Advertisement:

Author Topic: SimplePortal - 2.3.6 Çıktı!  (Read 495126 times)

Offline grafitus

• SMF Hero
    • beratdogan on GitHub
    • beratdogan on LinkedIn
    • @beratdgan on Twitter
Re: SimplePortal - 2.2.2 Çıktı!
« Reply #1060 on: January 09, 2010, 07:06:17 AM »
SimplePortal 2.3 için Türkçe dil dosyasını bu sayfadan indirip, forumunuzun Paket Yönetici'nden yükleyebilirsiniz.

problem,2.2.2 potalın dil sorunu.Türkce dil paketini yükledim ama karakterler Türkçe çıkmıyor. ı,ü gibi harfler bozuluyor.
Siteniz UTF-8 mi diye soracağım. Ama zaten SimplePortal dil dosyaları UTF-8'e uyumlu. :/

Offline sitem

• Jr. Member
  • **
    • balıkustasıyız biz
« Reply #1061 on: January 09, 2010, 07:19:35 AM »
Portalı daha sonra kurmuştum.Sitemi ilk kuruşta Türkçe olarak kurmuştum.Forumumda herşey normal ama portal üzerinde bloklarda karakterler bozuluyor.Ne yapabilirim.Adres versem bakabilirmisiniz.

Offline grafitus

• SMF Hero
    • beratdogan on GitHub
    • beratdogan on LinkedIn
    • @beratdgan on Twitter
« Reply #1062 on: January 09, 2010, 07:27:27 AM »
Portalı daha sonra kurmuştum.Sitemi ilk kuruşta Türkçe olarak kurmuştum.Forumumda herşey normal ama portal üzerinde bloklarda karakterler bozuluyor.Ne yapabilirim.Adres versem bakabilirmisiniz.
Lütfen.

Offline CDX

• Semi-Newbie
  • *
« Reply #1063 on: January 09, 2010, 03:54:25 PM »
Son sürümü kurdum ve şuan sorun yokmuş gibi görünüyor. Fakat bu konu başlığında açıklaması yapıldı mı bilmiyorum (hepsini okuyamadım) ama menüye "forum" seçeneğini nasıl ekleyeceğimiz konusunda nerelerde değişiklik yapmam gerektiğini bilmiyorum. Yani default'ta çıkıyor olabilir ama manuel olarak baktığımızda, diğer temaların hangi dosyalarında ne gibi değişiklikler yapmamız gerekiyor kısaca belirtirseniz çok memnun olucam..

Offline Gurbet_42

• Sophist Member
« Reply #1064 on: January 09, 2010, 04:00:00 PM »
Kullandığınız sürümü ve temanı yazarsan bir yardımcı olan çıkar.

Offline grafitus

• SMF Hero
    • beratdogan on GitHub
    • beratdogan on LinkedIn
    • @beratdgan on Twitter
« Reply #1065 on: January 09, 2010, 04:31:44 PM »
Son sürümü kurdum ve şuan sorun yokmuş gibi görünüyor. Fakat bu konu başlığında açıklaması yapıldı mı bilmiyorum (hepsini okuyamadım) ama menüye "forum" seçeneğini nasıl ekleyeceğimiz konusunda nerelerde değişiklik yapmam gerektiğini bilmiyorum. Yani default'ta çıkıyor olabilir ama manuel olarak baktığımızda, diğer temaların hangi dosyalarında ne gibi değişiklikler yapmamız gerekiyor kısaca belirtirseniz çok memnun olucam..
./Themes/temanız/index.template.php dosyasını eklerseniz yardımcı olabilirim.

Offline CDX

• Semi-Newbie
  • *
« Reply #1066 on: January 09, 2010, 05:01:54 PM »
Ama her tema değişikliğinde zahmet vermiş gibi olacağız bu şekilde de. Çok teşekkür ederim, dosyam ekte; fakat SP'nin internet sitesinde de bununla ilgili bir başlık varsa (bu değişikliği açıkça gösteren) oradan da uygulayabilirim.
« Last Edit: January 09, 2010, 10:35:51 PM by CDX »

Offline grafitus

• SMF Hero
    • beratdogan on GitHub
    • beratdogan on LinkedIn
    • @beratdgan on Twitter
« Reply #1067 on: January 09, 2010, 06:24:08 PM »
Değişiklikler şu adreste belirtiliyor. Ancak her temanın menüsü farklı olduğu için, Paket Yönetici yükleyemiyor. Mecburen manuel (elle) yapmak gerekiyor...

Lütfen ekteki dosyayı dener misiniz?

Offline CDX

• Semi-Newbie
  • *
« Reply #1068 on: January 09, 2010, 10:35:05 PM »
Verdiğin bu dosyayı sisteme atınca ortalık birden karıştı. Tema bozuldu yani ama sonrasında kendi hatam olduğunu farkettim; asıl temanın dosyasını gönderiyorum sanarken, yanlış temanınkini kopyalamışım. Yedek aldığım için eski haline döndü ama bir sonuca da varamadım kısacası.

Ben doğru temanın dosyasını ekte veriyorum ama bir kere uğraştım deyip yapmak istemezsen de anlayışla karşılarım.. Teşekkür ederim ilgin için.

Offline AS21

• Jr. Member
  • **
    • TÜRKİYE ENGELLİLER PLATFORMU
« Reply #1069 on: January 10, 2010, 04:18:42 AM »
Portalı ve modifikasyonları paket olarak yüklüyorum ama olmuyor diğer mesajlarımda da belirttim buna kimse çözüm bulamadı.

portalın ve modların manuel kurulum bilgilerini alabilirmiyim.
SMF 2.0 RC3 KULLANIYORUM.

Offline grafitus

• SMF Hero
    • beratdogan on GitHub
    • beratdogan on LinkedIn
    • @beratdgan on Twitter
« Reply #1070 on: January 10, 2010, 05:42:02 AM »
Portalı ve modifikasyonları paket olarak yüklüyorum ama olmuyor diğer mesajlarımda da belirttim buna kimse çözüm bulamadı.
Bunun bir çözümü yok. Daha doğrusu sorunun neden kaynaklandığı belli değil. Yüklüyor gibi gösteriyor, ama yüklemiyor. :/

portalın ve modların manuel kurulum bilgilerini alabilirmiyim.
SMF 1.1.x için için Elle Kurulum Yönergeleri:
http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?action=parse;mod=1104;attach=120231;smf_version=1.1.11

2.0 RC2 için Elle Kurulum Yönergeleri:
http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?action=parse;mod=1104;attach=120231;smf_version=2.0_RC2

Offline CDX

• Semi-Newbie
  • *
« Reply #1071 on: January 10, 2010, 08:57:50 AM »
Tekrar teşekkürler "grafitus". (:

Başka bilen bir arkadaşımız bana yardımcı olabilir mi acaba? Temama buton eklemek için.

Dosyamı iki mesaj üstte verdim. ..

Offline grafitus

• SMF Hero
    • beratdogan on GitHub
    • beratdogan on LinkedIn
    • @beratdgan on Twitter
« Reply #1072 on: January 10, 2010, 10:05:26 AM »
Buyrun, ekteki dosyayı deneyin.

Offline CDX

• Semi-Newbie
  • *
« Reply #1073 on: January 10, 2010, 11:04:22 AM »
Sanırım oldu. Şimdilik kapalı şekle çevirdim. Gece bakıma alıp, blokları ayarlayıp kullanıma açıcam. O zaman bir sorunla karşılaşırsam belirtirim; yani herkese görünüyor mu, yada benzer durumlar var mı inceleyemedim. Ama "forum butonu" hallolmuş görünüyor. Gerçekten çok zahmet verdim, çok teşekkür ederim..

Offline my_wuslat

• Full Member
    • muslumanahmedduman on Facebook
    • Dua Hazinesi
« Reply #1074 on: February 04, 2010, 01:30:00 AM »
simple portaldaki tema değişim bloğunu curve temaya uygulamak istiyoruz, portal kurulu değil, yani portal olmadan sadece o özelliği uygulamak istiyoruz... nasıl yapabiliriz...

Forum Sürümü : 2.0.RC.2

Offline grafitus

• SMF Hero
    • beratdogan on GitHub
    • beratdogan on LinkedIn
    • @beratdgan on Twitter
« Reply #1075 on: April 03, 2010, 02:12:29 PM »

Offline Gurbet_42

• Sophist Member
« Reply #1076 on: April 04, 2010, 06:40:44 PM »
SMF ailesine hayırlı olsun.

Offline piran

• Jr. Member
  • **
Re: SimplePortal - 2.3.2 Çıktı!
« Reply #1077 on: April 06, 2010, 08:26:43 AM »
bende bu portalı kullanmak istiyorum fakat benim forumum /Forum dizinine kurulu ben bu portalı ana dizine nasıl kurabilirim?

Offline grafitus

• SMF Hero
    • beratdogan on GitHub
    • beratdogan on LinkedIn
    • @beratdgan on Twitter
« Reply #1078 on: April 06, 2010, 10:05:07 AM »
bende bu portalı kullanmak istiyorum fakat benim forumum /Forum dizinine kurulu ben bu portalı ana dizine nasıl kurabilirim?
"Bağımsız" portal modunu kullanarak yapabilirsiniz. SimplePortal'ı kurun. ./Forum dizininize PortalStandalone.php dosyası gelecek. Bunu ./Forum dizininin bir önceki dizine yani FTP anadizinine taşıyın (Adını da index.php olarak değiştirin). Yönetim » SimplePortal » Temel Ayarlar sayfasında portal modunu seçin, Bağımsız portal adresi kutucuğuna http://www.SİTENİZ.com/index.php yazın. Yenmeye hazır. :P

Offline piran

• Jr. Member
  • **
« Reply #1079 on: April 07, 2010, 03:11:44 AM »
dediklerinizi yaptım bu hatayı aldım;

Warning: require_once(full/path/to/forum/SSI.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /var/www/vhosts/platforyum.com/httpdocs/index.php on line 50

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required 'full/path/to/forum/SSI.php' (include_path='.:.:') in /var/www/vhosts/platforyum.com/httpdocs/index.php on line 50