News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

SMF και Xampp

Started by ienz, March 13, 2008, 04:38:07 PM

Previous topic - Next topic

ienz

Γειά χαρα,
Έχω μολις τελειώσει ένα SMF Forum πάνω σε xampp, σε λίγες μέρες θα το κάνω upload σε κανονικό domain, έχω όμως μια απορία. Υπάρχει η δυνατότητα να πάρω την βάση δεδομένων καθώς και τα αρχεία του CMS και να τα βάλω έτσι όπως ήταν πάνω στο xampp ή αυτό είναι αδύνατο. Ο λόγος που το ρωτάω αυτο είναι γιατι έχω δει πολλά paths να είναι του τύπου c:/xampp/htdocs/website/x.php

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά για την βοήθεια

agridoc

Ναι μπορείς να το κάνεις, ακολούθησε την διαδικασία Αλλαγή server

Οσον αφορά το CMS ή άλλα προγράμματα συνδεδεμένα με το SMF θα πρέπει να γίνουν και εκεί, εκτός από την μεταφορά αρχείων και database, αλλαγές σε κάποια αρχεία configuration.
  For Greek aeromodellers and our friends around the world  - Greek Button sets for SMF - Greeklish to Greek mod
Δeν αφιερώνω χρόνο για μηνύματα σε greeklish.

ienz

#2
Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια, διαβάζοντας όμως και λίγο τα υπόλοιπα topics βρήκα πως είμαι θύμα ενός bug οπου για τον οποίον δεν βρήκα και πολλά σαν λύσεις. Έχει θέμα με την επαλύθευση εικόνας , φαίνεται οτι φταίει το Tiny Portal μιας και χωρίς το πακετό αυτο η εικόνα δουλέυει μια χαρά.
Χρησιμοποιώ τα SMF 1.1.4 και TinyPortal 0.9.83 (με την ελληνική μεταφραση 0.9.8). Υπάρχει κάποια λύση πάνω σε αυτό το ζήτημα ή να αρχίσω να τραβάω τα μαλλιά μου? (δεν έχουν μείνει και πολλα  :D)

(Έκανα ενα Fresh Install του SMF και του ΤP αλλα το πρόβλημα παραμένει...)

SOLVED -> Το πρόβλημα ήταν τελικά στα BOM Headers το έλυσα με το Notepad++ και φαίνεται να δουλεύει!

Advertisement: