SimplePortal - 2.3.6 Çıktı!

Started by [SiNaN], March 11, 2008, 02:46:30 AM

Previous topic - Next topic

by_real

yok ben bu işi beceremedim.  :(
admin panalinde ismi yok çıkmadı...
bende action=spadmin  diye panele girdim simpleportalı ektinleştirdim..
amam ana sayfada hiç bir şey çıkmadı..
sizden bi yardım daha bekliyorum ..
yapamaz isem vazgeçiçem..

Mithotyn

Quote from: by_real on July 15, 2008, 11:28:50 AM
yok ben bu işi beceremedim.  :(
admin panalinde ismi yok çıkmadı...
bende action=spadmin  diye panele girdim simpleportalı ektinleştirdim..
amam ana sayfada hiç bir şey çıkmadı..
sizden bi yardım daha bekliyorum ..
yapamaz isem vazgeçiçem..
Dostum sen dil dosyarını eklemelisin.

Sinan bu arada "released" ibaresini koymulsun, kuralım mı?

by_real

Mithotyn

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '' at line 16
Dosya: /home/rockonn2/rockconn.com/Sources/SPortal.php
Satır: 155

Bende de verdiği hata mesajı.

[SiNaN]

Türkçe dil dosyaları halen hazır değil. Birkaç gün içinde hazır olacağını umuyorum.
Former SMF Core Developer | My Mods | SimplePortal

SuPeRBoY91

Arkadaşlar Simple Portal 2.0 Betayı başarı ile kurdum. Admin panelinden aktif hale getirmeme rağmen bloklar ve içerik görünmüyor..

www.supersanal.com/forum/index.php   :-\

[SiNaN]

Dil dosyaları hazır olana kadar beklemenizi rica ediyorum.

SuPeRBoY91

Peki beklerim :)
Yağız arkadaşımızın verdiği türkçe dosyalarını kullanıyorum, sorun ondan olabilir mi ? İngilizce kullansam o sorun oluşmaz mı ?

[SiNaN]

Beta'yı kurup uğraşmanıza gerek yok. Türkçe dil dosyaları hazır olunce son versiyonu kullanırsınız. İngilizce dil dosyalarında sorun yok, İngilizce kullanacaksanız kullanabilirsiniz.

SuPeRBoY91

Benim sorunum dil dosyalarından mı kaynaklanıyor, onu öğrenmeye çalışıyorum. En kısa zamanda portalı kurmam gerekiyor, o yüzden acele ediyorum. :) Peki son sürüm ne zaman çıkacak ?

tertunc

Sadece benim üye grubumda ve öteki gruplarda çıkmayan bir hata mesajı var.Bu mesaj yüzünden mesaj atamayıp konu açamıyorum,takvime olay ekliyemiyorum.. İşte hata mesajı da şudur.

Fatal error: Call to undefined function db_query() in /home/simurgan/public_html/Sources/Subs-SPortal.php on line 89

[SiNaN]

Şunu dener misiniz?

../Sources/Post.php

Bul:

$context['list_categories'] = getCategoryInfo();

Değiştir:

$context['list_categories'] = getCategoryInfo(null);

Eğer sorununuz devam ederse sorunu bizzat görmek istiyorum mümkünse.

tertunc

Oldu teşekkürler.

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '' at line 14
Dosya: /home/simurgan/public_html/Sources/SPortal.php
Satır: 123

şimdi bu çıktı.

[SiNaN]

Sorununüz tam olarak çözüldü mü? Çözüldü ise bunu yeni pakete ekleyeceğim.

Bu satırda kod yok ama hatayı tahmin edebiliyorum sanırım. Yine de emin olalım:

Settings.php

Bul:

$db_error_send = 1;

Değiştir:

$db_error_send = 1;
$db_show_debug = true;

Bu değişikliği yapın ve hatayı aldığınız sayfaya gidin. Hatanın tamamı gözükecektir. Sayfada gördüğünüz hatayla ilgili herşeyi buraya yazar mısınız?

Daha sonra da Settings.php'deki değişikliği geri alın.

tertunc

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '' at line 14
Dosya: /home/simurgan/public_html/Sources/SPortal.php
Satır: 123

SELECT a.ID_ARTICLE, a.ID_CATEGORY, a.ID_MESSAGE, a.approved, c.name as cname, c.picture, m.ID_MEMBER,
IFNULL(mem.realName, m.posterName) AS posterName, m.icon, m.subject, m.body, m.posterTime,
m.smileysEnabled, t.ID_TOPIC, t.numReplies, t.numViews, t.locked, b.ID_BOARD, b.name as bname
FROM smf_sp_articles AS a
LEFT JOIN smf_sp_categories AS c ON (c.ID_CATEGORY = a.ID_CATEGORY)
LEFT JOIN smf_messages AS m ON (m.ID_MSG = a.ID_MESSAGE)
LEFT JOIN smf_topics AS t ON (t.ID_FIRST_MSG = a.ID_MESSAGE)
LEFT JOIN smf_boards AS b ON (b.ID_BOARD = m.ID_BOARD)
LEFT JOIN smf_members AS mem ON (mem.ID_MEMBER = m.ID_MEMBER)
WHERE 1
AND approved = 1
AND publish = 1
ORDER BY a.ID_MESSAGE DESC
LIMIT 0,

üsttede bunlar

Notice: Undefined index: sp-positionLeft in /home/simurgan/public_html/Sources/SPortal.php on line 72

Notice: Undefined index: sp-positionMiddleTop in /home/simurgan/public_html/Sources/SPortal.php on line 76

Notice: Undefined index: sp-positionMiddleBottom in /home/simurgan/public_html/Sources/SPortal.php on line 80

Notice: Undefined index: sp-positionRight in /home/simurgan/public_html/Sources/SPortal.php on line 84

Notice: Undefined index: articleperpage in /home/simurgan/public_html/Sources/SPortal.php on line 106

Warning: Division by zero in /home/simurgan/public_html/Sources/Subs.php on line 723

Warning: Division by zero in /home/simurgan/public_html/Sources/Subs.php on line 770

Warning: Division by zero in /home/simurgan/public_html/Sources/Subs.php on line 770

Warning: Division by zero in /home/simurgan/public_html/Sources/Subs.php on line 775

Warning: Division by zero in /home/simurgan/public_html/Sources/Subs.php on line 780

Warning: Division by zero in /home/simurgan/public_html/Sources/Subs.php on line 785

Warning: Division by zero in /home/simurgan/public_html/Sources/Subs.php on line 785

Notice: Undefined index: articleperpage in /home/simurgan/public_html/Sources/SPortal.php on line 123
Simurganka Forum (BETA)    

[SiNaN]

Üstte bahsettiğim değişikliği geri alın (Settings.php'de yaptığınız).

Admin Paneli >> SPortal Admin >> Article count per page:

5 olarak ayarlayın. Sorun kalmayacaktır.

tertunc

Sportal admin yok. http://www.simurganka.com/index.php?action=spadmin dan yazı çıkmıyor

birini 5 yaptım : [1] çıktı.

[SiNaN]

Daha önce de söylediğim gibi; modifikasyonunun Türkçe çevirisi üzerinde çalışılıyor, en iyi olmasını istiyoruz. Umarım birkaç güne hazır olur.

Türkçe dil dosyaları olmadığı için böyle bir hata alıyorsunuz. Eğer çok ihtiyacınız varsa, İngilizce dil dosyalarında yapılan değişiklikleri, Türkçe dil dosyalarına da uygulayın ve SPortal.english.php dosyasını kopyalayarak adını SPortal.turkish.php olarak değiştirin.

tertunc

SuPeRBoY91

Quote from: SuPeRBoY91 on July 18, 2008, 09:02:47 AM
Benim sorunum dil dosyalarından mı kaynaklanıyor, onu öğrenmeye çalışıyorum. En kısa zamanda portalı kurmam gerekiyor, o yüzden acele ediyorum. :) Peki son sürüm ne zaman çıkacak ?

Advertisement: