Pretty URLs! hakkında bilgi ve nasıl kurulur?

Started by ferdi866, March 15, 2008, 09:57:00 AM

Previous topic - Next topic

Özgür

O konudan devam etmeniz daha sağlıklı olacaktır. pretty url admin panelinden maintenanceyi çalıştırın. Çalıştırmadan önce forum dizinizdeki httaccess dosyanızın yedeğini alarak, chmod'unu 777 yapın. çalıştırdıktan sonra eski chmodunu verirsiniz.
So Long

Arveles

Quote from: Özgür´ on April 04, 2009, 07:01:52 PM
O konudan devam etmeniz daha sağlıklı olacaktır. pretty url admin panelinden maintenanceyi çalıştırın. Çalıştırmadan önce forum dizinizdeki httaccess dosyanızın yedeğini alarak, chmod'unu 777 yapın. çalıştırdıktan sonra eski chmodunu verirsiniz.
o bölüm ingilizce olduğu için buradan yazdım, dediklerini yaptım ancak verdiğin kodlarda dışarıda kalan bir parantez var acaba o mu sorun yarattı , bi kontrol eder misin orada verdiğin kodları..
Elveda SMF...

Özgür

Türkçe bölümü anasayfasında bir konu var http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=303010.0 burası. o parantezle alakalı bir sorun yok o örneği belirtmek için kullandığım birşey. Linkini verdiim konuyu da inceleyip tekrar o konudan iletir misiniz?
So Long

Arveles

Özgür modun son versiyonunda bildiğimiz gibi javascript hataları var. Bunun sağlıklı çalışan sürümü hangisidir? Bu son sürümden o sürüme geçişte problem olur mu?
Elveda SMF...

Özgür

0.9.1 sürümünü kullanın 0.9.2 ye geçmeyin hata düzeltine kadar. Ki uzunca bir süre düzeltmecektir.
So Long

Arveles

peki bu sürümü nereden bulabiliriz? mod sayfasında sadece son sürümü var..
Elveda SMF...

Arveles

Çok teşekkür ederim Özgür. Sorunsuz kurdum.
Aslında son sürümde hata büyük, hatta o kadar büyük ki forum kullanılamaz hale geliyor. .Zira, 2. eklenti açarken, modları diğer temalara yüklerken, oyun kaydederken vs. javascript kullanılan her yerde hata sayfası ile karşılaşılıyor. Bence mod yazarı acilen düzeltmeli.
Elveda SMF...

grafitus

Özgür abi, benim pretty ile dolu sorunum var.Şimdilik 2 tane sorayım.Senin siten de bakınca böyle sorunlar olmadığı için nasıl çözdün sana sorayım..

• Actionları seolu yapınca giriş yapınca hata veriyor ancak giriş yapılıyor
  • Sub domainlerimi açamıyorum

FinaLonLine

Dün Gece Kurdum Sorunsuz Bir Şekilde Çalışıyor Sonrasını Bilemem Artık... :) İlerdede Bi Sorun Olmas İnşallah Kolay Gelsin... Bu Arada Anlatan Ve Destek Veren Arkadaşlara Teşekkürler...
www.FinaLonLine.Net [nofollow]

Alpinux

Bir sorum olacak daha önceki sayfalarda geçmiş olabilir kusura bakmayın ;

Litespeed de bunu çalıştırmamızın bir yolu var mı acaba ? Yoksa apache yüklü olan bir servera taşınmak mı daha mantıklı olur ?
Pretty kurmasam bile en azından konuları  .html olarak kullanmak istiyorum.

Özgür

Quote from: Alpinux on April 19, 2009, 06:49:19 AM
Bir sorum olacak daha önceki sayfalarda geçmiş olabilir kusura bakmayın ;

Litespeed de bunu çalıştırmamızın bir yolu var mı acaba ? Yoksa apache yüklü olan bir servera taşınmak mı daha mantıklı olur ?
Pretty kurmasam bile en azından konuları  .html olarak kullanmak istiyorum.
Litespeed'de çalışıyor olması gerek önceki sunucumda litespeed yüklüydü çalışıyordu. Hostinge söyleseniz belki bir mod yüklemeleri gerekiyordur.
So Long

Alpay

litespeed benim bildigim apache üzerine bir modifikasyon değil mi ? Yoksa yanlışmı anımsıyorum :)

Alpinux

Çalıştığnı söyleyen arkadaşlar var ancak nasıl çalıştığı konusunda fikrim yok.Hani şu modu yükleseler çalışır dense bende ona göre firmaya iletirim öbür türlü oralı olmuyor malasef. :)

Özgür

Quote from: Alpay on April 19, 2009, 10:43:48 AM
litespeed benim bildigim apache üzerine bir modifikasyon değil mi ? Yoksa yanlışmı anımsıyorum :)
@Alpay Litespeed Apache yerine geçen birşey. Yani ikisi eşdeğer. lightspeed sonradan geliştirilmiş ve performans konusunda çok çok daha iyi olduğu söyleniyor.

Apache'de mod_rewrite gerekiyor ama litespeed'de ne gerekiyor bilmiyorum Alpinux. Eğer ingilizcen iyiyse konusundan sorabilirsin. Değilse bende sorabilirim.
So Long

Alpinux

Quote from: Özgür´ on April 19, 2009, 11:27:56 AM
Apache'de mod_rewrite gerekiyor ama litespeed'de ne gerekiyor bilmiyorum Alpinux. Eğer ingilizcen iyiyse konusundan sorabilirsin. Değilse bende sorabilirim.
Teknik olarak ne yapılmasını bilmediğimden sen sorabilirsen memnun olurum Özgür.İlgin için teşekkür ederim. :)

ოկtђ

Quote from: mythcomeback on April 25, 2009, 05:22:59 AM
Bana pretty kullanan biri kendi htaccesini verbilir mi?
http://ogrencilerkulubu.com

forumları ve üye profillerini açıyor fakat

http://ogrencilerkulubu.com/smf/pm/
http://ogrencilerkulubu.com/smf/admin/

vb. sayfaları açmıyor.

Bu benim htaccess:

#   Pretty URLs mod

#   http://code.google.com/p/prettyurls/

#   .htaccess file generated automatically on: January 2, 2009, 22:52

RewriteEngine on

#   Rules for: profiles
RewriteRule ^profile/([^/]+)/?$ ./index.php?pretty;action=profile;user=$1 [L,QSA]

#   Rules for: boards
RewriteRule ^([-_!~*'()$a-zA-Z0-9]+)/?$ ./index.php?pretty;board=$1.0 [L,QSA]
RewriteRule ^([-_!~*'()$a-zA-Z0-9]+)/([0-9]*)/?$ ./index.php?pretty;board=$1.$2 [L,QSA]

#   Rules for: topics
RewriteRule ^([-_!~*'()$a-zA-Z0-9]+)/([-_!~*'()$a-zA-Z0-9]+)/?$ ./index.php?pretty;board=$1;topic=$2.0 [L,QSA]
RewriteRule ^([-_!~*'()$a-zA-Z0-9]+)/([-_!~*'()$a-zA-Z0-9]+)/([0-9]*|msg[0-9]*|new)/?$ ./index.php?pretty;board=$1;topic=$2.$3 [L,QSA]

Bana htaccess i verirseniz sevinirim.

Arveles

mod sayfasında en altta şu yazıyor:
"On SMF 2 this mod sets every topic and board page to not be indexed! If that matters, either remove the meta tag completely or don't use this mod."
Burada smf2 de google nin indexlenmediğini mi söylemiş?
Elveda SMF...

Arveles

Ben de aylardır bekliyorum, bir sorun olduğunu burada çok kez belirtmiştim. 100 binlerde olan indexim 450 ye düştü ,pr 3 ten 0 a indi, hala beklemedeydim. Keşke daha önce farkedebilseydim..
Elveda SMF...

Advertisement: