News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

sadece ilk mesajda alıntı yap butonunu kaldırmak mümkün mü?

Started by $כђiŹøƒ®ΣиiΛ™, March 12, 2008, 05:45:39 PM

Previous topic - Next topic

Pяηѕѕ LF

Sinan "Sadece bu kodu değiştirmeniz yeterli olacaktır."

Deniyorum olmuyor bir türlü, biraz daha yardimci olabilirmisin ? Cok uzun zamandir bu sekile getirmek için yardim istiyorum ama hep php'de imkasiz diye bir sey yoktur olabilir deniliyor ve "usta"lara sor deniliyor.

Bu sefer sanki olacakti  :) gibi geldi bana ama olmadi.

Musait oldugunda tekrar'dan bir bakabilirmisin? tesekkür ediyorum. kolay gelsin.
1.1.21 Default

[SiNaN]

../Themes/temanızın/adı/Display.template.php
../Sources/Display.php

Bu iki dosyanızı buraya ekler misiniz?
Former SMF Core Developer | My Mods | SimplePortal

Pяηѕѕ LF

1.1.21 Default

[SiNaN]

Tam istediğim şekilde çalışıyor. Ama şu noktayı atlamışsınız sanırım:

Quote from: [SiNaN] on May 16, 2008, 03:29:26 AM
Prenses, aşağıdaki değişikliği yaparsanız;

- Hem normal değiştirme, hem de sayfa içi değiştirme linkleri kaldırılır
- Her konunun sadece ilk mesajında uygulanır
- Sadece belirlediğiniz bir bölümde uygulanır
- Bölümü yönetmeye yetkisi olanlar için değiştirme linkleri görünür

Yani normal bir üye ile bakarsanız gözükmeyecektir. Siz -Yönetici olduğunuzu farz ediyorum- bölümü yönetmeye yetkili olduğunuz için sizde gözüküyor. Ama bölümü yönetmeye yetkisi olmayan üyelerde gözükmeyecektir. Düşünsenize, moderatörünüz de değiştirmezse konunun ilk mesajını, ne olur?

Pяηѕѕ LF

Quote from: [SiNaN] on May 26, 2008, 07:55:28 AM
Tam istediğim şekilde çalışıyor. Ama şu noktayı atlamışsınız sanırım:

Quote from: [SiNaN] on May 16, 2008, 03:29:26 AM
Prenses, aşağıdaki değişikliği yaparsanız;

- Hem normal değiştirme, hem de sayfa içi değiştirme linkleri kaldırılır
- Her konunun sadece ilk mesajında uygulanır
- Sadece belirlediğiniz bir bölümde uygulanır
- Bölümü yönetmeye yetkisi olanlar için değiştirme linkleri görünür

Yani normal bir üye ile bakarsanız gözükmeyecektir. Siz -Yönetici olduğunuzu farz ediyorum- bölümü yönetmeye yetkili olduğunuz için sizde gözüküyor. Ama bölümü yönetmeye yetkisi olmayan üyelerde gözükmeyecektir. Düşünsenize, moderatörünüz de değiştirmezse konunun ilk mesajını, ne olur?

Ek'te verdigim dosyalar dogrumu ?  :-\

Test üyelikten deniyorum dedigin sekilde cikmiyor mesela ben Test olarak bir konu aciyorum hala o düzelt seçenekleri gözüküyor.

Kategori id'sinimi yanlis giriyorum ?  :-[
1.1.21 Default

[SiNaN]

Bölüm IDsini yanlış giriyor olabilirsiniz. Bölümün adı nedir?

//Düzenleme:

2 olarak mı girdiniz ID'yi?

Pяηѕѕ LF

Sinan ben kategori id'sini giriyordum ondan olmuyordu bölüm id'sini girmek gerekiyormus. ama yeni fark ettim bölüm idsinin oldugunu.  sadece kategorilerde id var zannediyordum.  :-[

bölüm idsini girdikten sonra düzgün bir sekilde oluyor.  :D oh be  :P. Allah razi olsun tekrardan. Bir sorum daha olacak mesela baska bir bölümdede bu uygulamaya yapmak istersem o verdigin 1234 yerine mesela 8,9 aralarina , koyarakmi yapmam lazim ?
1.1.21 Default

[SiNaN]

Hımmm, o zaman kodlar şu şekilde olmalı sanırım:

'can_modify' => ((!$context['is_locked'] || allowedTo('moderate_board')) && (allowedTo('modify_any') || (allowedTo('modify_replies') && $context['user']['started']) || (allowedTo('modify_own') && $message['ID_MEMBER'] == $ID_MEMBER && (empty($modSettings['edit_disable_time']) || $message['posterTime'] + $modSettings['edit_disable_time'] * 60 > time()))) && !($message['ID_MSG'] == $context['topic_first_message'] && in_array($context['current_board'], array(1,2,3,4,5)) && !allowedTo('moderate_board'))),

1,2,3,4,5 yerine aralarına virgül koyarak bölüm IDlerini girmeniz gerekiyor.

Pяηѕѕ LF

Sinan Allah razi olsun, tekrar denedim ve istedigim sekilde oluyor harika oldu yardimci oldugun için tesekkürler uzun zamandir yapmak istedigim bir degisiklikti ve sonunda buda cözüldü  :).

Kolay gelsin hayirli günler.
1.1.21 Default

Restorasyon

Quote from: Yağız on March 12, 2008, 06:15:23 PM
Display.template.php'de bul:
// Can they reply? Have they turned on quick reply?
if ($context['can_reply'] && !empty($options['display_quick_reply']))
echo '
<a href="', $scripturl, '?action=post;quote=', $message['id'], ';topic=', $context['current_topic'], '.', $context['start'], ';num_replies=', $context['num_replies'], ';sesc=', $context['session_id'], '" onclick="doQuote(', $message['id'], ', \'', $context['session_id'], '\'); return false;">', $reply_button, '</a>';

// So... quick reply is off, but they *can* reply?
elseif ($context['can_reply'])
echo '
<a href="', $scripturl, '?action=post;quote=', $message['id'], ';topic=', $context['current_topic'], '.', $context['start'], ';num_replies=', $context['num_replies'], ';sesc=', $context['session_id'], '">', $reply_button, '</a>';

Degistir:
// Can they reply? Have they turned on quick reply?
if ($context['can_reply'] && $message['id'] != $context['first_message'] && !empty($options['display_quick_reply']))
echo '
<a href="', $scripturl, '?action=post;quote=', $message['id'], ';topic=', $context['current_topic'], '.', $context['start'], ';num_replies=', $context['num_replies'], ';sesc=', $context['session_id'], '" onclick="doQuote(', $message['id'], ', \'', $context['session_id'], '\'); return false;">', $reply_button, '</a>';

// So... quick reply is off, but they *can* reply?
elseif ($context['can_reply'] && $message['id'] != $context['first_message'])
echo '
<a href="', $scripturl, '?action=post;quote=', $message['id'], ';topic=', $context['current_topic'], '.', $context['start'], ';num_replies=', $context['num_replies'], ';sesc=', $context['session_id'], '">', $reply_button, '</a>';

yağız kardeş Display.template.php diye bi bölüm bulamadım dostum. bunlar var bende bi tek ordan sadece ilk mesajdaki alıntı bölümünü kaldırmam mümkünmüdür acaba kusura bakmayın sürekli bişeyler sorarak başınızı şişiriyom :S

images   
languages   
BoardIndex.template.php  21 Ocak 2009, 16:54:24 23.05 KB
index.php  21 Ocak 2009, 16:54:24 217 B
index.template.php  21 Ocak 2009, 16:54:24 34.89 KB
MessageIndex.template.php  21 Ocak 2009, 16:54:24 26.08 KB
Settings.template.php  21 Ocak 2009, 16:54:24 6.57 KB
style.css  21 Ocak 2009, 16:54:24 9.10 KB
style_lightblue.css  21 Ocak 2009, 16:54:24 8.02 KB
style_lightbrown.css  21 Ocak 2009, 16:54:24 8.05 KB
style_lightgolden.css  21 Ocak 2009, 16:54:24 8.08 KB
style_lightgreen.css  21 Ocak 2009, 16:54:24 8.05 KB
style_lightlilac.css  21 Ocak 2009, 16:54:24 8.05 KB
style_lightnavy.css  21 Ocak 2009, 16:54:24 8.02 KB
style_lightolive.css  21 Ocak 2009, 16:54:24 8.05 KB
style_lightred.css  21 Ocak 2009, 16:54:24 7.99 KB
style_lightrose.css  21 Ocak 2009, 16:54:24 8.02 KB
style_lightsilver.css  21 Ocak 2009, 16:54:24 8.08 KB
style_lightturquoise.css  21 Ocak 2009, 16:54:24 8.17 KB
style_lightviolet.css  21 Ocak 2009, 16:54:24 8.08 KB
theme_info.xml 

"Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır 
Toprak,eğer uğrunda ölen varsa vatandır."

Restorasyon - Gece Görüş Dürbünü - Mimari Forum

Yağız...

Sanırım sizin FTP'ye girişiniz yoktu. Tarayıcınızda, yukarıda adres yazan yerde, th=x yazar(x yerine bir sayı yazar). x yazan yeri 1 yapın. Orada bulabilirsiniz.

Restorasyon

Quote from: Yağız on February 08, 2009, 03:17:24 PM
Sanırım sizin FTP'ye girişiniz yoktu. Tarayıcınızda, yukarıda adres yazan yerde, th=x yazar(x yerine bir sayı yazar). x yazan yeri 1 yapın. Orada bulabilirsiniz.
valla kardeş evet yok ftp girişi bende tarayıcı dediğin explorer tarayıcısı var oraya mı yazacam denedim th=x th=1 falan yazdım  ama çıkmadı bişey yada ben beceremedim valla kusura kalma hep sen hızır gibi yetişiyon imdadıma çokta zamanını alıyom kursa falan gitçem en sonunda yoksa beni siz banlıcaksınız siteden :)

Restorasyon

Yağız...

Quote from: emreistanbul on February 08, 2009, 03:28:14 PM
Quote from: Yağız on February 08, 2009, 03:17:24 PM
valla kardeş evet yok ftp girişi bende tarayıcı dediğin explorer tarayıcısı var oraya mı yazacam denedim th=x th=1 falan yazdım  ama çıkmadı bişey yada ben beceremedim valla kusura kalma hep sen hızır gibi yetişiyon imdadıma çokta zamanını alıyom kursa falan gitçem en sonunda yoksa beni siz banlıcaksınız siteden :)
Fazla soru soruyorsunuz diye kimse size banlamaz merak etmeyin. Biz size destek vermek için buradayız. Sitenizi ve bir admin hesabını özel mesaj ile bana gönderin lütfen.
Quote from: emreistanbul on February 08, 2009, 03:39:42 PM
yağızda çevrimdışı kaldıkmı dımdızlak ortada :D
Ben hep çevrimdışıyım :D

dj_seyhan

Advertisement: