News:

SMF 2.1.4 has been released! Take it for a spin! Read more.

Main Menu

SimplePortal - 2.3.6 Çıktı!

Started by [SiNaN], March 11, 2008, 02:46:30 AM

Previous topic - Next topic

ertQ

Valla yönetici panelinde paket yüklerken yazılar yazıyo ya "paketiniz başarılı bir şekilde yüklendi" diye. İşte olrda yazıyor, hemde büyük ve kırmızı harflerle. az önceki sorumla ilgili bi yardım eli bekliyorum acilen... Teşekkürler...

BahanesiBoL

Bunuda şimdi fark ettim portal olmadan önce bir konuya tıkladığınızda oturum açmadıysanız sizden oturum açmanızı istiyodu. Oturum açınca da tıkladığınız konuyu açıyordu ama portaldan sonra oturum açınca direk anasayfaya yönleniyor. Acaba bu bende mi böle sizde de öyle mi?

BahanesiBoL

Quote from: ertQ on August 07, 2008, 03:15:55 PM
Valla yönetici panelinde paket yüklerken yazılar yazıyo ya "paketiniz başarılı bir şekilde yüklendi" diye. İşte olrda yazıyor, hemde büyük ve kırmızı harflerle. az önceki sorumla ilgili bi yardım eli bekliyorum acilen... Teşekkürler...

Sorununu çözemem belki ama daha net anlatsan bence daha çabuk yardım alırsın. Mesala hangi dosyalarda hata alıyorsun. onları ekde verebilirsin. Büyük ihtimalle kurduğun diğer modlardan dolayı kurulum dosyası kodu bulamıyordur.

Ama ben sana şiddetle :) simpleportal 2 dene derim hem yeni versiyon hem de daha çok kişiselleştirebiliyorsun.

http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=1104

ertQ

O zaman size bir kaç soru sorayım:

1. Sitemin versiyonunu 2.0.2 gibi yüksek bir versiyona yükseltirsem aşağıki resimde görülen modlarda sorun çıkar mı?

2. SimplePortal 1.0 - 1.1 de şöyle bir hata veriyor;

SimplePortal 1.2 de hata vermiyor ama türkçesi yok galiba. Onun türkçesini nerden bulabilirim?

3. SimplePortal 2.0 ı denemek için versiyonumu yükseltmek zorunda mıyım?

Zorundaysam 1.sorumun cevabı çok önemli.

Bu SimplePortal'ı indirmeden önce okurken dikkatimi çekti, sadece default tema için yazıyor ama siz bana her temaya uygun diyorsunuz. Hangisi doğru? (download linklerinde de default resimleri var gerçi :S)

Buyrun cevaplayın Bekliyorum :)

[SiNaN]

Öncelikle, Türkçe dil dosyaları için ben de sizin gibi bekliyorum sadece. Eğer kendiniz çevirirek kullanma niyetinde iseniz, kolay gelsin...

SMF ve SimplePortal ayrı şeylerdir. SMF sizin kullandığınız forum sistemidir ve sanırım kullandığınız 1.1.5 sürümü. SimplePortal ise SMF için yazılmış bir modifikasyondur ve son sürümü 2.0.2'dir ve bu modifikasyon SMF 1.x serisi ile, yani 1.1.5 sürmü ile uyumludur. Kısacası sitenize kurabilirsiniz.

Default teması konusuna gelecek olursak; modifikasyon bazı tema dosyalarında değişiklik yapmakta. Ama sadece default teması için bu otomatik yapılmakta. Eğer kullandığınız tema, değişiklik yapılması gereken bir tema dosyası içeriyorsa, o zaman o dosyalarda değişiklikleri elle yapmalısınız. Elle kuruluma aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz:

http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?action=parse;mod=1104;attach=62190;smf_version=1.1.5

Yakında birçok hatanın giderileceği 2.0.3 sürümü çıkacak ve Türkçe dil dosyaları ile beraber yayınlanacağını ümid ediyorum.

Former SMF Core Developer | My Mods | SimplePortal

[SiNaN]

WeBdoST:

Değiştirdiğiniz dosyaları tekrar en son sürüm ile değiştirin.

cimeko:

Modifikasyona bağlı bir sorun değil, en azından benim için. Bunun dışında yakın zamanda herhangi bir mod kurdunuz mu?

BahanesiBoL

Quote from: ertQ on August 08, 2008, 05:12:23 AM

SimplePortal 1.2 de hata vermiyor ama türkçesi yok galiba. Onun türkçesini nerden bulabilirim?

Modun sayfasında SimplePortalv1.1_Turkish.zip dosyası var bu 1.2 versiyona da uyar sanırım.

BahanesiBoL

Quote from: [SiNaN] on August 09, 2008, 09:42:35 AM
cimeko:

Modifikasyona bağlı bir sorun değil, en azından benim için. Bunun dışında yakın zamanda herhangi bir mod kurdunuz mu?

Yakın zamanda bir çok mod kurdum. :) Simpleportal alakası yok yani. Neyse şuan için pek önemi yok ben simpleportal dan kaynaklanıyor sanmıştım. Sizde sorun yoksa diğer modlardan kaynaklanıyor herhalde.

ertQ

[SiNaN] teşekkür ederim. Peki ben canım sıkıldı ve Sitemi upgrade etmek istedim 2.0.x e. O zaman diğer modlarda sorun çıkar mı?(daha önce yüklediğim)(gerçi upgrade etmek istemiyorum ama bilgim olsun diye soruyorum.) Yeniden Teşekkürler. Kolay Gelsin...

Quote from: cimeko on August 09, 2008, 10:41:28 AM
Modun sayfasında SimplePortalv1.1_Turkish.zip dosyası var bu 1.2 versiyona da uyar sanırım.

Deniyorum.

ertQ

Denedim, oldu. Tam türkçe değil ama kullanışlı. Bir de birşey daha isticektim. Şimdi ben bu portalı "Ana Sayfa" butonuna tıklanılınca girilmesini ayrıca "Forum" isimli buton oluşturup o butonla da portaldan önceki forum görünümüne girilmesini istiyorum? Yardımcı olru musunuz?

BahanesiBoL

Quote from: ertQ on August 09, 2008, 06:00:47 PM
Denedim, oldu. Tam türkçe değil ama kullanışlı. Bir de birşey daha isticektim. Şimdi ben bu portalı "Ana Sayfa" butonuna tıklanılınca girilmesini ayrıca "Forum" isimli buton oluşturup o butonla da portaldan önceki forum görünümüne girilmesini istiyorum? Yardımcı olru musunuz?

Portalı kurunca öyle olması gerekmiyor mu. Anasayfaya tıklayınca Portal Foruma tıklayınca forum sayfası açılıyor zaten. Bunu mu istediniz yoksa ben mi yanlış anladım

ertQ

Yok, benim tema biraz tuhaf ta. İstediğim yerde forum yazmıyordu, sonradan aklıma buton eklemek geldi. Yaptım. Yinede Teşekkür ederim. Peki bu portalda düzenleme yapmak istersem hangi dosyaları değiştircem? Bir de portaldaki anket bölümünde anketim olmasına rağmen anket gösterilmiyor, haberler bölümü ne tür kıstaslara göre konu gösteriyor? (mesaj sayısına göremi,atılış tarihine göremi....), Haberler bölümüne istediğim haberi koyamaz mıyım? Bunların cevaplarını alabilirsem kâfidir. Kolay gelsin..

[SiNaN]

Hangi versiyonu kurdunuz?

ertQ

[SiNaN]

Admin Paneli >> Forum Seçenekeleri >> Portal Ayarları olması gerekiyor, ayarları oradan yapacaksınız.

1.0 çok basit. 2.0 ile çok mühim gelişmeler oldu. 1.0 ve 2.0 arasında dağlar kadar fark var, neredeyse iki ayrı mod diyebilirim.

ertQ

Gr@fiker

mk portala çok benzemiş bence görünüm açısınan kendi tasarımınızı ortaya koyun mesela sağa sola bloklar yerine kendinize has şeyler yapın mk portalı andıdığı için kullanmayacak oanlar çok fazladır tabiki kişisel fikrim bu
İ dont have a msn

WeBdoST

Teşekkürler Sorunumu halletim ama;

Internet Explorerda bütün bloklar birbirine girerken Mozillla Firefox ta herşey düzgün ve sağlam işliyor.

Buna bir çözüm var mı ?

BuЯЯЯЯaK

Bi ekran görüntüsü alabilirmiyim .

[SiNaN]

MkPortal'ın görüntüsünü hiçbir zaman sevmedim. Ama bahsettiğiniz görüntüden ziyade blok yapısı. Bunun başka bir yolu yok, genel manada portallar sağ, sol ve orta bloklardan oluşur. Tabii bütün bloklar boyutlandırılabildiği için herkes istediği görünümü elde edebilir. Ben gayet düzenli ve sade bir görünümü olduğunu düşünüyorum şu anki haliyle. Gerisini de hayal gücü geniş tema yapımcılarına bırakıyorum.

Ve şu ana kadar SimplePortal'ın görünümü hakkındaki ilk olumsuz eleştiri sizden geldi. :) SPortal.template.php'yi incelerseniz düzenlenmeye çok müsait bir yapısı var.

Düzenleme: Yazım hataları.

Advertisement: