Pretty URLs! hakkında bilgi ve nasıl kurulur?

Started by ferdi866, March 15, 2008, 09:57:00 AM

Previous topic - Next topic

Özgür

Admin panelinden pretty url kısmından bakımı çalıştırın.
So Long

Özgür

1.0 RC sürümünde yine javascript hatası var. Yazar 1.0 sürümünü kuranlara 0.9.3 sürümüne geri dönmelerini öneriyor.
So Long

cdr_hayalet

baya denedim bakımdan halletmeyi ama olmadı.Başka bir öneriniz var mı ?Veya eden böyle olduğuna dair bir fikriniz ?

grafitus

Quote from: [Daydreamer] on June 20, 2009, 11:20:55 PM
1.0 RC sürümünde yine javascript hatası var. Yazar 1.0 sürümünü kuranlara 0.9.3 sürümüne geri dönmelerini öneriyor.

Bu adam da JS'leri yanlış kodlamada üstüne yok. :D

Özgür

Quote from: grafitus | Berat.. on June 21, 2009, 02:56:00 PM
Quote from: [Daydreamer] on June 20, 2009, 11:20:55 PM

Bu adam da JS'leri yanlış kodlamada üstüne yok. :D
Çok biliyorsan sen kodla seninkini kullanalım :)
So Long

Alpay

Bulmuş problemi , son mesajların birisinde belirtiyor :)

DarkMan-X

özgur kardeş b surumudemi hatalı acaba yeni cıkan bilgin varmı ben onu kurdum herangi bir hata vermedi ama hatalı ise kaldırayım

Özgür

Yok hatadan çok önceki hataların çözümüne dair bir sürüm. Ama hata vardır diye kaldırmayı düşünüyorsanız hiç gerek yok. 0.9.3 te olmayıp bu sürümde olan size zarar verecek bir hata yok. Birde modu ne zaman yüklediğiniz önemli. Çünkü RC1 dün sanırım yeniden yayınlandı bir sorundan dolayı.
Bana sorarsanız 1.1 sürümünü bekleyin.
Daha genel değişiklikler olacak o sürümde. Bazı script hataları var daha doğrusu script değilde sayfa <base> değerinde ufak sorunlar var. Scriptler çalışıyor ama # veya ?xxx gibi verilmiş linkler boardurl'ye eklenip linkleniyor. Buda bazı linklerin çalışmasını durduruyor.
So Long

DarkMan-X

yeni yukledim özgur kardeş kendi sitesinde rc1b surumu vardı birde rc1 vardı ben b olanı yukledim bu surumde bekleyim ozaman senin dedigin surum cıkana kadar zararı yoksa linklerde sorun yaratırmı diye takılmıştım da onemli bir sorun degilse kaldırmayım bekleyim

Özgür

Bende kendi sitemde RC1b kullanıyorum. Bir sorun olursa yada irşey çıkarsa burdan mutlaka belirtirim sizlere. İçiniz rahat olsun şuan korkulacak birşey yok (:
So Long

DarkMan-X

Gökhan | Brestgerfich

Eski sürüm paketler bölümünde görünmüyor, kaldıramıyorum :(

Alpinux

Tekrar konu açamak istemediğimden burada sorayım ;

Pretty url'yi kurunca siteadi/bölüm/konu-adi/ şeklinde oluyor olmasına ama böyle siteadi/bölüm/konu-adi.html olması zor mudur ? Yapılabilir diye düşünüyorum sonuçta başka bir mod .html olarak yapıyordu ama onuda smf resmi olarak desteklemediği için kullanmıyoruz.Bu konu hakkında bilgisi olan var mı ? .htaccess ile yapılabilir gibi geliyor ama kod konusunda o kadar bilgim yok.  :)

Özgür

Quote from: Alpinux on June 24, 2009, 10:48:43 AM

Pretty url'yi kurunca siteadi/bölüm/konu-adi/ şeklinde oluyor olmasına ama böyle siteadi/bölüm/konu-adi.html olması zor mudur ? Yapılabilir diye düşünüyorum sonuçta başka bir mod .html olarak yapıyordu ama onuda smf resmi olarak desteklemediği için kullanmıyoruz.Bu konu hakkında bilgisi olan var mı ? .htaccess ile yapılabilir gibi geliyor ama kod konusunda o kadar bilgim yok.  :)

Yapılabilir ama düzgün çalışmaz. Sef urllerde maksat adres çubuğunda anahtar kelime bulunmasıdır. .html yada .php olması birşey değiştirmez.
So Long

Alpinux

Quote from: [Daydreamer] on June 24, 2009, 12:06:45 PM
Quote from: Alpinux on June 24, 2009, 10:48:43 AM

Yapılabilir ama düzgün çalışmaz. Sef urllerde maksat adres çubuğunda anahtar kelime bulunmasıdır. .html yada .php olması birşey değiştirmez.
Özgür bahsettiğin şeyler (php, html) arasında sef açısından dağlar kadar fark var.Neyse konumuz o değil burası da bunun yeri değil diyerek geçiyorum.  :)
Peki neden düzgün çalışmaz ki ?

zeytark

Merhaba Arkadaşlar;

Preety Urls kurdum aşadaki hataları veriyor sebebini bilenler yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

Ana sayfada en üstte:

Notice: Undefined index: pretty_action_array in /home/sin2ma8tur/domains/sinematurkiye.com/public_html/index.php on line 82

Notice: Undefined index: pretty_board_urls in /home/sin2ma8tur/domains/sinematurkiye.com/public_html/index.php on line 83

Admin Panelinde Preety Urls kısmındada enable yapmaya çalışınca böle dior:

Table 'sin2ma8tur_frm.smf_pretty_urls_cache' doesn't exist
Dosya: /home/sin2ma8tur/domains/sinematurkiye.com/public_html/Sources/Subs-PrettyUrls.php
Satır: 301

Manuel olarak kurdum modu site adım: sinematurkiye.com yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

bilasdem

selam arkadaşlar ben pretty kurdum ama aşağıdaki hatayı alıyorum

Not Found

The requested URL /forum/admin/ was not found on this server.

nasıl düzeltebilriim
şu an localde çalışaçağım

bilasdem

Lütfen acil yardım edin bu modu kurduktan sonra ana sayfa hariç hiç bir yere giremez oldum

Shadow1243

.htaccess dosyanda sorun var,eski .htaccess'i geri yükle.
sonra ayarlardan actions'ı iptal et.

bilasdem

arkadaşım o dosyayı nerde bulabilirim ben pardus kullanıyorum

Advertisement: