News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

SimplePortal - 2.3.6 Çıktı!

Started by [SiNaN], March 11, 2008, 02:46:30 AM

Previous topic - Next topic

BahanesiBoL

Ben sadece son yaptığım değişiklerden dolayımı oldu diye merak etmiştim. Yaptığım değişiklerden sonra sorun olmadığı için yedek aldığım dosyalarıda silmiştim.

Peki bir önceki sürümün install dosyasında bulunan şu kodları eklesem çalışır herhalde :)

Post.template.php bul

</tr>
<tr>
<td align="right">
<b>', $txt[71], ':</b>

Değiştir

</tr>';
if(!empty($context['list_categories'])) {
echo '
<tr>
<td align="right" style="font-weight: bold;">', $txt['sp-articlesCategory'], ':</th>
<td align="left">
<select id="article_category" name="article_category">
<option value"">', $txt['sp-articlesNoCategory'], '</option>';
foreach($context['list_categories'] as $category) {
echo '
<option value="' . $category['id'] . '" >' . $category['name'] . '</option>';
}
echo '
</select>
</td>
</tr>';
}
echo '
<tr>
<td align="right">
<b>', $txt[71], ':</b>

[SiNaN]

Bir de Post.php'de kategorileri yükleyen bir parça kod olmalı, onu da eklerseniz çalışacaktır.
Former SMF Core Developer | My Mods | SimplePortal

BahanesiBoL

harunkaraca

tebrikler sinan kardeşim güzel çalışmalar.

şu saat olmuş hala aktifsin çalışmak güzel olur ama fazlası zarar :)
portalı denedim bir hataya raslamadım kurulum veya kaldırma aşamasında biraz kullandım localhost ta

gayet güzel ve kapsamlı olmuş 2.0.4 ü denemedim bir öncekini denemiştim yorum yazmakta bu güne nasipmiş smf 2 ye kurmaya çalıştım fakat benim temaya uymuyor :(
temamı henüz onaylatmadım ama yinede teşekkürler.
en azından TİNY PORTAL ın bir bacagını KIRDIGINA inanıyorum.

çalışmalarında başarılar diliyorum

[SiNaN]

Teşekkür ederim. Oradaki ışığın yandığına bakmayın, çoğu zaman burada olmuyorum. :)

Şu an modifikasyon SMF 2.x serileri ile uyumlu değil ama biz hazırız. SMF 2.0 Beta 4 umuma açıldıktan çok kısa bir süre sonra portalı SMF 2.x serisi ile de kullanabileceksiniz.

TinyPortal İYS (İçerik Yönetim Sistemi) olmaya daha yakın. Ama SimplePortal daha çok foruma bağlı. Biraz farklı kulvarlarda yarışıyoruz diyebilirim. Ama diğer kulvarı izlemekte olan ekibin, SMF 2.0 Beta 4 uyumu ile büyük bir kısmını kendi tarafımıza çekeceğimizi de düşünüyorum.

Ayrıca blokları forum içerisinde gösterebilme ve blokları açıp kapatabilme (collapse) özelliğini www.simpleportal.net sitesinde deneyebilirsiniz.

dinders

Bu hatayı alıyorum simpleportal ı etkinleştirince...

Unknown column 'force_view' in 'field list'
Dosya: /home/........../public_html/Sources/Subs-SPortal.php
Satır: 37

[SiNaN]

Daha önce kurduğunuz için bu hatayı alıyorsunuz. Aşağıdaki sorguyu PhpMyAdmin'den sorgulatın:

ALTER TABLE smf_sp_blocks
ADD allowed_groups text not null,
ADD force_view tinyint(2) unsigned default 0 not null

dinders

sorgulattım en az bie sütun seçmelisiniz uyarısı geldi
biraz tarif ederseniz sevinirim. Teşekkür ederim

[SiNaN]

Peki. Ekteki dosyayı index.php'nin olduğu dizini atın. Daha sonra tarayıcınızdan http://www.siteniz.com/forum_dizini/upgrade02.php adresine gidin. İşlem bittikten sonra dosyayı silin.

MaJeSTe

Selam Sinan Ben Portalda Bu Hatayı Alıyorum İlgilenmen Mümkün Mü?

[SiNaN]

Neden SimplePortal 2.0'ı kurmadınız?

Ayrıca lütfen imzamı okumadıysanız bir kere okuyun.

om3rom3r

anasayfada yayınlanan haberlerin altında yeralan "Yorum Yaz" butonunun aşağısına Adsense kodları yerleştirmek istiyorum.Bunun için hangi dosya üzerinde değişilik yapmam lazım ?

[SiNaN]

SPortal.php'deki sp_boardNews fonksiyonunu değiştirmelisiniz.

CDX

Daha önce soruldu mu bilmiyorum ama Simple Portal her temaya otomatik uyuyor mu acaba?

[SiNaN]

CDX

Çok sağol.

Peki, daha önce TP kurulan bir SMF sistemine Simple Portal kurmayı denersek ne olur, çakışma gibi birşey sözkonusu olur mu? Yoksa hangisi aktifse o mu çalışır? Ve tabii SP'ı kurduktan sonra otomatik aktif mi oluyor, yoksa belli bir seçenek ayarından aktif mi ediliyor?

[SiNaN]

İkisi aynı SMF üzerinde çalışamaz. Birisi tamamiyle kaldırılmış olmalı.

Sadece ihtiyacının olan blokları oluşturmanız gerekli. Bunun dışında bir ayarı yok.

CDX

Eskiden TP kullanıyordum ama son 1-2 aydır (beklentilerimi karşılayamadığı ve her yeni versiyonda uyumsuzluk oluşturduğu için) kullanmıyorum. Fakat bunu kullanırken server değişikliği yaptığım ve eski yedeğimi yeni server'e yüklettirdiğim için TP ile birlikte herşey yeni sisteme de geldi. İlkel yollardan kaldırmaya çalıştım ama kendi içinde kalırtılar bıraktı tabii.. Şuan hiçbir TP özelliği çalışmıyor ve sadece forum kullanıyorum ama profil alanımdan eklediğim ana sayfa makalelerine vs.ye ulaşabiliyorum.

Bu düzende SP'yi kurmayı denesem yükleme esnasında başarısız olma durumum sözkonusu olur mu? Ya da kurulma esasında bir problem çıkarmasa da, kurulumdan sonra bir hata oluşturma ihtimali var mıdır?

Kusura bakma, çok ayrıntı istiyorum ama benim için bu biraz pamuk ipliğine bağlı bir hal aldığı için risk oluşturmasın diye soruyorum.

[SiNaN]

Forumda yaptıkları birçok değişiklik aynı yerde olduğu için öncellikle TP'yi tamamen kaldırdığınızdan emin olmalısınız.

Ama TP'yi özellik olarak yetersiz bulduysanız, SP onun şu an gerisinde. Ama uyum konusunda üstün olduğunu söylemeliyim.

Advertisement: