Pretty URLs! hakkında bilgi ve nasıl kurulur?

Started by ferdi866, March 15, 2008, 09:57:00 AM

Previous topic - Next topic

[istay10.com]

Quote from: pєКєя `|®| on November 15, 2008, 04:35:48 PM
Quote from: Mavice (index.html) on November 15, 2008, 01:43:24 PM
Şimdi sizin için bu modu kurdum siteme..

ŞüçğİĞş diye bir kategori açtım.
Bu kategoride birde ŞüçğİĞş diye bir konu açmama rağmen herhangi bir karakter hatası vermedi.

Türkçe karakter sorunu var dediğiniz yer neresi ?

Düzenleme : Link kaldırıldı..

Hocam mesela ''bas gitarın gözyaşları'' adlı bir konum var ve prettyUrls kurulu linkim aynen şöyle

http://www.foruminegol.com/forum/rock-metal-punk/bas-gitarn-gz-yalar/

gördüğünüz gibi ö,ş,ı harfleri çıkmıyor.

ben bu konuda sorun yaşamıyorum

misal : Olağanüstü Yaratıklar - Video - bölümler 125 mb

http://www.istasy10.com/goth/efsaneler-and-mucizeler/olaganustu-yaratiklar-video/

ğ - g olarak
ü - u olarak geçiyor.
istasy10 ====> kıvılcımı biz çakarız, yangını sen çıkarırsın.

Özgür

istay bende yaşamıyorum. her konuda olmuyor zaten. bazı konularda oluyor hepsinde değil.

mavice kullanmamın sebebi üye için daha kişisel görünmesi yani sanki üyenişn kendine özel bir sayfası varmış gibi olması ki zaten profil alanı kişiye özel. Birde ingilizce bölümde mod yazarına sorayım belki yardımcı olur.
So Long

a11

ЯocKayseri ;

Pretty Url's'de profili memberName diye çağırıyor , yani ne görüyorsa öyle. Boşluksa boşluk, ç , ş , ü gördüğünde de tanımadığı için %20 veya daha değişik şekiller çıkarıyor.

Acaba diyorum Subs-PrettyUrls.php'e

'ü'   =>   array ('u', 'U'),
'ğ'   =>   array ('g', 'G'),
'ç'   =>   array ('c', 'C'),
'ş'   =>   array ('s', 'S'),

eklesen değişiklik olur mu ?
utf8'di seninki , türkçe karakterlerin karşısına utf8 karşılığını eklemen lazım senin.

[istay10.com]

Quote from: Mavice (index.html) on November 16, 2008, 12:05:37 PM

ЯocKayseri ;

Pretty Url's'de profili memberName diye çağırıyor , yani ne görüyorsa öyle. Boşluksa boşluk, ç , ş , ü gördüğünde de tanımadığı için %20 veya daha değişik şekiller çıkarıyor.

Acaba diyorum Subs-PrettyUrls.php'e

'ü'   =>   array ('u', 'U'),
'ğ'   =>   array ('g', 'G'),
'ç'   =>   array ('c', 'C'),
'ş'   =>   array ('s', 'S'),

eklesen değişiklik olur mu ?

yedekleyip bi test ortamında denetlemek lazım.

Özgür

mavice gece deneyip sonucu buraya yazarım media gallery ve arcadenin ilerde pretty desteklemeyeceğini bilsem şimdiden kaldırmıştım modu. Benim amacım grup isimlerini site/rk/grup/ şeklinde yazınca girilebilmesiydi yoksa çokta büğyük bir seo amacım yok yani. modun ismi gibi linkleri güzelleştirmek yani =) tuhaf karakterler çıkınca çirkinleşiyor işte.
So Long

reddragon344

ben bunu yukledim faydası ne google da nasıl seo yapabilirz

NoPasaran

herşey güzel hoşta

databasede %70 lik kısım pretty :D
kralkartal.net SMF 2.0.8

DeLiGeNnC

ßen kurdum ama Admin Panelinde Pretty ßölümü Çıkmadı neden olabilir Acaba ?

a11

http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=228413.msg1488686#msg1488686

Verdiğim linkteki mesajın ekinde dil dosyası var.
Ve bir dil dosyasına da ekleme yapmanız gerekiyor. ;)

ЯocKayseri bakabildin mi ?

[istay10.com]

Quote from: DeLiGeNnC on November 18, 2008, 01:30:29 PM
ßen kurdum ama Admin Panelinde Pretty ßölümü Çıkmadı neden olabilir Acaba ?

kullandığın tema default değilse eğer kullanılan temanın dil dosyasına defaulta geleni ekleyeceksin

Özgür

Mavice bakamadım vizeler var malum diğer sorunlardan ona sıra gelmedi.
Yabancı bölümde de yazdım ama mod yazarıda dahil ilgilenen olmadı. İş başa düştü.

karakterleri çevirmeden önce bosluk yerine "-" (tire) gelmesini sağlamam gerek. Onu nasıl yapacağım hakkında fikrin varmı?
So Long

a11

Tekrar kurmam gerekecek desene bu modu.
Akşama müsait olunca kurayım bi siteme, bakayım ;)

DeLiGeNnC

ben kurdum calısıyor. fakat cıkıs yapamıyorum forumdan sebebi nedir sizce ?

[istay10.com]

ben hiç bir sorun yaşamıyorum. karakter sorunu da yaşamıyorum. son sürümünü aldık paket olarak yükledim.sonra paket çeviriciden baktım neler var diye. kullandığım temaya oradan sadece dil dosyasını ekledim o kadar.

DeLiGeNnC

o hatayı Pc den kaynaklandıgı için hallettim ancak Kategoriler bölümüne girmek istediğim de

Parse error: syntax error, unexpected $end in /home/webmakar/public_html/forum/Sources/ManageBoards.php on line 1019

böyle bir hata alıyorum. 1019. satırda bitiş var :S yardım ederseniz sevinirim..

simpledizayn

Ben bu modifikasyonu linux sunucularda defalarca denedim fakat olumlu sonuç alamadım. Mutlaka sorun oluyor.

İlginçtir ama localhost'ta ve windows sunucularda en ufak hata vermiyor. Bu modifikasyonu kullanacak arkadaşlara windows sunucu veya windows tabanlı hosting öneriyorum.

Localhost'ta denemek isteyenler için;

http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=273007.0

descriptive

emeği geçen arkadaşlar hepinize teşekkürler

DeLiGeNnC

Parse error: syntax error, unexpected $end in /home/webmakar/public_html/forum/Sources/ManageBoards.php on line 1019
bu hata ile ilgili çözüm fikri olan arkadasımız varmı ?

Alpay

Quote from: DeLiGeNnC on November 22, 2008, 04:16:28 AM

modifikasyonu yüklerken hata aldınız sanırsam manuel yapmanız lazım . Dökümantasyon bölümünü okuyunuz nasıl yapıldıgına dair.

DeLiGeNnC

Quote from: Alpay on November 22, 2008, 06:12:56 AM
Quote from: DeLiGeNnC on November 22, 2008, 04:16:28 AM

modifikasyonu yüklerken hata aldınız sanırsam manuel yapmanız lazım . Dökümantasyon bölümünü okuyunuz nasıl yapıldıgına dair.

orada anlatılldıgı şekilde Yapmıştım zaten... Pretty i kullanabiliyorum.ßi Hata yok yalnızca Kategori bölümüne giremiyorum.

Advertisement: