News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

SimplePortal - 2.3.6 Çıktı!

Started by [SiNaN], March 11, 2008, 02:46:30 AM

Previous topic - Next topic

Tick Tock

Aynı hatayı yine verdi sanırım sorun benim packages.php de.Çözebilirsek mutlu olurum.
Hata kaydı;

/forum/index.php?action=packages;sa=install;package=SimplePortal_2.zip
8: Undefined index: package_readme
Dosya: /var/www/vhosts/distopya.org/httpdocs/forum/Sources/Packages.php
Satir: 294
This is our time, we have you now, you are our great delight, scream to your god, who never hears a thing, he's not with you now, the time is right !

[SiNaN]

Quote from: RIPER on March 11, 2008, 07:49:34 AM
Aynı hatayı yine verdi sanırım sorun benim packages.php de.Çözebilirsek mutlu olurum.
Hata kaydı;

/forum/index.php?action=packages;sa=install;package=SimplePortal_2.zip
8: Undefined index: package_readme
Dosya: /var/www/vhosts/distopya.org/httpdocs/forum/Sources/Packages.php
Satir: 294

Başka modlarda böyle sorunlar aldınız mı?

Ekteki paketi dener misiniz bir de? Sanırım paket içerisindeki readme dosyasının okunması ile alakalı bir sıkıntı var.
Former SMF Core Developer | My Mods | SimplePortal

Tick Tock

Denedim sorun devam ediyor hatada aynı.Packages.php yi defaultla değiştirmeme rağmen.Son 3 gündür hangi modu denersem bu hatayı veriyordu benim sorunum kendimle sanırım o yüzden sizi daha fazla yormayayım bu başarılı portal çalışmasının topiğinide kendi sorunumla mesajlara boğmayıp kendim çözmeye çalışayım.İlginiz için teşekkürler.

Edit: Bu arada sorunu eskilerden hatırladığım bir yöntemle çözdüm benim gibi bu sorunla karşılaşan arkadaşlar için yazıyorum.Packages klasörünün içine temp adında klasör açtım ve içinede ne olduğu farketmez küçük bir dosya attım ( boş olmamalı) ve sorun çözüldü.
This is our time, we have you now, you are our great delight, scream to your god, who never hears a thing, he's not with you now, the time is right !

[SiNaN]

Yani? Başarıyla kuruldu mu mod?

Tick Tock

[SiNaN]

Hoochie Coochie Man

Eyvaaaahh, Sinan senin uğraşacağın var :)
Daha bismillah demeden, sorunlar başlıyor :)
İnadına SMF 1.1.X

novalgine_plus

sinan eline koluna sağlık hayırlı olsun :D tinyportal gibi forumdan belirlediğimiz konuları portala taşıyabilioz mu belirli karakter sınırı koyarak sadece oyun resimleri gibi kendi sitem içn konuşuyorum... uploadlara başladığımda tinyportal yerine bu portalı kurmak isterim :)

Atalay35

Hayırlı Olsun Sinan :) Tebrik Ederim ...

βluΣ ЯosΣ

hayırlı olsun sinan ellerine saglık güzel görünüyo tiny yeriene bunu kurim ...

sepla

ya bende sorun yapti bunun manüeli yokmu arkadaslar
http://www.gurbetforum.de Bekleriz Banner Takas Yapmak Icin

[SiNaN]

Quote from: Hoochie Coochie Man on March 11, 2008, 12:29:46 PM
Eyvaaaahh, Sinan senin uğraşacağın var :)
Daha bismillah demeden, sorunlar başlıyor :)

Zaten mod yazmanın en zor kısmı destek vermek. :)

Quote from: novalgine_plus on March 11, 2008, 12:50:41 PM
sinan eline koluna sağlık hayırlı olsun :D tinyportal gibi forumdan belirlediğimiz konuları portala taşıyabilioz mu belirli karakter sınırı koyarak sadece oyun resimleri gibi kendi sitem içn konuşuyorum... uploadlara başladığımda tinyportal yerine bu portalı kurmak isterim :)

Bir kategori açarsın, oraya istediklerini koyarsın. Haberler bölümü olarak orayı ayarlarsın. O bölümü de sadece sen görürsün ufak bir değişiklikle. :) Daha alt yapıyı yeni kurduk, o kadar gelişmiş sayılmaz.

Quote from: sepla on March 11, 2008, 04:53:01 PM
ya bende sorun yapti bunun manüeli yokmu arkadaslar

Türkçe karakter içerdiği için modparser kabul etmiyor. Türkçe dilini başka bir pakete taşımam gerekecek gibi. Bunun dışında en kısa zamanda manuel kurulumunu da yazacağım.

Diğer bütün arkadaşlara da teşekkür ederim. Daha dün onaylandı, 103 kez indirilmiş. Hedef en popülerde ilk 5. :P Hemen bir İtalyanca tercüme geldi. :D

Yağız...

Fransızcaya çeviriyim bende o zaman :)
Bir yardımı olur belki :)

[SiNaN]

Quote from: Yağız on March 12, 2008, 07:29:59 AM
Fransızcaya çeviriyim bende o zaman :)
Bir yardımı olur belki :)

Yapabilirsen memnun olurum. :)

kadir21

Arkadaşlar ellerinize sağlık ben kurdum ancak sorun verdı bende kaldırıayım dedim adminden kaldırı tıkladım forum üçtü her taraf bembeyaz açılmıyor yardım edermisiniz

[SiNaN]

Daha önce kurulan modlar ya da sizin yaptığınız değişikler sebebiyle paketin kurulumu esnasında sorun çıkabilir. Yalnız bu sorunu SMF gayet açık bir biçimde gösterir. Bu nedenle bu noktadan sonra mesuliyet tamamen size aittir. Kurma işlemi başarılı olmadığından kaldırma işlemi de başarılı olmayacaktır.

Modun değişiklik yaptığı dosyalar:

../index.php
../Sources/Load.php
../Sources/ModSettings.php
../Themes/default/index.template.php
../Themes/default/languages/index.english.php
../Themes/default/languages/index.turkish.php
../Themes/default/languages/ModSettings.english.php
../Themes/default/languages/ModSettings.turkish.php

Bu dosyaları yeniden kontrol edin. Hata muhtemelen index.php ve Load.php'dedir. Düzeltemediğiniz taktirde orijinal dosyaları yüklemelisiniz.

Hoochie Coochie Man

Quote from: [SiNaN] on March 12, 2008, 06:18:10 AM
Diğer bütün arkadaşlara da teşekkür ederim. Daha dün onaylandı, 103 kez indirilmiş. Hedef en popülerde ilk 5. :P Hemen bir İtalyanca tercüme geldi. :D
Daha da devamı olur inşallah :)
İnadına SMF 1.1.X

Th3_Syst3m3r

[SiNaN]  sitende kullandığın temanın adı nedir enlighten die geçiyor ftpnde ancak bulamadım temalarda?

NiGhtKiss

Advertisement: