Pretty URLs! hakkında bilgi ve nasıl kurulur?

Started by ferdi866, March 15, 2008, 09:57:00 AM

Previous topic - Next topic

Pяηѕѕ LF

1.1.21 Default

Alpay

Quote from: Prenses on April 01, 2008, 06:53:52 PM
Veritabanin şiştigine nerden bakiyorsun ?

Pma > pretty_url ve bir tablo wardi onun en saginda total kbsi yazior

renkliforum

Yaa, çok özür dilerim, cahilliğimi bağışlayın. Tam olarak ne işe yarıyor bu mod. Örnek gösterebilirseniz sevinirim.

fubo

Quote from: renkliforum on April 02, 2008, 01:19:51 PM
Yaa, çok özür dilerim, cahilliğimi bağışlayın. Tam olarak ne işe yarıyor bu mod. Örnek gösterebilirseniz sevinirim.
forumunuzdaki linklerin uzantılarını php yerine htmle çeviriyor ve url leri konu başlıklarınız yapıyor buda google hoşuna gidip google daha hızlı indexleniyorsunuz

Minare

Bi kere kullanmıstım ama forum utf olmadıgı icin turkce karakter sorunu oluyordu. Ama google ın cok hosuna gitmisti acık söylim.

Alpay

Quote from: Minare on April 03, 2008, 08:23:49 AM
Bi kere kullanmıstım ama forum utf olmadıgı icin turkce karakter sorunu oluyordu. Ama google ın cok hosuna gitmisti acık söylim.

Onun çözümü Warchild arkadaş buldu bir sayfa önceki başlıkta Yağız verdi isterseniz yapın :) ancak ISO-8859-9 ise karakterleriniz konulariniz geçerlidir  + 2,0 b3 kurmanız lazim diğer türlü 1,1,4 de Kategorilerde problem oluyor

Minare

Quote from: Alpay on April 03, 2008, 09:40:40 AM
Quote from: Minare on April 03, 2008, 08:23:49 AM

Onun çözümü Warchild arkadaş buldu bir sayfa önceki başlıkta Yağız verdi isterseniz yapın :) ancak ISO-8859-9 ise karakterleriniz konulariniz geçerlidir  + 2,0 b3 kurmanız lazim diğer türlü 1,1,4 de Kategorilerde problem oluyor

Ustad kullananlar yapar artık ben seo dayım, ne smf den ne seo dan dönüş yok artık , Allah affetsin :)

renkliforum

Teşekkür ederim. Manuel olarak kurulumunu yaptım. Sorunsuz gibi görünüyordu, taa ki birine REP vermek isteyene kadar. Karma Description modu var bende ve şöyle bir hata verdi;

Veritabanı Hatası
Unknown column 'yenilikler' in 'where clause'
Dosya: /home/oguzhan/public_html/Sources/Karma.php
Satır: 323

bunun sebebi ne olabilir? Nasıl düzeltebilirim?

reis69500

birde utf -8 kurmanın karı ve zararı ne olabilir  kurduğum diğer modüllere etkisi ne olur

Leontes

utf-8 olduğumu nereden anlayacağım? yardım ederseniz çok iyi olur
PowerRangers-Sentai.Com Forumu
www.powerrangers-sentai.com
Türkiye'nin En Büyük Power Rangers Forumu! Powered by S.M.F. 1.1.4 ;)

denizgezgin

utf-8 kurmadan yapsak linkler açılmayacak mı yoksa sadece o link değişik mi olacak diyer hatasızları etkilecek mi yanı

Yağız...

ISO'da kurmanizi simdilik tavsiye etmem. Yeni sürüm cikinca bruaya mesaj yazarim.

Leontes

Quote from: Yağız on April 09, 2008, 11:40:04 AM
ISO'da kurmanizi simdilik tavsiye etmem. Yeni sürüm cikinca bruaya mesaj yazarim.

peki türkçe karakterleri etkinleştirmek için ne yapacağım?
PowerRangers-Sentai.Com Forumu
www.powerrangers-sentai.com
Türkiye'nin En Büyük Power Rangers Forumu! Powered by S.M.F. 1.1.4 ;)

Fikir

Hyallah .. gece gece bu modu denerken başıma iş aldım galiba. Ana sayfa hariç hiçbir yere ulaşamıyorum.

.htacces dosyasında oynama yapmama gerekli heralde. Acaba nasıl olacakta olacak?

Alpay

.htacces yedegini almadin mi ? .htacces sil o zaman

Ayrica pma(phpmyadminden) Pretty ile iki tablo war url ve cache olcak onlari kaldir sonra DB de ara Pretty kelimesi ile smf_setting deki cikan 5-8 tabloyu kaldir girersin forumuna sonra paketlerden kaldir yukardaki hatalar gider..

Fikir

yok .htacces te gerekli düzenlemeleri yaptım şimdi. Oldu. Ama =admin  filan diye action linkleri vardı ya. Admin paneline giremiyorum şu an mesela. Action linkleri ni de çevirme özelliğini nasıl inaktif edebilirim.

phpmyadmin de çok yetersizim bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?

UzunSamsun

Quote from: Yağız on March 29, 2008, 10:52:19 AM
Panel olarak Plesk Panel mi CPanel mi kullaniyorsun?
Her Plesk kurulu olan sunucu Windows değildir ;)

Azem

konuyu dirilteyim biraz son zamanlarda bende pretty hakkında olumlu yorumlar duydum ve kurmayı denedim fakat ayarları yapıp pretty aktif ettikten sonra anasayfa hariç diğer sayfalara giremiyorum 404 veriyor bi arkadaşımız .htaccess ten değişiklik yaparak bunu düzelttiğini yazmış bunu tam olarak nasıl yapıcaz ?

Advertisement: