News:

SMF 2.1.4 has been released! Take it for a spin! Read more.

Main Menu

SimplePortal - 2.3.6 Çıktı!

Started by [SiNaN], March 11, 2008, 02:46:30 AM

Previous topic - Next topic

Sculptor

Quote from: biggboss on August 13, 2009, 09:26:28 AM
<span style="font-size: 11pt"></span>

... kodunu kullanabilirsiniz mesela.

çok sağol bu oldu.

Gökhan | Brestgerfich

pєКєя `|®|

Bugün Online Olanlar bloğu ekleyebilirmiyiz ?

Gurbet_42

Ekleyebilirsin, mod sitesinden bugün online olanlar paketini yükle. Daha sonra admin panelden blok olarak ekleyebilirsin.

Balaban

online üyeler bloğunda var.
hem o an çevrim içi olanları listeliyor,hem de gün içerisinde online olanları.
.

Tattoocu_Cartel

Quote from: [Daydreamer] on August 09, 2009, 03:03:49 AM
Shoutbox var. Ve şahsen benim beklediğimden çok daha kaliteli halde. Tuhaf gelebilir ancak normalde shoutbox tek bir blok gibi düşünülür. Yani nereye blok eklersen ekle sadece bir sohbet kutusu kullanılır gibi. Ancak SP ekibi, her Shoutbox bloğu için ayrı shoutbox seçebilmenizi sağlamış. Bu demek oluyorki sitenin her bölümünde ayrı bir sohbet kutusu eklebilirsiniz. Oyun sohbeti galeri sohbeti vesair gibi. Ve her birini diğerinden farklı yapıp istediğiniz gibi kişiselleştirebiliyorsunuz.  Kullanılabilir BBC fonksiyonlarını, kaç girdi gösterileceğini seçebiliyor, shoutbox'da istediğiniz uyarıyı gösterebiliyorsunuz. Internet explorerda enter çalışmaması hariç başka sorunu da yok.

Her ne kadar RC1 sürümü olsada, kararlı sürüm olmadığı için şuan beklemenizde fayda var.

benim görebildiğim kadarıyla şuan için tek sıkıntı shoutbox ta ki yükseklik ayarı ve mesaj gönderenlerin bazılarında çok geç göndermesi. bunlar dışında simple portal 2.3.1 şuana kadar ki smf entegreli portalların en iyisi bence. [SiNaN] rc den çıkmanızı sabırsızlıkla bekliyorum. 2.3 rc1 sürümün türkçesini kendim düzenledim. artık rc den çıkınca hemen peşine türkçesini de verirsiniz :)

Brezza

Modu kurdum bozuk bişide olmadıda nerde portal meydanda yok =( anasayfa forum boardlarımı gösteriyor portalı nası görüntülicem

[nofollow]

Brezza

Portal çıkınca forumum gidiyor forum cıkınca portalım ikisini aynı anda nası tutacam ben ya :(

Tattoocu_Cartel

ayarları bu şekil yaptığında portal sayfası olur siteye girdiğinde.

default dışında tema kullanıyorsan menü butonlarını ayarlaman gerekir. portalı aktif edince forum butonun portal butonu olarak görünecek bu yüzden. modifikasyonun manuel anlatımına bak index.template.php dosyasında butonun nasıl ekleneceğini incele kendi temana göre ayarla sorun yaşamazsın o zaman

Brezza

Dediğin doğru manuel anlatım nerede buton eklemek için onu bulamadımda

Tattoocu_Cartel

http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=1104

bu linke gir sağ tarafta kullandığın portal sürümünü seç. hemen altında Elle Kurulum Yönergeleri diye bişey var forum sürümünü seç göster de orada bulabilirsin

Brezza

Hallettim adamım teşekkür ederim ;)

Gurbet_42

Final sürümü çıkana kadar bekleyim diye kurmadım ama sen kurmuşsun ve güzel oturmuş Tattoocu_Cartel.

Senden bu forum menü ve kısayol blokunu nasıl yaptıgını sorabilirmiyim?

Tattoocu_Cartel

forum menüsü 2.3 rc1 sürüm blokları içinde vardı. kısayol menüsü de basit bi html kodlarla yaptım. şu link takaslarında kullanılan kodlar gibi alt alta ekledim

Gurbet_42

Sagol yaptım zaten. Final sürümü çıksada yüklesek, Shoutbox  süper olacak.

darkblack323

benim şu sorunlarım var:

1-2.3 rc1 sürümün tr dil dosyaları eksik..çeviren arkadaş verebilr mi? benim bu sürümü kullanmam bir sorun oluşturur mu tam sürüm çıkınca update edebilir miyim bir şey kaybetmeden

2-şu  Bölüm Haberleri Bloğuna bir türlü laf geçiremiyorum. Bir kategorinin id sini verdim admin panelinden gidiyor nerde işe yaramaz konu varsa onu alıyor anasayfaya.karekter sayıları ile oynadım bir şey değişmedi. sadece seçti*ğim kategorideki sabit konuların görüntülenmesini istiyorum.

http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=283369.0

yukarıdaki linkte Yağız bir şeyler önermiş ama Anasayfada foreach ($array as $news) vs. gibi bir kod olması gerekiyor. Ondan hemen sonra şunu ekle:

if ($news['sticky'])

kısmını anlamadım, bu benim için çok önemli.

3- forumda bir kategori açıp yan blokta sadece o bölümde yer alan iletilerin başlıklarının görüntülenmesini istiyorum.makale modülü gibi,dizinler olsun istiyorum. a blogunda a kategorisindeki içerikler listelenirken b blogunda b kategorisindeki içerikler listelensin istiyorum...

4- http://simpleportal.net/index.php?topic=2301.0  bu başlıktakini uyguladım ama benim hiçbir konumda portala haber yap butonu çıkmıyor,default tema da da denedim olmadı. 1.1.10 sürümünü kullanıyourm. bu butonu nasl getirebilirim ?
5-gördüğüm kararı ile pages fonksiyonu var bu sürümün tr dosyalar olmadığndan tam anlayamadım,acaba kendim nasıl sayfa oluştururm ve neler yapabilirm...

çok teşekkürler...

Gurbet_42

darkblack323

simple in sitesini indeliyorum dün geceden beri ama sorularıma yanıt bulamadım. özellikle boardnews ile ilgili olana... bir türlü olmuyor. seçtiğim kategoriden rastgele konuları çekiyor.

<?php ssi_topic(2); ?>  bu ise bir başlığı komple taşıyor istediğim bu değil. ben bir kategoriyi seçtikten sonra önce sabit iletiler yoksa en son gönderilen iletilerin yukarıdan aşğaı doğru sıralanmasını istiyorum

tr çevirisini bir şekilde yaparız...  2-3-4 üncü maddeleri yapmak istiyorum öncelikle

umarım sinan görür :(

harunkaraca

Fatal error: Call to undefined function getblockinfo() in /home/xxxxxx/public_html/Sources/SPortal2.php on line 299

diye bir hata alıyorum arada bir ?
daha önce yoktu ama şimdi var maalesef her zaman degil arada bi :D
işin garip olan kısmıda burası zannedersem host şirketinin de payı olabilir diye düşünüyorum ama birde sizlere sormak istedim şimdiden kolay gelsin :)

ayrıca yeni sürüm çıkmış hayırlı ugurlu olur inşallah başarılarınızın devamını diliyorum.

AskSairi

mk portal kullanıyorum forumu ona entegre ettim
aynı zamanda bunu kullana bilirmiyim ikisi bir?

ayrıca paketi yükledim kurarken sorun verecekmi diye test edeyim dedim
Değişiklik Yapılacak ./Sources/BoardIndex.php Test Başarısız
çıktı o yüzden şimdilik vazgectim

hem ilk sorumun cevabını hemde hemde başarısız testin cözümünü alabilirsem
çok memnun olacağım
şimdiden çok teşekkürler

Advertisement: