SimplePortal - 2.3.6 Çıktı!

Started by [SiNaN], March 11, 2008, 02:46:30 AM

Previous topic - Next topic

grafitus

Quote from: sitem on January 09, 2010, 06:58:14 AM
SimplePortal 2.3 için Türkçe dil dosyasını bu sayfadan indirip, forumunuzun Paket Yönetici'nden yükleyebilirsiniz.

problem,2.2.2 potalın dil sorunu.Türkce dil paketini yükledim ama karakterler Türkçe çıkmıyor. ı,ü gibi harfler bozuluyor.
Siteniz UTF-8 mi diye soracağım. Ama zaten SimplePortal dil dosyaları UTF-8'e uyumlu. :/

sitem

Portalı daha sonra kurmuştum.Sitemi ilk kuruşta Türkçe olarak kurmuştum.Forumumda herşey normal ama portal üzerinde bloklarda karakterler bozuluyor.Ne yapabilirim.Adres versem bakabilirmisiniz.

grafitus

Quote from: sitem on January 09, 2010, 07:19:35 AM
Portalı daha sonra kurmuştum.Sitemi ilk kuruşta Türkçe olarak kurmuştum.Forumumda herşey normal ama portal üzerinde bloklarda karakterler bozuluyor.Ne yapabilirim.Adres versem bakabilirmisiniz.
Lütfen.

CDX

Son sürümü kurdum ve şuan sorun yokmuş gibi görünüyor. Fakat bu konu başlığında açıklaması yapıldı mı bilmiyorum (hepsini okuyamadım) ama menüye "forum" seçeneğini nasıl ekleyeceğimiz konusunda nerelerde değişiklik yapmam gerektiğini bilmiyorum. Yani default'ta çıkıyor olabilir ama manuel olarak baktığımızda, diğer temaların hangi dosyalarında ne gibi değişiklikler yapmamız gerekiyor kısaca belirtirseniz çok memnun olucam..

Gurbet_42

Kullandığınız sürümü ve temanı yazarsan bir yardımcı olan çıkar.

grafitus

Quote from: CDX on January 09, 2010, 03:54:25 PM
Son sürümü kurdum ve şuan sorun yokmuş gibi görünüyor. Fakat bu konu başlığında açıklaması yapıldı mı bilmiyorum (hepsini okuyamadım) ama menüye "forum" seçeneğini nasıl ekleyeceğimiz konusunda nerelerde değişiklik yapmam gerektiğini bilmiyorum. Yani default'ta çıkıyor olabilir ama manuel olarak baktığımızda, diğer temaların hangi dosyalarında ne gibi değişiklikler yapmamız gerekiyor kısaca belirtirseniz çok memnun olucam..
./Themes/temanız/index.template.php dosyasını eklerseniz yardımcı olabilirim.

CDX

Ama her tema değişikliğinde zahmet vermiş gibi olacağız bu şekilde de. Çok teşekkür ederim, dosyam ekte; fakat SP'nin internet sitesinde de bununla ilgili bir başlık varsa (bu değişikliği açıkça gösteren) oradan da uygulayabilirim.

grafitus

Değişiklikler şu adreste belirtiliyor. Ancak her temanın menüsü farklı olduğu için, Paket Yönetici yükleyemiyor. Mecburen manuel (elle) yapmak gerekiyor...

Lütfen ekteki dosyayı dener misiniz?

CDX

Verdiğin bu dosyayı sisteme atınca ortalık birden karıştı. Tema bozuldu yani ama sonrasında kendi hatam olduğunu farkettim; asıl temanın dosyasını gönderiyorum sanarken, yanlış temanınkini kopyalamışım. Yedek aldığım için eski haline döndü ama bir sonuca da varamadım kısacası.

Ben doğru temanın dosyasını ekte veriyorum ama bir kere uğraştım deyip yapmak istemezsen de anlayışla karşılarım.. Teşekkür ederim ilgin için.

AS21

Portalı ve modifikasyonları paket olarak yüklüyorum ama olmuyor diğer mesajlarımda da belirttim buna kimse çözüm bulamadı.

portalın ve modların manuel kurulum bilgilerini alabilirmiyim.
SMF 2.0 RC3 KULLANIYORUM.

grafitus

Quote from: AS21 on January 10, 2010, 04:18:42 AM
Portalı ve modifikasyonları paket olarak yüklüyorum ama olmuyor diğer mesajlarımda da belirttim buna kimse çözüm bulamadı.
Bunun bir çözümü yok. Daha doğrusu sorunun neden kaynaklandığı belli değil. Yüklüyor gibi gösteriyor, ama yüklemiyor. :/

Quote from: AS21 on January 10, 2010, 04:18:42 AM
portalın ve modların manuel kurulum bilgilerini alabilirmiyim.
SMF 1.1.x için için Elle Kurulum Yönergeleri:
http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?action=parse;mod=1104;attach=120231;smf_version=1.1.11

2.0 RC2 için Elle Kurulum Yönergeleri:
http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?action=parse;mod=1104;attach=120231;smf_version=2.0_RC2

CDX

Tekrar teşekkürler "grafitus". (:

Başka bilen bir arkadaşımız bana yardımcı olabilir mi acaba? Temama buton eklemek için.

Dosyamı iki mesaj üstte verdim. ..

grafitus

Buyrun, ekteki dosyayı deneyin.

CDX

Sanırım oldu. Şimdilik kapalı şekle çevirdim. Gece bakıma alıp, blokları ayarlayıp kullanıma açıcam. O zaman bir sorunla karşılaşırsam belirtirim; yani herkese görünüyor mu, yada benzer durumlar var mı inceleyemedim. Ama "forum butonu" hallolmuş görünüyor. Gerçekten çok zahmet verdim, çok teşekkür ederim..

my_wuslat

simple portaldaki tema değişim bloğunu curve temaya uygulamak istiyoruz, portal kurulu değil, yani portal olmadan sadece o özelliği uygulamak istiyoruz... nasıl yapabiliriz...

Forum Sürümü : 2.0.RC.2

Gurbet_42

piran

bende bu portalı kullanmak istiyorum fakat benim forumum /Forum dizinine kurulu ben bu portalı ana dizine nasıl kurabilirim?

grafitus

Quote from: piran on April 06, 2010, 08:26:43 AM
bende bu portalı kullanmak istiyorum fakat benim forumum /Forum dizinine kurulu ben bu portalı ana dizine nasıl kurabilirim?
"Bağımsız" portal modunu kullanarak yapabilirsiniz. SimplePortal'ı kurun. ./Forum dizininize PortalStandalone.php dosyası gelecek. Bunu ./Forum dizininin bir önceki dizine yani FTP anadizinine taşıyın (Adını da index.php olarak değiştirin). Yönetim » SimplePortal » Temel Ayarlar sayfasında portal modunu seçin, Bağımsız portal adresi kutucuğuna http://www.si̇teni̇z.com/index.php yazın. Yenmeye hazır. :P

piran

dediklerinizi yaptım bu hatayı aldım;

Warning: require_once(full/path/to/forum/SSI.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /var/www/vhosts/platforyum.com/httpdocs/index.php on line 50

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required 'full/path/to/forum/SSI.php' (include_path='.:.:') in /var/www/vhosts/platforyum.com/httpdocs/index.php on line 50

Advertisement: