Pretty URLs! hakkında bilgi ve nasıl kurulur?

Started by ferdi866, March 15, 2008, 09:57:00 AM

Previous topic - Next topic

burakco

arkadaşlar ben bu eklentiyi kurdum ama sadece ana sayfa ve konularda dolaşabiliyorum. admin paneli veya bir profile girmeye çalıştığımda ana sayfaya yönlendiriyor beni. sorun ne olabilir acaba? yardımcı olur musunuz?

Edit : Sorunu çözdüm arkadaşlar, teşekkürler . . .

Rakaful

PrettyUrls modunu kaldırmıştım ama yeniden kurmak istiyorum.Yalnız kafama takılan birşey var.Konu açıyoruz ama konu açarken kelimede bir yanlışlık yapıyoruz ve düzeltiyoruz.Düzelttiğimiz zaman neden link de düzelmiyor? Mesela www.siteadı.com/denee (deneme) konu adını düzelttiğimiz halde url denee diye görünüyor.Bunu çözmek mümkün müdür acaba ?

Yağız...

Önceki sayfalara bakarsanız cevabı verildi.

Rakaful

Bir güzellik yapsan da sayfa numarasını da versen olmaz mıydı güzel kardeşim (:

Yağız...

Rakaful

Son mesajımı silip yeni bir mesaj yazıyorum:

Sırf araştırın dediğiniz için sayfanın başından sonuna kadar baktım.Herkes karakter sorunundan bahsetmiş ama benim karakter sorunum olmadı.Benim bahsettiğim mesele şu:

Bir konu açtık.Ama kelimelerde hata yaptık ve yanlış göründü.Bu konuyu düzenlediğimiz zaman urldeki kelime değişmiyor aynı kalıyor.Konuyu değiştirdiğim zaman bu urlnin değişebileceği şekilde bir düzenleme yapamıyor muyuz dosyalarda?

Bir kaç arkadaş 1-2 modifikasyon kurup konuyu silip tekrar açmaktan bahsetmişler ama ben kısa bir yöntem soruyorum.Böyle bir şey var mı ? Ya da yapılması mümkün müdür?

Evet ya da hayır bekliyorum.

Alpay

Quote from: NosracH on February 20, 2009, 01:50:55 PM
Son mesajımı silip yeni bir mesaj yazıyorum:

Sırf araştırın dediğiniz için sayfanın başından sonuna kadar baktım.Herkes karakter sorunundan bahsetmiş ama benim karakter sorunum olmadı.Benim bahsettiğim mesele şu:

Bir konu açtık.Ama kelimelerde hata yaptık ve yanlış göründü.Bu konuyu düzenlediğimiz zaman urldeki kelime değişmiyor aynı kalıyor.Konuyu değiştirdiğim zaman bu urlnin değişebileceği şekilde bir düzenleme yapamıyor muyuz dosyalarda?

Bir kaç arkadaş 1-2 modifikasyon kurup konuyu silip tekrar açmaktan bahsetmişler ama ben kısa bir yöntem soruyorum.Böyle bir şey var mı ? Ya da yapılması mümkün müdür?

Evet ya da hayır bekliyorum.
Hımm php5 kullanmadıgını sürece olmaz sanırsam admin>pretty url sekmelerinde bakım var maintance vsvs tam hatırlamıyorum oradan bakım yapmalısın.
Eğer urlyi oradan sorna değiştirirse sorun yok

Diger türlü veritabanında prettnin url tabloloarini silip yeniden kurman lazım paketi. Ancak bununda dezavantajları var googlede herne kadar konu başlıgı değişsede eski isim kayıtlandıgı için link bulunamıyacak ve index kaybetmen anlamına gelir.

dejavu42

arkadaşlar ben bunu 2.0 RC1 e kurdum ancak kurulumda hic bir hatta vermedi sonradan konulara tıklayınca hostun ana sayfasına yonleniyor bomboş beyaz bir sayfa cıkıyor host lunix yani apaci destekli nerde yanlış yaptım acaba arkadaşlar yardım edermisiniz

dr_NastY

Merhabalar;

SMF 2.0 RC1 sürümünü kullanıyorum. Ve kayıt yapan bir üyemin profil bilgilerine ulaşamıyor. Üye adındaki özel karakterlerden kaynaklandığını sanıyorum. KoяИ ±‡ üye adını kullanıyor, üye profilini görmek için ne yapmam gerekir?

Konunun Pretty'den kaynaklı olabileceği söylendi.

Yardım ve önerileriniz için çok teşekkürler.

Edit : Sorunu çözdüm. Pretty ayarlarında profile kutusunu boş bırakınca sorun kalmıyor.

dejavu42

bırak kardeş hic bulaşma kurabiliyorsan seo kur bu modun işe yaradıgını hic sanmıyorum iki haftamı boşu boşuna yedi boşuna zaman kaybı forumuda kasması ayrı bir cabası ben artık mod dostlardan seo yu 2.0 cevirmelerini bekliyorum yoksa 2.0 yeni kulanmaya başlayanlar google acısından yandı

Yağız...

Quoteben artık mod dostlardan seo yu 2.0 cevirmelerini bekliyorum yoksa 2.0 yeni kulanmaya başlayanlar google acısından yandı
Modifikasyonun sahibi hariç kimse çeviremez. Çevirse bile yayınlayamaz. Ben çevirdim ama yayınlamayacağım. Zaten birçok hatası var.

dejavu42

yagız kardeşim hata mata ben gonuluyum coksun benim sitem sen bana ver valla bu kulandıgımız prettyrrulden daha fazla hatalı olmaz ne bir işe yaradıgı var nede faydası var zararından fazla neyi var hic bişeyi yok en iyisi bildigimiz yerde bogulmak dedigim gibi ben gonuluyum hatalarına sitemin cokmesine iki haftamı verdim de ne oldu sanki digerine

demir4735

ya dostlar ben bunu kurdum hiç bi sorun yok. fakat her hangi bi konuda giriş yapınca ana sayfaya yönleniyor. bunu nasıl çözeriz.

demir4735

herhangi bir sayfada login yapınca başka sayfaya yönleniyordu çözdüm arkadaşlar buyrun sizde kullanın.

LogInOut.php'de..

Code (bul) Select
if (empty($_SESSION['login_url']) && isset($_SESSION['old_url']) && preg_match('~(board|topic)[=,]~', $_SESSION['old_url']) != 0)
  $_SESSION['login_url'] = $_SESSION['old_url'];

Code (değiştir) Select
     if (isset($_SESSION['old_url']))
          $_SESSION['login_url'] = $_SESSION['old_url'];

denendi calışıyor.

HasR

Selamun Aleyküm
Arkadaslar Sunucu Değiştirdim. Veritabanı ve  smfyi   sorunsuz çalıştırmayı başardım. Ancak Çok büyük bir Problemim  var...
önceki sitede pretty url yüklüydü.
bilirsiniz .. 
Linkleri ?action=forum yerine sadece /forum vs.  gösteriyor.
yeni Sunucumda 
?action=forum  çalışıyor.
/forum   çalışmıyor.

taşınma işlemi yaparken hiç bir değişiklik yapmadım. 

pretty url manuel mi kaldırmak gerekiyor?  gerekiyorsa nasıl kaldırabilirim ?

orjinal linkler çalıştığı halde pretty linkleri çalışmıyor. Sorun nerde bulamadım yardımcı olurmusunuz.

HasR

Veritabanındaki
pretty url tablolarını kaldırdım.
Ve Bazı  ayarları  Yeni sunucuya göre  ayarladım. Ancak Bu sefer
Sayfa Hiç Açılmıyor.  Hata  falanda vermiyor Anlamadım gitti.  Bu nasıl bir  sistem  bozukluğu olabilir ki

Özgür

@FaRaN .httaccess dosyasınızı eski sunucunuzdakiyle değiştirin.
So Long

Arveles

taşınan konu iletilerindeki linkleri şekerleştirmiyor, neden acaba?
Elveda SMF...

Arveles

özgür, bu mesajda söylediklerini yaptım, downloads ta kategoriler görünüyor ancak herhangi birisine tıklayınca ana sayfaya yönleniyor:
http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=203471.msg2003785#msg2003785
Elveda SMF...

Advertisement: