News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

Pretty URLs! hakkında bilgi ve nasıl kurulur?

Started by ferdi866, March 15, 2008, 09:57:00 AM

Previous topic - Next topic

Özgür

Hayır modifikasyon kurulumunda o dosyada hata yapmışsınız. Mod o dosyayı değiştirip bölüm urllerini değiştirebilmenizi sağlıyor tekrar kontrol edin.
So Long

Alpay

Himm eger bozuk cikiyorsa urler birinci. Veya ikinci sayfalarda anlatilmisti nasil yapilacagi ama forum charsetiniz utf 8 deglse

pєКєя `|®|

0.8.5 versiyonda türkçe karakter sorunu yaşayanlar 0.9 u kursunlar  ;)

«['BrKDmRcN']»

Bunu nasıl kaldıracağız
Paketlerden silip sonra phpmyadmin den pretty leri silip kaldıracağız mı

[istay10.com]

Quote from: brkdmrcn on November 29, 2008, 12:43:47 AM
Bunu nasıl kaldıracağız
Paketlerden silip sonra phpmyadmin den pretty leri silip kaldıracağız mı

paketlerden kaldırdıktan sonra ayrı bir teman varsa dil dosyasındaki kısımları da sileceksin ve phpmyadmin de pretty tablosunu ucaraksın
istasy10 ====> kıvılcımı biz çakarız, yangını sen çıkarırsın.

greenwater

ya arkadaşlar allah rızası için adminden nasıl bu yonetim paneline girip aktif edecem 5 saattir bulamadım lütfen tarif edn.

Alpay

Quote from: greenwater on December 14, 2008, 03:45:51 PM
ya arkadaşlar allah rızası için adminden nasıl bu yonetim paneline girip aktif edecem 5 saattir bulamadım lütfen tarif edn.

Türkçe dil verilerini girmediyseniz ve forumunuzu türkçe kullanıyorsanız admin panelinde göremezsiniz...

Türkçe dil verileri verilmişti arama yaparak gerekli uygulamaları yapıp aktif edebilirsiniz

admin > pretty url olucak hemen sol kısımda..

baycall

ne seo ne pretty...bunlar ne biçim modifikasyonlar..aslında kattıgı özellkler harika lakin problem çıkarıyorlar sürekli haftalardır pretty ve seo ile boğuşuyorum...artık pes ettim...seosuz ve prettysiz yaşamaya devam  :(

Tanshaydar

Ne gibi hatalar çıkarıyorlar? Ben aylardır kullanıyorum hiçbir hata almadım.

simpledizayn

Url'ler googlede görünmüyor. Hiçbirini indexlememiş. Sadece actionlar mevcut.

[istay10.com]

Quote from: simpledizayn on January 08, 2009, 05:01:49 AM

acele etme. indexlenir.
istasy10 ====> kıvılcımı biz çakarız, yangını sen çıkarırsın.

simpledizayn

Quote from: [istay10.com] on January 08, 2009, 08:57:42 AM
Quote from: simpledizayn on January 08, 2009, 05:01:49 AM

acele etme. indexlenir.

Arkadaşlar yalnızca yardımcı olabilmek adına destek için yazın yazmak için yazmayın!

Google bot devamlı sitede... Dün eklediğim modifikasyonun action linki bile bugün çıkıyor fakat konu ve bölüm url adresleri çıkmıyor. Google site araçlarına baktığımda url'ler hatalı veya ulaşılamaz görünüyor. Sitede sorun yok ve forum ziyaretçilere açık.

Lütfen bilgisi olmayan arkadaşlar bu konuya gereksiz yorum yazmasın!

Özgür

So Long

Özgür

(tahmin) index.templatenizi ekte verebilir misiniz ?
yada index.templatede içerisinde "robot" geçen tüm metaları kaldırın birkaç gün bekleyin bakalım birşey değişecek mi.
So Long

simpledizayn

Quote from: Özgür | ЯocKayseri on January 08, 2009, 03:40:40 PM
(tahmin) index.templatenizi ekte verebilir misiniz ?
yada index.templatede içerisinde "robot" geçen tüm metaları kaldırın birkaç gün bekleyin bakalım birşey değişecek mi.

Özgür

Bunu bir deneyin direkt sorunu görme imkanı yok bekleyelim denedikten sonra indexlemezse başka şeylerde ararız sorunu
So Long

_ImmorTaL_

Teşekkürler normalde seo kullanıyorum ama yeni sitelerimde bunu kullanmayı tavsiye üzerine degiştirecegim.

NirvanaTR

Türkçe karakter sorunu çözen olmadı mı ? Url'lerde Türkçe karakterleri yutuyor. Ama sadece eski konular ve kategorilerde . Yeni açılan konular düzgün. Yardım edebilicek biri var mı ?

Düzeltme :

'ü'   =>   array ('u', 'U'),
'ğ'   =>   array ('g', 'G'),
'ç'   =>   array ('c', 'C'),
'ş'   =>   array ('s', 'S'),

bunları ekleyince eski konu url leri düzeldi . Ancak kategorilerin linklerinde halen sorun var.

Advertisement: