Pretty URLs! hakkında bilgi ve nasıl kurulur?

Started by ferdi866, March 15, 2008, 09:57:00 AM

Previous topic - Next topic

Özgür

Quote from: Yağız... on April 27, 2009, 12:14:52 PM
Evet...
Hayır. Mod eğer robotlarla alakalı komut index.template.php de varsa, noindex tagını ekliyor sorun bu. Zaten mesajda metatagları silin yada kullanmayın deniyor. Ki <<Anadolu>> sizin sitenizde böyle bir sorun yoktu. Biliyorsunuz incelemiştim.
So Long

Özgür

Bu arada modu kaldırmayı düşünüyorsanız belirli bir süre http://prettyurls.googlecode.com/files/prettyurls-reverter-0-9-1.tar.gz bu paketi kullanın. Bu pretty ile indexlenmiş sayfalarınızı kaybetmemenizi aksine şimdiki urllerine yönlenmesini sağlar.
So Long

cashme555

arkadaşlar ben pretty url yi kurdum tam olarak ne işe yaradığını açıklarmısınız veya seodan farkı nedir yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

abdull@h

arkadaşlar peki bunun türkçe dil dosyasını nerden bulabilrim ve admin panelindeki ayarları nasıl yapacağım

dejavu42

evet nihayet dediklerimiz cıkıyor pretty şeker sanıldıgı kadar şeker degil hatta smf 2.0 icin acı diyebiliriz tabii indexlenme bakımından gunler once bu konu icin tartıştıgım arkadaşlar beni haksız cıkarmıştı oysa oyle yada boyle ben bu modun işe yaramadıgını ispatladım nasılmı iki tane denme site actım birine pretty kurdum digerine hic bişey yapmadım her ikisinede aynı konuları actım 100 tane her ikisinide aynı gun google kayıt etirdim ve bekledim bakalım şeker linklermi yoksa duz smf mi ve aradan 10 gun gecti hadi tahmin edin ne oldu şeker linklerin kurulu oldu forum google da 1 sayfa indexlendi evet yanlış duymadınız 1 sayfa digerimi 81 sayfa indexlendi 100 konudan 81 simdi ben diger arkadaşlar gibi aman boşver bana kimse yardım etmediler hatta köstek oldular demiyorum burda onlarca arkadaş emek harcıyor arkadaşlar emeklerinizi boşa cıkarmayın bu modun indexlenmede zere kadar yardımı faydası vs si yok denemesi bedava benim yaptıgımı yapın 10 bekleyin ve takip edin kendi gozunuzle gorun yazık gunah bukadar arkadaş gece gunduz bişeyler yapıyor ve pretty diye bişey resmi sitede tavsiye ediliyor sakın kimse tavsiye etmiyor demeyin forumun cesitli yerlerinde seo hattalı oldugu icin pretty oneriyoruz diye yazılar mevcut simdi can alıcı bir soru daha bu mod indexlenmede faydalıda resmi site neden kulanmıyor sizce ve saglam  bu işten anlayan smf destek sitelerine bakın hic birinde bu modun kurulu oldugunu goremesiniz bence yeni başlayan emek harcayanların emeklerini ziyan etmeyinde ozelikle 2.0 kulananlar bırakın sadece Arama Motoru Dostu URL'ler
Sadece Apache'de çalışır! işaretleyip yolunuza devam edin yada smf 2.0 surumundan uzak durun bunu zamanla anlayacaklar zamanında bana bu mod icin olmadık laflar edenlerde anlayacaklar ama benim uzuldugum burda iyi niyetle emek harcayanların bu modu kurup 100 bin indexten 450 duşmeleri oluyor neyse ben  ufak denememin sonucunu yazdım inanmayan dener gorur yada devam eder saygılar

Tattoocu_Cartel

Quote from: dejavu42 on April 28, 2009, 05:07:22 PM
evet nihayet dediklerimiz cıkıyor pretty şeker sanıldıgı kadar şeker degil hatta smf 2.0 icin acı diyebiliriz tabii indexlenme bakımından gunler once bu konu icin tartıştıgım arkadaşlar beni haksız cıkarmıştı oysa oyle yada boyle ben bu modun işe yaramadıgını ispatladım nasılmı iki tane denme site actım birine pretty kurdum digerine hic bişey yapmadım her ikisinede aynı konuları actım 100 tane her ikisinide aynı gun google kayıt etirdim ve bekledim bakalım şeker linklermi yoksa duz smf mi ve aradan 10 gun gecti hadi tahmin edin ne oldu şeker linklerin kurulu oldu forum google da 1 sayfa indexlendi evet yanlış duymadınız 1 sayfa digerimi 81 sayfa indexlendi 100 konudan 81 simdi ben diger arkadaşlar gibi aman boşver bana kimse yardım etmediler hatta köstek oldular demiyorum burda onlarca arkadaş emek harcıyor arkadaşlar emeklerinizi boşa cıkarmayın bu modun indexlenmede zere kadar yardımı faydası vs si yok denemesi bedava benim yaptıgımı yapın 10 bekleyin ve takip edin kendi gozunuzle gorun yazık gunah bukadar arkadaş gece gunduz bişeyler yapıyor ve pretty diye bişey resmi sitede tavsiye ediliyor sakın kimse tavsiye etmiyor demeyin forumun cesitli yerlerinde seo hattalı oldugu icin pretty oneriyoruz diye yazılar mevcut simdi can alıcı bir soru daha bu mod indexlenmede faydalıda resmi site neden kulanmıyor sizce ve saglam  bu işten anlayan smf destek sitelerine bakın hic birinde bu modun kurulu oldugunu goremesiniz bence yeni başlayan emek harcayanların emeklerini ziyan etmeyinde ozelikle 2.0 kulananlar bırakın sadece Arama Motoru Dostu URL'ler
Sadece Apache'de çalışır! işaretleyip yolunuza devam edin yada smf 2.0 surumundan uzak durun bunu zamanla anlayacaklar zamanında bana bu mod icin olmadık laflar edenlerde anlayacaklar ama benim uzuldugum burda iyi niyetle emek harcayanların bu modu kurup 100 bin indexten 450 duşmeleri oluyor neyse ben  ufak denememin sonucunu yazdım inanmayan dener gorur yada devam eder saygılar

bende sana katılıyorum. seo kurulu iken indexlerim 40 bini aşmıştı. daha sonra pretty url yi çok savunan çıktı. seo dan vaz geçip 1.1.8 sürüm kullandığım sıralarda pretty url kurdum. indexlerim yavaş yavaş düşmeye başladı ziyaretçi sayisi ve gelen üye sayisi azalmamasina rağmen indexlerim 10 bine kadar düştü. anlamadığım olay habire botlar siteye geliyordu indexleniyor diyordu ama hiç artış olmadı hep düşüş oldu.

2.0 a geçince pretty url de garip bir sorun yaşadim hala çözemedim. kaldırmak durumunda kaldım. indexler 4500 e kadar düştü.

hatasiz bir seo çıkması lazım şu sıralar 2.0 için. yoksa bi çok site bu anları yaşayacak

Özgür

Quote from: dejavu42 on April 28, 2009, 05:07:22 PM

Size cevap yazmama gerek esasen. Çünkü ezberlemişsiniz "pretty hatalı". Daha iyisini biliyorsanız yazın herkes faydalansın. Moda çamur atmayı kesin.Indexlenmiyorum demekki pretty hatalı. Siteniz tamamen özgün içerik sahibisiniz. Siteniz bir bilgi birikimi ama pretty yüzünden google size gıcıklık olsun diye indexlemiyor.. Hadi canım ordan..

Bahsi geçen hata smf 2.0daki bir bugun modu sorunlu hale getirmesi... http://dev.simplemachines.org/mantis/view.php?id=3418
So Long

sabırsız

Arkadaşlar ben bu modu aylar önce kurmuştum, herşey yolunda sanıyordum ama ne hikmetse ziyaretçi gelmiyor bana :)

Yani konu ekliyorum her gün, fakat bi acaiplik var sanırım, bide bu sitedeki arşiv muhabbetini eklemiştim fakat hala güzel sonuçlar alamadım. Şimdi bu modun bende sorunsuz çalıştığını nasıl anlayabilirim bilen bir arkadaştan yardım istesem uygun olur mu?

Sitem: www.siiryazmasanati.com

Teşekkür ederim yardımlarınız için...

dejavu42

Quote from: Özgür´ on May 06, 2009, 10:15:13 PM
Size cevap yazmama gerek esasen. Çünkü ezberlemişsiniz "pretty hatalı". Daha iyisini biliyorsanız yazın herkes faydalansın. Moda çamur atmayı kesin.Indexlenmiyorum demekki pretty hatalı. Siteniz tamamen özgün içerik sahibisiniz. Siteniz bir bilgi birikimi ama pretty yüzünden google size gıcıklık olsun diye indexlemiyor.. Hadi canım ordan..

Bahsi geçen hata smf 2.0daki bir bugun modu sorunlu hale getirmesi... http://dev.simplemachines.org/mantis/view.php?id=3418

ister cevap yaz ister yazma bilerek mi yapıyorsun bilmeyerek mi onu bilemem ama burda emek harcayanlara bu modu onerek onların emeklerine haksızlık yaptıgını biliyorum madem ben onyargılıyım benim gibi bu modu kurduktan sonra index sayısı duştu diyenlere nediyecen bişey diyemeyecen susacan google ve pretty birtek senin forumu secip indexliyor diger hepimizi dışlıyor anlaşılan google ve pretty modunu yazan sana ozel bir mod yazdı galiba bukadar savunduguna gore yani beni ilgilendirmez ben denedim ve denedigimin sonucunu yazdım bu modu kuran buralarda coooook daha senden başkasından yardım isteyecek indexim duştu diyecek profile giremiyorum diyecek konulara giremiyorum diyecek db aşırı şişti forum yavaşladı diyecek vs vs sende sozde bunlara yardım ediyor gorunup ama tam tersi emekleri boşa cıkaracan öneriyorum seo 1.1.x kurulu forumda bir tek hatta vermemişti ve indexlemede html uzantılı oldugu icin google her konumu indexlemişti cunku google html uzantıları seviyor klasör halinde ki konuları degil biliyorsun ki pretti html olarak cevirmiyor konuları ama seo html olarak ceviriyor bunu niye kabul etmiyorsun bilmiyorum biraz once okudum seoyu 2.0 icin cevirip satanlar varmış başka sitelerde arkadaşın biri yazmış madem seo hattalı neden 2.0 cevirip satılıyor neden destek kesildi valla kafamda bir suru soru işareti var bunlar hep başka planların eserimi sen prettyle mutlu ol yada sana ozel yazılan modu bizimle paylaş bizde mutlu olalım ben faydalı bir moda asla camur atmam cunku bana faydası olmuştur keşke bununda olsaydı ama olmadı sende kabul edecen ama o zamana kadar bu modu onerdigin insanların emeklerini boşa cıkarmış olacan gecesini gunduzunu canla başla savun bakalım bu modu vardır bir nedeni senin bu davranışınında eminim goruruz olmesek şayet

dejavu42

pardon son bişey daha pretty savuncu dostum ozgur kardeşim madme bu mod faydalı neden resmi smf yazan ozunu kulanan site kulanmıyor yada smf destek veren adı sayılır forumlar neden kulanmıyor hala seoyu kulanıyor neden bununda cevabını yazarsan sevinecem belki sende kulanmıyrosun bu modu siteni bilsem bakacam ama bilmiyorum bunların cevabınıda verirsen onemli olan bu ben buna bakarım smf yazan site cıkaran site kulanmıyor cunku indexe falan ihtiyacı yok diger destek sitelerininde indexe ihtiyacı yok benim sitem ozgun olmadıgı icin google indexlemiyor okumadan yorum yazmışın ne yazdım yurkarda aynı konuları actım pretty kurulu forumda 1 sayfa indexli ozgunluk falan hikaye daha mantıklı savun ama savunacagın bişey yok ortada hep hatalı hep hatalı neyse boşver ben yazdım isteyen kulanır istemeyen kulanmaz

Özgür

Önce türkçe öğren. Sonra belki mesajlarını okumaya başlarım. Sitem imzamda var.
Ben modu kimseye önermedim. Kullanma, kimse sana bunu kullnacaksın demiyor. Hatta "kurma" dedim sana.  Resmi site de önermiyor pretty'i seo4smf kaldırıldığı için yerine bunu kullanabilirsin diyor. Senin keyfine kalmış yani. Kullan kullanma. 
So Long

Yağız...

Buranın kullanmamasının tek nedeni SMF'i ilk kurulduğu gibi bırakmak istemeleri(tabii birkaç gerekli modifikasyon var).

dejavu42

Quote from: Özgür´ on May 07, 2009, 05:56:32 PM
Önce türkçe öğren. Sonra belki mesajlarını okumaya başlarım. Sitem imzamda var.
Ben modu kimseye önermedim. Kullanma, kimse sana bunu kullnacaksın demiyor. Hatta "kurma" dedim sana.  Resmi site de önermiyor pretty'i seo4smf kaldırıldığı için yerine bunu kullanabilirsin diyor. Senin keyfine kalmış yani. Kullan kullanma.

türkceyi senden daha iyi bilirim merak etme ben felsefe mezunuyum sanada ogretirim gerekirse diger konuya gelince cevap vermeyecegin seylerin savunculugunu yapma sana tavsiye yukarda sordugum soruların bir tekine bile cevap vermeden polemik yaratıp konuyu carptırma burda hem tavsiye etmiyrouz diyorsun hemde http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=293599.0 burada oneriyorsun bu nasıl iş sonra acıkları yanlışları yazıncada onermiyoruz diye işin içinden cıkmaya calışıyorsun biliyorsan konuş bilmiyorsan boş yere el alemi yanlış yonlendirme senin yazılarını okumadan oneriyorsun demem ben merak etme bak yagız cevap vermiş neyse beni ilgilendiren nokta emek emekleri boşa cıkarma insanların yada cık acık acık sordugum sorulara cevap ver

1-pretty kurulu forumda profil ve konulara neden girilemez
2 pretty kurulu forumun index sayısı neden hergun azalır
3 pretty kurulu forumda db aşırı şişer ve forum yavaşlar
4 konular html uzantılı olsamı daha iyi / uzantılı olsamı iyi

madem bilgilisin polemik yerine bunlara cevap ver insanları boşuna yanıltma ozgur efendi turkce ogrenmeyide sonraya bırak sen boşver  :D :D guldurme beni yani burası turkce ogrenme ogretme yeri degil polemik yarat ve kac iyi taktik ama bana sokmez dostum konun aslına gel gerisi hikaye

Özgür

Cümle kurmayı bilmeyen birinden türkçe dersi alacak kadar düşmedik henüz.
Konuyu çarptırdığım falan da yok.ÇArptıran sensin. Pretty forumunuzu bozar indexlerinizi düşürür diye bas bas bağıran sensin. Sana neyin söküp sökmediğinin hesabını yapıyor değilim. Düşündüğün yada hakkımda söylediğin şeylerde umrumda değil. Olsa bugün burada olmazdım.
Ben kullanabileceğiniz modlar bunlar bunları kullanabilirsiniz dedim. Tavsiye sözcüğünün anlamını tdk ya bakarak bulabilirsin. Aslında bu kadar iyi türkçe bildiğine göre nasıl kelimeyi "öneri" olarak anladın bilemiyorum.

1 - Konu başlığı : Bu sese kulak ver

www.rockayseri.net/rk/muzik/bu-sese-kulak-ver/

http://www.google.com.tr/search?q=bu+sese+kulak+ver&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:tr:official&client=firefox-a

Kullanıcı : Özgür
Link : http://www.rockayseri.net/rk/profile/?u=1

2 - Böyle birşey yok. Bu dalgalanmadır. Pretty url kurulu veya değil farketmez.

http://www.google.com.tr/search?q=site%3Ahttp%3A%2F%2Fwww.simplemachines.org%2Fcommunity&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:tr:official&client=firefox-a
Simplemachines.org / 253.258 konu var / index sayısı : 168.000

rockayseri.net/rk (sadece forum kısmı) / 2.047 konusu var / index sayısı 6.440

http://www.google.com.tr/search?q=site%3Arockayseri.net%2Frk&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:tr:official&client=firefox-arls=org.mozilla:tr:official&client=firefox-a

3 - Bu sorun var evet. Db şişiyor ama yavaşlama ile alakası yok. Bu konunun eski mesajlarında zaten bu sorun hakkında tartıştık. Hatta yağız eklenti bile yazmıştı bunun için. Ki ilerki sürümlerde bu eklenti paketin içerisinde olacak.

4 - Bu smf ile alakalı değil. Eğer html uzantılı istiyorsanız pretty kurmayın smfnin arama dostu urller'ini kullanın. Bu mod böyle çalışıyor. Değişeceğinide hiç sanmıyorum. Benim bileceğim bir konuda değil. r10.net gibi sitelerden sorun.

Benim kullandığım modun sizinkinden farkı yok. İstersen sources klasörüme ftp hesabı açıp şifreyi buradan vereyim. O şekilde dene birde. Belki için rahatlar.
So Long

dejavu42

sagol turkce cumle kurma  tavsiyen icinde pretty tavsiyen icinde ben almayım alanada mani olmayım birgun benim okudugum fakulteye gelir turkce nasıl cumle kurulur ders verirsin oradaki hocalarıda aydınlatırsın burda pretty kulananları aydınlatıgın gibi ama ben almayım ben bildigim konudan html olarak devam ediyorum oylesine yazılmış goz boyma bir modu kulanacak kadar kendimi kaybetmedim yine soyluyorum okadar iyi olsaydı smf destek siteleri ve burası kulanırdı onlardan daha akılıyız ya smf yi  yazan site kulanmıyor ama bize tavsiye ediyor oneriyor her neyse işin tuhaflıgına bakın tavsiye eden kendi kulanır once sonra bakın bizde kulanıyoruz bu mod smf icin faydalıdır indexlenmede bir rolu vardır denir ve önerilir ama kendi kulanmadıgı bir modu kulanıcılarına tavsiye ediyor bakın hele ki smf diger yabancı bolumlerinde boyle bişey varmı bilmiyorum ama bizim turkce bolumde siz canla başla savunuyrosunuz oda sizin bileceginiz iş dalgalanma oyle olmaz html olarak 81 link indexleniyor diger taraftan pretty kurulu forum aynı konularla ikizi konularla 1 konu indexleniyrosa oda ana sayfa ise siz bunun acıklanmasını dalgalanma olarak acıklıyorsanız vay halimize derim ben sayın tukce ogretmenim ve pretty uzmanı özgur bey siz kulanında insanları yonlendirmeyin sizden ricam bu bakın benim mesajımın bir ustunde vatandaş yazmış ziyaretci gelmiyor demiş oda pretty duşmanı demi yada kurmadan once 5000 index vardı kurdum 450 ye duştu diyen vatandaşta pretty duşmanı demi herkes duşman bir siz dost ben bunları soylemekten bıktım siz hala bu faydalı demekten bıkmadınız cok ilginc sonra işinize gelmeyen yerde burası resmi site diger sitelerde arayın sorununuzun cevabını diyiveriyorsunuz buda ilginc olur ozman ikide bir google dostu yapmak icin pretty kurun demeyeceksiniz pretty kurarken şu eksikleri goze alarak kurun diyeceksiniz sayın turkce ogretmeni özgur bey tavsiye boyle olur cumleye google dostu yapmak icin diye başlarsanız turkcede bu oneri olur yonlendirme olur bak bu arada sana bir de turkce  cumle dersi anladın sanırım bukadar polemik yeter isteyen kurar isteyen kurmaz ben html devam ediyorum varmı bir kıl tuy sorun özgur bey varsa cözelim

Özgür

QuoteSeo4smf uzun süredir geliştirilmediği ve bazı problemleri olduğu için mod sitesinden kaldırılmıştır. Bu yüzden bu paket hakkında destek verilmeyecektir.

Ancak SMF kullanıcıları daha yeni ve geliştirilmekte olan PrettyURLs paketini kullanabilirler.
Buradan smf pretty url'yi öneriyoru çıkartmak için türkçeniz çok ileri düzeyde olması gerekiyor sanırım. Doğru söylüyorsun aslında sen bana ders vermelisin türkçe konusunda..

Ne senle nede pretty ile sorun yaşayanlarla sorunum yok. Suçu sadece pretty'ye atamazsınız benim söylediğim şey bu. Burada smf desteği verildiği için html mi yoksa normal halimi daha iyi sorusuna webmaster sitelerinde yanıt ararsınız.

Buradaki insanlar koyun değil bir çoban yönlendirsin onları.
Kimseyi yönlendirdiğimiz yok. Mod hakkında destek vermeye çalışıyoruz sadece. Modu kullanmak isteyenler ama sorun yaşayanlara yardım ediyoruz. Kullanmak istemeyenlerin bu topicte işi yok. Ben kullanıyorum yararını da görüyorum. Herhangi bir hatası olmadığınıda düşünüyorum. Olursa beraber çözüyoruz burada zaten amacı da bu. Ben söylediğimm herşeyin kanıtını gösterdim

Quotedalgalanma oyle olmaz html olarak 81 link indexleniyor diger taraftan pretty kurulu forum aynı konularla ikizi konularla 1 konu indexleniyrosa oda ana sayfa ise siz bunun acıklanmasını bla bla bla..

Hani ? Gösterin bana bu bahsettiğiniz 2 siteyi.. pretty kurulu olan ve olmayan.
Herkes öğrensin inansın size. Bende bırakayım modda bir hata yok siz kendinizde arayın sorunu demeyi. Hatta bunu yapacak birisi çıksın hostingini ve domaini de sağlayayım. Gelsin denesin herkes öğrensin.

Mod sadece linkleri güzelleştiriyor hepsi bu. Ziyaretçi gelmesi/gelmmesi modla alakalı değil.
So Long

dejavu42

dostum senle anlaşamayız okumadan cevap yazma ne olur deneme site actım dedim baktım gordum sildim keşke silmeseydim siteleri sana bunu ispatlardı ama bunu yapmak zor degil iki tane free host alıp site acıp benim yaptıgımı yapabilirsin fazla degil her ikisine aynı konuları acıp google kayıt etir ve bekle 10 gun sonunda goreceksin hangisi daha fazla indexleniyor html olan bariz ustunlugu var ha sorun bendemi ben modu eksiksiz kurduguma inanıyorum ek olarak senin makalendeki modlarıda kurdum nafile sadece ana sayfayı indexledi simdi sen dersen hala sorun sende eyvallah sorun bende ben becereksizim kuramadım modu yada eksik kurdum vs vs  benim sorunumda senle degil duşun sen bir site acmışın hevesleniyorsun ve google da ust sıralara cıkmak istiyorsun gece gunduz konu acıyorsun ilgileniyorsun smf resmi sitesindede sitenizi google dostu yapın makalesni gorup uyguluyorsun ve sonucu husran oluyor simdi kendini o insanın yerine koyup yazacaksın sende benim kadar biliyrosun bu modun eksik oldugunu hatta bazı webmaster sitlerinde kendin yazmışın eksiklerini ama savunuyorsun sanki modu sen yazdın sanki yazımında sende bulunmuş gibi benimle tartışıyorsun sende benim kadar biliyorsun ki o cok prettynın o cok hattalı denen seo nun yanından gecemeyecegini simdi ben sana nedesen ne ornek gostersem gostereyim sen kafana bir kere faydalı diye yazmışın geri donuşun yok onun icin bir insanı kırmak istemem tamam sen haklısın bu mod şahane diyecem yine alınacan onun icin bana gore zararlı indexleme acısından zararlı tabii geriside beni ilgilendirmiyor keşke olmasaydı benim gibi 2.0 kulanan biri icin mukemel olurdu ama istersen bir deneme forum kurarız beraber ve denriz sanada uyarsa ve bakarız kac sayfamız indexlenecek goruruz şayet o deneme forum dedigin gibi index bakımından ucarsa ben burda özur dilemeye hazırım benim deneme yanılma yoluyula buldugum bu bunu yazmam seni kızdırıyorsa kusura bakma ben bunu yazarım seninde kızma hakkın yok sanırım buna diger hatalarını ise herkes yazıyor sadece ben degil evet sana yapabilecegim teklif bu oturup beraber mod yazamayacagımıza gore en azından kendi adıma bu mumkun degil sen yazabiliyorsan bir iylik yapıp seo benzeri konuları html uzantılı yapan bir mod yazarsan ilk tebrik edende ben olurum seni off ozgur kardeş yazmaktan yoruldum yeter ister faydalı ister degil ben kulanmıyorum kısacası

Alpay

Özgürlük var ki neden bu kadar olay üzerine düşündün ki :) İster kullanırsın ister kullanmazsın.

DNA27

Selam her şey güzel oldu sorunsuz şekilde ama bir ufak sorun var

url lerde türkçe karakter leri yutuyor içine atıyor :) ama yeni konuları otomatık duzenliyor

eski konularıda aynı şekle nasıl getirecegiz.

http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=228413.msg1490623#msg1490623

burada vermissiniz bir şey ama ne o kod var nede settingde öle bir satır var :)
sürüm değişti ondaamı anlamadı bir yardım
Sevda Gelmişse başa artıq kıvırmak boşa sen git o sefdanın arkasından koşa koşa

DarkMan-X

bu modun yeni surumu cıkmış 0.9.3 daha onceki 0.9.2 idi sanırım hatların giderildigi surumu oluyor bu son surum acaba

Advertisement: