Pretty URLs! hakkında bilgi ve nasıl kurulur?

Started by ferdi866, March 15, 2008, 09:57:00 AM

Previous topic - Next topic

Yağız...

Haa anladım :)
Yok, teşekkür ederim. Local kullanıyorum. Bu hafta bunu teklif eden 5. kişisin :)

Alpay

O tabloları boşaltmak bir problem yaratmaz mı ?

Bir konuda okumuştum o tabloları boşaltınca konun yeri değiştiginde veya başka bir bilgisi googlede linkde siliniyordu doğal olarak.

Özgür

Evet. Bunu şahsen ben önemsemiyorum. Çünkü çöpe taşıdığım yada başka bölüme taşıdığım bir konu google tarafından indexlenmese de olur. =)

Konunun başlığı değişince linki de değişiyor evet. Ama zaten bende bunu istiyorum.

Burada da bahsetmiştim tam olarak neden istediğimden (=
So Long

NoPasaran

Sürekli silmeme rağmen kısa zamanda smf_pretty_topic_urls ve smf_pretty_urls_cache  bu dosyalar 250-300 MB oluyor :D

Siteyi kesinlikle yavaşlatıyor..

Ancak şunu merak ediyorum bende.Bölüm başlıkları değişmesine rağmen pretty halen eski bölüm başlığıo ile giriş yaptırıyor..Bunun sebebi nedir?
kralkartal.net SMF 2.0.8

Özgür

Eski linkleri kaybetmemeni istemesi. Yağızın verdi eklentiyi kurarsan o kadar şişmez database. :)
So Long

kadir21

Quote from: Yağız on February 06, 2009, 11:23:03 AM
Ektekini dener misin?(kullanmadığın biryerde denersen iyi olur :) hiçbiryerde kurmadım)

1 sorum Ekteki paket özgür kardeşin dediği media galeri linklerin sorununu mu çözüyor yoksa datebese şişmesinimi????

2 sorum Eteki dosyayı admin panelde paket yükleden mi yükleyeceğiz.Şayet böyleyse ben yaptım ama yüklediğiniz paket rar uzantılı şeklinde uyarı verip kabul etmiyor bu yüzden manueli yokmudur....

Yağız...

Ekteki paket özgür kardeşin dediği media galeri linklerin sorununu mu çözüyor yoksa datebese şişmesinimi????
Veritabanı şişmesi...
QuoteEteki dosyayı admin panelde paket yükleden mi yükleyeceğiz.Şayet böyleyse ben yaptım ama yüklediğiniz paket rar uzantılı şeklinde uyarı verip kabul etmiyor bu yüzden manueli yokmudur....
Düzelttim. Ama sadece 2.0 sürümüne uyarlı.

kadir21

1.1.x sürümleri için bir çözüm yokmu yağız kardeş

www.ehlibeytedavet.com/forum

bir bakarmısın oldukça yavaşladı

Yağız...

Hergün kendiniz yapabileceğiniz şekilde yapılabilir ama 2.0'da ayarlanan saatlerde kendisi yapıyor.

kadir21

Quote from: Yağız on February 10, 2009, 06:38:50 AM
Hergün kendiniz yapabileceğiniz şekilde yapılabilir ama 2.0'da ayarlanan saatlerde kendisi yapıyor.
1-)hergün kendimiz nasıl yapabiliriz üstte anlatılmış sanıreım ama anlamadım kardeş ben

2-) MEDİA GALERİ modunda linkleri düzeltmek için bir fiikrin varmı yağız mesala

http://www.ehlibeytedavet.com/forum/index.php?action=mgallery;sa=album;id=4

Yağız...

Quote from: kadir21 on February 10, 2009, 06:58:40 AM
Quote from: Yağız on February 10, 2009, 06:38:50 AM
1-)hergün kendimiz nasıl yapabiliriz üstte anlatılmış sanıreım ama anlamadım kardeş ben

1.x içinde eklerim bir ara.
Media gallery hakkında bir fikrim yok... Hiç bakmadım. Bakmaya çalışırım.

ghostrider016

www.defineyeri.com [nofollow]
www.frmtema.com

Yağız...

Denemedim ama uyması gerekiyor. Kurmayı deneyin, eğer hata verirse devam etmeyin.

Özgür

Çalışıyor rc1 de. Herhangi bir sorun olmadan.

Bunun için ben uğraşmıştım ve Nao'ya yolladım kodlarımı. Eğer Dragoon'da kabul ederse pakete dahil olacak. Yok eğer dahil etmezse ben buradan anlatırım nasıl yaptığımı.
So Long

ghostrider016

Quote from: Yağız... on February 11, 2009, 06:22:02 AM
Denemedim ama uyması gerekiyor. Kurmayı deneyin, eğer hata verirse devam etmeyin.
çalışmıyordu ancak dökümanlardaki Modların Yeni Sürümlere Çevrilmesi adlı konudaki anlatıma uyarak yeni versiyonda çalışmasını sağladım
www.defineyeri.com [nofollow]
www.frmtema.com

a11

kadir21

Quote from: 'Ali on February 12, 2009, 06:22:29 AM

Bu sitenin pretty modunda hata mı var ?
Durum çubuğunda farklı adres, adres çubuğunda farklı adres veriyor.

aslında bende bunu diyorum yani media galeri modunda petry çalışmıyor nasıl yaparızları konuşuyoruz özgür kardeşimizde yanıt vermiş üstte...

SeloCani

İki soruyla merhaba

ilki pretty i kurduktan sonra

google webmasters da sayfa indexlemede sayfalarımın neredeyse yarısından çoğu kadar

http://www.sevdasokak.net/index.php?topic=10.msg%msg_id%           4xx hatası   almışım

Bu konuda fikri olan varmı?

İkincisi

Articles yani makaleler modunda nasıl çalıştırabilirim pretty i.

Teşekkür ederim şimdiden...
www.sevdasokak.net
Sizin Sevda Sokağınız...

Alpay

Articles lenin url için uyumlu olması lazım.Desteklekmesi lazım kısacası.

Diyeride eski linklerin oldugu için bulunamıyor.

SeloCani

Quote from: Alpay on February 19, 2009, 03:14:45 AM
Articles lenin url için uyumlu olması lazım.Desteklekmesi lazım kısacası.

Diyeride eski linklerin oldugu için bulunamıyor.

Pek anlamıyorum ama linkler http://www.sevdasokak.net/articles/?sa=view;article=3 şeklinde

Yani uyumlu mu değil mi bilmiyorum.

www.sevdasokak.net
Sizin Sevda Sokağınız...

Advertisement: