava snaga je u anti-spam verifikacionim pitanjima, koji su uvedeni u SMF 2, a tek kasnije postali kao mod raspoloživi za SMF1, a da bi se to moglo razbiti, botovi bi morali da imaju baš napredan AI.

U kombinaciji sa captchom i aktivacijom putem mejla, uz podešavanje minimalnog broja poruka za slanje postova i privatnih poruka bez verifikacije kako se ne bi smarali obični korisnici, jako teško će se bilo koji bot registrovati, a kamoli postovati.

Ja barem nisam imao nijednog, dok su se na 1.1.7 forumu širili kao epidemija, sve dok verifikaciona pitanja nisu "portovana" na 1.1.7, a to je, kao što rekoh, po defaultu ugrađeno u SMF2.

Nisam siguran da će ih samo to zaustaviti, pošto sam skoro sve svoje forume prebacio na SMF 2, a postoji mogućnost i da koriste još neki exploit u 1.1.7 kako bi se registrovali, koji je u 2.0 zakrpljen.

Quote from: MarkoWeb on January 31, 2009, 03:38:37 PM
A ovaj post iznad ne svrhe komentarisati dovoljno je citirati:
QuoteNote: As this is not a final release, we do not recommend running SMF 2.0 Beta 4 Public on a production site.

To je potpuno normalno i logično, jer po samoj definiciji beta verzija je podložna promenama do finalnog proizvoda i na taj način se unapred ograđuju od eventualnog propusta. To nužno ne znači da je verzija nestabilna ili nesigurna. Pogotovo imajući u vidu koliko dugo se SMF 2 već razvija.

Osim toga, pola Googleovih proizvoda su beta verzije i posle nekoliko godina, pa to nikog ne sprečava da ih masovno koristi.
Kids, you tried your best and you failed miserably. The lesson is - never try.

My mods:
OS & Browser Detection (1.5 is out!) | Skype Profile Field | GTalk Profile Field | AllCaps Blocker | SMF Syntax Highlighter (Beta) + 2 in development!

Personal websites:
Mobilize.rs (and forum) | Lolmao.info



Advertisement: