SimplePortal - 2.3.6 Çıktı!

Started by [SiNaN], March 11, 2008, 02:46:30 AM

Previous topic - Next topic

Tattoocu_Cartel

bence iki portalı birden kullanmak çok mantıksız olur ve hoş bir görüntü olmaz. mkportala uyarlanan bloklar eklentiler simple portala da uyarlanabiliyor. yani bu durumda simpleportal smf için yapıldığından tercihini bu yönde kullanabilirsin.

boardindex.php deki hatani görmek için paketi download ettiğin yerde forum sürümüne göre parse yapabilirsin. manuel açılımına bakarak hatanı görebilirsin

AskSairi

simple portala  kurmak isteyince altaki  uyarı mesajını aldım
bu sorunu nasıl çözebilirim

Duplicate column name 'ID_ARTICLE'
Dosya: /mnt/web7/33/52/51983452/htdocs/forum/Packages/temp/İnstall1-1.php
Satır: 905

Not: Veritabanızın güncellemesi gerekiyor. Sizin dosyalarınızın şuanki sürümü SMF 1.1.10, ama veritabanın sürümü 1.1.4. upgrage.php'yi çalıştırmanız tavsiye ediliyor.

iki portal olması benım site icin hos olacak
asıl kullandıgım mk portal genel portal sayfası olacak

simple portalda bir nevi şiir portalı olarak ayarlayacagım
yoksa çok kalabalık oluyor hepsini bir sayfaya yerlestirmek

Özgür

Sistemnizi güncellemeniz gerekiyor. http://download.simplemachines.org/ buradan 1.1.10 Large Upgrade paketini indirip, eski dosyalarınızı değiştirmeniz ve Upgrade.php'yi çalıştırmalısınız.
Daha detaylı bilgi Dökümantasyon bölümünde var.
So Long

siteariyorum.com

hep uzak durduğum bir portaldı :) ta ki biraz kurcalayıp çözene kadar, emeğinize sağlık arkadaşlar yeni forumumda kurdum, güzel olacak inşallah. başarılarınızın devamını dilerim.
www.siteariyorum.com

www.forumariyorum.com  siteariyorum a kardeş geldi :D

Gökhan | Brestgerfich

2.2.2 sürümünü sorunsuz kaldırmıstım.
2.3 sürümünü yüklerken de herhangi bir hata cıkmadı ancak Admin sayfasında, 2 adet simpleportal yönetim menüsü oluştu.

Bunlardan 1ine girdigimde, Blok oluşturma bölümleri görünmüyor, diğerinde ise alttaki hata cıkıyor.

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/home/txxx/public_html/Sources/SPortalAdmin2.php' (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/txxx/public_html/Sources/Admin.php on line 726

my_wuslat

bizim sürüm 2.2.2 şimdi ne yapıcaz bunu kaldırıp 2.3 mü yüklücez, yüklersek ekledimizi katagoriler ne olacak kalıyormu onlar, 2.3 türkçe dil dosyaları varmı yoksa 2.2.2 nin türkçesi bunada üyuyormu.

Özgür

Türkçe dil paketi çıkmadan geçmemeniz önerilir. Hayır 2.2 nin türkçe dil paketi 2.3'e uymaz.
So Long

Restorasyon

arkadaşlar portalı kurdum demin ama explorer da kasıyor 10 arkadaşıma sordum 8 tanesinde kitlenip kalıyormuş sebebi nedir bunun ?

edit: arkadaşlar explorer 7 sürümünü indirdim kilitlenme olayı açılıyor site ama explorer 6 kullanan bütün arkadaşlarımda açılmıyor :S bunu nasıl çözebiliriz çok siteye giriyorum portal olarak hepsine giriyorum.. bi tane var sadece girmediğim kilitlenen, onunda sebebini şimdi anladım explorer 6 kıllanıyorum diye giremiyomuşum.. varsa çaresini bilen desteğinizi bekliyorum herkeze explorer 7 yükletemem ki 6 kullanıyo bir çok kişi..  :'(  :'(  :'(  :'(
"Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır 
Toprak,eğer uğrunda ölen varsa vatandır."

Restorasyon - Gece Görüş Dürbünü - Mimari Forum

Tattoocu_Cartel

piyasaya explorer 8 dahi sürülmüş. hala 6 kullananlara şaşıyorum doğrusu. explorer 6 .png uzantılı transparan resimleri bile algılayamıyor. bence opera filan kullansınlar öyle söle. 3 saniyemi almadi web sitenin açılması

Restorasyon

Quote from: Tattoocu_Cartel on September 08, 2009, 08:17:37 AM
piyasaya explorer 8 dahi sürülmüş. hala 6 kullananlara şaşıyorum doğrusu. explorer 6 .png uzantılı transparan resimleri bile algılayamıyor. bence opera filan kullansınlar öyle söle. 3 saniyemi almadi web sitenin açılması

valla yolladım facebooktaki web sitemin grubundan herkeze mesaj.. artık onlara kalmış bişey girmek isteyen tarayıcısını yükseltsin :) portal o kadar mükemmel ki anlatamam :) çok hoşuma gitti tüm üyelerim çok beğendi hatta portala gerek yok forum olarak kalsın diyenler bile hayran kaldı yani.. teşekkürler emeği geçen herkere özellikle Sinan kardeşime..
"Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır 
Toprak,eğer uğrunda ölen varsa vatandır."

Restorasyon - Gece Görüş Dürbünü - Mimari Forum

emrex2

Arkadaşlar ben simpleportalda Bazı Katagorilerin  Son Konularda görünmesini istiyorum hepsinin görünmesini istemiyorum yane birde Sadece Resimlerin görünmesini istiyorum nasıl yapabilirim yardımalrınız için teşekürler.

my_wuslat

son zamanlarda bu konuda destek ne kadarda azaldı

2.3 versiyonu çıktı ama hala ortada türkçe dil dosyaları yok...

Gurbet_42

Beklemekten başka çare yok malesef tabi kendiniz çevirirseniz olur ama en iyisi beklemek.

strokkerr

yaptım gzl oldu. sadece admin panelinde sol atarftaki menüleri gelmedi. 1.1.10 kullanıyorum. 2.2.2 sürümünü kurdum.

Gurbet_42

Quote from: strokkerr on September 11, 2009, 03:21:34 AM
yaptım gzl oldu. sadece admin panelinde sol atarftaki menüleri gelmedi. 1.1.10 kullanıyorum. 2.2.2 sürümünü kurdum.

Türkçe dil paketini kurdun mu?

strokkerr

Gurbet_42

Quote from: strokkerr on September 11, 2009, 03:21:34 AM

Burda bütün menüler mi yok ,yoksa simpleportal menüsü mü yok?

abdull@h

ya arkadaşlar simpleportal kullanıyorum ve ssı kodlarını çaloştıramıyor bana veri tabanı hatası veriyor oysa yeni blok php bloğu eklediğimde  önizleme yapıyorum düzgün çalışıyo kaydet dediğimde veri tabanı hatası veriyorki siteyi yeni kurduğum halde

my_wuslat

ingilizce,almanca,ispanyolca çıktı, türkçesi hala yok acaba ne zaman çıkar türkçe paket belirli bi zamanı var mı ?

Gurbet_42

Yavaş yavaş geliyor,bende bekliyorum başka çare yok.

Advertisement: