EnIgMaTiC Multicolor

Started by TosTos, February 24, 2008, 02:22:32 PM

Previous topic - Next topic

TosTos

Link to the theme

Aslinda bu temadan once ART sanat temasini yaptim, ama herseyinden emin olmak icin onu bekletiyorlar anladigim kadariyla. Bu tema benim cok eski bir calismamdi.
This is my old friend :)
I made it almost one year ago. It has 8 different colors. Check admin/current theme section to see its features. No copyrighted image. All are my work.
Demo: http://www.etkiweb.com/dizayn/index.php?theme=21;language=english
user: deneme pass: 999999
http://www.etkiweb.com/dizayn/index.php?theme=21;language=turkish

Shean

Guzel bır tema bırde ben su tema ısıne gıremedım :P

Hoochie Coochie Man

Bu tema ile ilgili yorum yapacaktım ama verdiğiniz kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapınca, şaşırdım :) Açıkcası az evvel söylediklerinizden sonra pişti oldunuz :) Bana bunları söylediniz...
Quote from: TosTos on February 24, 2008, 02:13:23 PM
Farkli isler biz yapariz, sade temiz ve duzenli olanlari da o yapar, olur biter. Ben onun temalarini seviyorum, orjinal oldugu icin. Kendisine ait yaptiklari. Ayrica sirf resim ve renk degistirmiyor. Bir duzen tutturmus oyle gidiyor. Bu olabilir. Kendi basina yapiyor, kimseden yardim almiyor ve sadece biryerlerden javascript kodlar bulup bir menu degistirmiyor. Tema yapmak demek biryerden birsey bulup onu uygulamak degil. Mesela Huci Kuci senin blues temanda ya da four colors da fazla bir kodlama yok. Sadece menu degisik, gerisini defaulttan kullaniyor. Classic cars temani sevdim, onda kodlama vardi, ugrasmistin, ama renklendirme ve koydugun resimler kotuydu. Ayrica onuda sirf kendi basina yapmadin.Yani bence seninde iyi tema yaptigin soylenemez. Ne zaman kendi basina bir is yaparsin o zaman Fusilet gibi tema yazari sinifina konulursun. Bence kendi basina tema yapan, uyumlu renkler ve duzen secen, icinde daha fazla emek olan Fusiletin temalari senin temalardan iyi. Fusilet kardesim sen yap renklerin uyumlu oldugu birseyler.Once temani kur, renklerini oturt, sonra uygun hos bir javascript menu ara ve ekle uzerine. Bundan sonra da Huci Kuci igrenc buldugun temalar hakkinda ve ozellikle benim hakkimda yorum yapma. Senin sorunun benim kardesimle, sorununu git onunla coz.
Peki o zaman size gelelim. Duyduğum kadarı ile "ART" isimli bir tema yapıyorsunuz. ve bu tema ile SMF'nin yarışmasına katılmayı düşünüyorsunuz.

İlk önce bu linkte temanızı göstereyim..

Şimdi ise size tempaltemosterın bir template sini göstereyim..

Buraya kadar sorun olamayabilir, tempalte'yi satın almışsınızdır. SMF foruma uyarlamışınızdır. Bende bazı temalarımı template monsterdan esnilenerek yaptım, doğrudur. ancak sizin gibi böbürlenip emekti, kodlamaydı, çarttı curttu diye söylenmedim.. Bu sitede tema konusunda aldığım yardımlar, yine silzere daha güzel bir tema yapmak içindir.

"Çok emek harcamışsınız gerçekten.. bravo"

Şimdi şu bana denilen " ordan burdan bulduğunuz java kodlarla tema yapma" olayına gelmek istiyorum. Bana denmişti yanılmıyorsam. Peki şu "ART" temasının menusu bana hiç yabancı gelmedi.

Sayın TosTos bey, ben hiç olmazsa java kodlarını bulup birşeyler yaratıyorum. Ama sizin gibi onun bunun temasın daki menu görünümünü alıp rengini değiştirip, yayınlamıyorum..

Butonlarınızda Hornet Temasından alıntıdır.

ART temasındaki butonlar da Hornet taki gibi fare ile üzerine gelince aynı hover özelliği olmaktadır.
İnadına SMF 1.1.X

TosTos

Quote from: Hoochie Coochie Man on February 24, 2008, 03:29:05 PM
Bu tema ile ilgili yorum yapacaktım ama verdiğiniz kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapınca, şaşırdım :) Açıkcası az evvel söylediklerinizden sonra pişti oldunuz :) Bana bunları söylediniz...
Quote from: TosTos on February 24, 2008, 02:13:23 PM
Farkli isler biz yapariz, sade temiz ve duzenli olanlari da o yapar, olur biter. Ben onun temalarini seviyorum, orjinal oldugu icin. Kendisine ait yaptiklari. Ayrica sirf resim ve renk degistirmiyor. Bir duzen tutturmus oyle gidiyor. Bu olabilir. Kendi basina yapiyor, kimseden yardim almiyor ve sadece biryerlerden javascript kodlar bulup bir menu degistirmiyor. Tema yapmak demek biryerden birsey bulup onu uygulamak degil. Mesela Huci Kuci senin blues temanda ya da four colors da fazla bir kodlama yok. Sadece menu degisik, gerisini defaulttan kullaniyor. Classic cars temani sevdim, onda kodlama vardi, ugrasmistin, ama renklendirme ve koydugun resimler kotuydu. Ayrica onuda sirf kendi basina yapmadin.Yani bence seninde iyi tema yaptigin soylenemez. Ne zaman kendi basina bir is yaparsin o zaman Fusilet gibi tema yazari sinifina konulursun. Bence kendi basina tema yapan, uyumlu renkler ve duzen secen, icinde daha fazla emek olan Fusiletin temalari senin temalardan iyi. Fusilet kardesim sen yap renklerin uyumlu oldugu birseyler.Once temani kur, renklerini oturt, sonra uygun hos bir javascript menu ara ve ekle uzerine. Bundan sonra da Huci Kuci igrenc buldugun temalar hakkinda ve ozellikle benim hakkimda yorum yapma. Senin sorunun benim kardesimle, sorununu git onunla coz.
Peki o zaman size gelelim. Duyduğum kadarı ile "ART" isimli bir tema yapıyorsunuz. ve bu tema ile SMF'nin yarışmasına katılmayı düşünüyorsunuz.

İlk önce bu linkte temanızı göstereyim..

Şimdi ise size tempaltemosterın bir template sini göstereyim..

Buraya kadar sorun olamayabilir, tempalte'yi satın almışsınızdır. SMF foruma uyarlamışınızdır. Bende bazı temalarımı template monsterdan esnilenerek yaptım, doğrudur. ancak sizin gibi böbürlenip emekti, kodlamaydı, çarttı curttu diye söylenmedim.. Bu sitede tema konusunda aldığım yardımlar, yine silzere daha güzel bir tema yapmak içindir.

"Çok emek harcamışsınız gerçekten.. bravo"

Şimdi şu bana denilen " ordan burdan bulduğunuz java kodlarla tema yapma" olayına gelmek istiyorum. Bana denmişti yanılmıyorsam. Peki şu "ART" temasının menusu bana hiç yabancı gelmedi.

Sayın TosTos bey, ben hiç olmazsa java kodlarını bulup birşeyler yaratıyorum. Ama sizin gibi onun bunun temasın daki menu görünümünü alıp rengini değiştirip, yayınlamıyorum..

Butonlarınızda Hornet Temasından alıntıdır.

ART temasındaki butonlar da Hornet taki gibi fare ile üzerine gelince aynı hover özelliği olmaktadır.
Bahsettigin template i satin aldigim icin istedigim editlemeyi yapabilirim. Ayrica bahsettigin menu hornetden alinti degil. Free menu. Hornet de zaten free menu kullaniyor. Buyur bu da menu adresi:
http://www.cssplay.co.uk/menus/pro_horizontal.html
Template i tema uzerine yerlestirmek asil sorun.
Ayrica tema yarismasina bu tema ile de katilabilirim. Kodlamayi bilmedigin icin sadece hornet temasinda fare ile tuslarin uzerine gelince imlec cikacagini saniyorsun. Her tus da o yapilir.

a11

Bir önceki temanızı kullanan bir site görmüştüm.
Girdiğim gibide çıktım açıkçası siteden.
Kaba duruyor. Temalarınızda görselliğe dikkat etmiyorsunuz.
Menüleriniz sağda solda gezinmeye çıkmışlar gibi. Biri Anya da diğeri Konya.
Zamanla daha iyi işler çıkaracağınıza inanıyorum.
Başarılar dilerim.

( Eleştiri su gibidir. Bu eleştirilere kulak verirseniz büyürsünüz. Su sizi daha da büyütür. Yeşerir meyve vermeye bile başlarsınız. Ama gelen eleştirileri dikkate almazsanız sanırım susuz ne büyürsünüz ne de meyve verirsiniz.. )

TosTos

Quote from: index.php on February 24, 2008, 05:24:19 PM

Bir önceki temanızı kullanan bir site görmüştüm.
Girdiğim gibide çıktım açıkçası siteden.
Kaba duruyor. Temalarınızda görselliğe dikkat etmiyorsunuz.
Menüleriniz sağda solda gezinmeye çıkmışlar gibi. Biri Anya da diğeri Konya.
Zamanla daha iyi işler çıkaracağınıza inanıyorum.
Başarılar dilerim.

( Eleştiri su gibidir. Bu eleştirilere kulak verirseniz büyürsünüz. Su sizi daha da büyütür. Yeşerir meyve vermeye bile başlarsınız. Ama gelen eleştirileri dikkate almazsanız sanırım susuz ne büyürsünüz ne de meyve verirsiniz.. )
Hangi temadan bahsediyorsun? Bu temanin ozelligi menusu. Eski bir temam. Tuslari sagda ve ust basta.

a11

Menü konusunda bu temanızdan bahsediyorum.
Sağ üstte verdiğiniz menüler üst tarafın büyük olmasına sebep olmuş.
Siteyi açar açmaz sitenin üst tarafının büyüklüğü bana göre faul.
+ menüleri madem böyle yaptınız orta üstteki menüleri ( Search - Calendar -Logout ) çok kullanılan menüler olarak yapsaydınız. Misal ; Home - Profile - PM veya Logout şeklinde.
AVCI (PREDATOR)2  ve ANDROID1 temanızda da menüler 2 kademeliydi sanırım öyle hatırlıyorum..

дTдKдИ

Paylasim icin Tesekürler. Yine Harikalar cikarmisin Kardes..

TosTos

Quote from: ATAKAN- on February 24, 2008, 05:38:37 PM
Paylasim icin Tesekürler. Yine Harikalar cikarmisin Kardes..
sagol kardes

TosTos

Quote from: index.php on February 24, 2008, 05:37:46 PM
Menü konusunda bu temanızdan bahsediyorum.
Sağ üstte verdiğiniz menüler üst tarafın büyük olmasına sebep olmuş.
Siteyi açar açmaz sitenin üst tarafının büyüklüğü bana göre faul.
+ menüleri madem böyle yaptınız orta üstteki menüleri ( Search - Calendar -Logout ) çok kullanılan menüler olarak yapsaydınız. Misal ; Home - Profile - PM veya Logout şeklinde.
AVCI (PREDATOR)2  ve ANDROID1 temanızda da menüler 2 kademeliydi sanırım öyle hatırlıyorum..

Evet iki ayri menu var. Ama dikey menude belirli sayida tuslar kullandim. Ortadaki menude ise tus sayisi artirilabiliyor. Admin/kullanilan temadan isteyen <a href="site adresi">Tus adi</a> kodu ile o orta bolume ek tus koyabiliyor. Temanin ozelligi zaten iki ayri menusu olmasi ve dikey menu ana menusu. Orta menusu ek menusu. Diger temalarimin ozelligide alisilmisin disinda olmalari. Neyse, sevmemissiniz demekki. Baska bir tema kullanirsiniz :)

Arveles

Temalarınıza mutlaka çok emek veriyorsunuz mutlaka, bu çok aşikar. Ama eğer eleştiri kabul ederseniz benim gördüğüm sorunlar şunlar (genel olarak tüm temalarınızda)
1- Çok göz alıcı, renk uyumu zayıf
2- Kullanılar resimler çok büyük olduğu için renk kalitesi düşük
3- Menü problemleri
4- Çözünürlük sorunları

Özellikle biraz daha iç ferahlatıcı pastel renkler konusunda çalışırsanız başarılı olacağınızı düşünüyorum.. İyi çalışmalar...
Elveda SMF...

TosTos

Quote from: Eleleyiz.Org on February 25, 2008, 02:14:42 PM
Temalarınıza mutlaka çok emek veriyorsunuz mutlaka, bu çok aşikar. Ama eğer eleştiri kabul ederseniz benim gördüğüm sorunlar şunlar (genel olarak tüm temalarınızda)
1- Çok göz alıcı, renk uyumu zayıf
2- Kullanılar resimler çok büyük olduğu için renk kalitesi düşük
3- Menü problemleri
4- Çözünürlük sorunları

Özellikle biraz daha iç ferahlatıcı pastel renkler konusunda çalışırsanız başarılı olacağınızı düşünüyorum.. İyi çalışmalar...
Tesekkurler, haklisiniz. Gelistirmeye calisiyorum

Advertisement: