News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

Pretty URLs! hakkında bilgi ve nasıl kurulur?

Started by ferdi866, March 15, 2008, 09:57:00 AM

Previous topic - Next topic

BlaBlaBla121

Allah'tan seo kötü, pretty iyiymiş yani. 2 senedir seo kullanıyorum, tek 1 sorunum yok. pretty resmi site'de destekleniyor diyenler günlerdir nedense destek vermiyor. modu 2 kere kurdum, sildim hala sorunumu çözen yok. seo4smf cpu kasıyor, pretty'de büyük forum'larda mysql kasıyor. ne anladım bu işten. :)
www.webcanavari.net
www.rapcanavari.net
www.rockcanavari.net
www.resimcanavari.net
www.kadincaforum.net

webcanavari - rapcanavari - rockcanavari

replaaa

Quote from: For4WebC on January 29, 2010, 11:24:48 AM
Allah'tan seo kötü, pretty iyiymiş yani. 2 senedir seo kullanıyorum, tek 1 sorunum yok. pretty resmi site'de destekleniyor diyenler günlerdir nedense destek vermiyor. modu 2 kere kurdum, sildim hala sorunumu çözen yok. seo4smf cpu kasıyor, pretty'de büyük forum'larda mysql kasıyor. ne anladım bu işten. :)

Aynen 5.değişim. Bir ona bir buna zıplıyorum.

bygeneral

sayfa bulunamadı hatası alıyorum .htaccess dosyasında ayar mı yapmam perty aktif edince bütün linklere ulaşılmıyor. /kuran-i-kerim/7-araf-suresi-(diyanet-meali)/ şeklinde
"Bildiğim bir şey var, o da hiçbir şey bilmediğimdir"

replaaa

#   Pretty URLs mod
#   http://code.google.com/p/prettyurls/

RewriteEngine on

#   Rules for: actions
RewriteRule ^(activate|admin|announce|ban|boardrecount|buddy|calendar|cleanperms)/?$ ./index.php?pretty;action=$1 [L,QSA]
RewriteRule ^(collapse|convertentities|convertutf8|coppa|deletemsg|detailedversion|display|dlattach)/?$ ./index.php?pretty;action=$1 [L,QSA]
RewriteRule ^(dumpdb|editpoll|editpoll2|featuresettings|featuresettings2|findmember|help|helpadmin)/?$ ./index.php?pretty;action=$1 [L,QSA]
RewriteRule ^(im|jsoption|jsmodify|lock|lockVoting|login|login2|logout)/?$ ./index.php?pretty;action=$1 [L,QSA]
RewriteRule ^(maintain|manageattachments|manageboards|managecalendar|managesearch|markasread|membergroups|mergetopics)/?$ ./index.php?pretty;action=$1 [L,QSA]
RewriteRule ^(mlist|modifycat|modifykarma|modlog|movetopic|movetopic2|news|notify)/?$ ./index.php?pretty;action=$1 [L,QSA]
RewriteRule ^(notifyboard|optimizetables|packageget|packages|permissions|pgdownload|pm|post)/?$ ./index.php?pretty;action=$1 [L,QSA]
RewriteRule ^(post2|postsettings|printpage|profile|profile2|quotefast|quickmod|quickmod2)/?$ ./index.php?pretty;action=$1 [L,QSA]
RewriteRule ^(recent|regcenter|register|register2|reminder|removetopic2|removeoldtopics2|removepoll)/?$ ./index.php?pretty;action=$1 [L,QSA]
RewriteRule ^(repairboards|reporttm|reports|requestmembers|search|search2|sendtopic|serversettings)/?$ ./index.php?pretty;action=$1 [L,QSA]
RewriteRule ^(serversettings2|smileys|smstats|spellcheck|splittopics|stats|sticky|theme)/?$ ./index.php?pretty;action=$1 [L,QSA]
RewriteRule ^(trackip|about:mozilla|about:unknown|unread|unreadreplies|viewErrorLog|viewmembers|viewprofile)/?$ ./index.php?pretty;action=$1 [L,QSA]
RewriteRule ^(verificationcode|vote|viewquery|who|\.xml)/?$ ./index.php?pretty;action=$1 [L,QSA]

#   Rules for: boards
RewriteRule ^([-_!~*'()$a-zA-Z0-9]+)/?$ ./index.php?pretty;board=$1.0 [L,QSA]
RewriteRule ^([-_!~*'()$a-zA-Z0-9]+)/([0-9]*)/?$ ./index.php?pretty;board=$1.$2 [L,QSA]

#   Rules for: topics
RewriteRule ^([-_!~*'()$a-zA-Z0-9]+)/([-_!~*'()$a-zA-Z0-9]+)/?$ ./index.php?pretty;board=$1;topic=$2.0 [L,QSA]
RewriteRule ^([-_!~*'()$a-zA-Z0-9]+)/([-_!~*'()$a-zA-Z0-9]+)/([0-9]*|msg[0-9]*|new)/?$ ./index.php?pretty;board=$1;topic=$2.$3 [L,QSA]

RewriteRule ^sitemap.xml$ /forum/index.php?action=sitemap;xml

bygeneral

hayır işe yaramadı smf sürümü rc2 perty sürüm 1.0rc

Gurbet_42

Quote from: bygeneral on January 30, 2010, 05:18:46 PM
hayır işe yaramadı smf sürümü rc2 perty sürüm 1.0rc

2.0 rc2 için yenisi çıktı.

bygeneral

oke sanırım benim makinede bişey var sağolun arkadaşlar.

asaddas

taa ne zaman yazdım mesajı kimsenin kaale aldığı yok.

Quote from: asaddas on September 20, 2009, 03:41:54 PM
Konu açarken çoğu zaman Fodbidden hatasıyla karşılaşıyorum.. Önceden açtığım konuların bazılarında da

"XML sayfası görüntülenemiyor
XML girişi XSL stil sayfası kullanılarak görüntülenemez. Lütfen hatayı düzeltin ve Yinele düğmesini tıklatın veya daha sonra yeniden deneyin. "

Diyor.. Yardımcı olursanız sevinirim.. :S

BlaBlaBla121

www.webcanavari.net
www.rapcanavari.net
www.rockcanavari.net
www.resimcanavari.net
www.kadincaforum.net

webcanavari - rapcanavari - rockcanavari

DarkMan-X

smf rc2 icin seo yu cevirdiler arkadaşlar neden seo kulanmıyorsunuz sorunu yok diye biliyorum ben pretty memnun olmayanlar icin bence ideal bir sef sistemi burada site ismi yasak sanırım ama google ararsanız bulursunuz..

replaaa

Quote from: DarkMan-X on February 10, 2010, 10:43:32 PM
smf rc2 icin seo yu cevirdiler arkadaşlar neden seo kulanmıyorsunuz sorunu yok diye biliyorum ben pretty memnun olmayanlar icin bence ideal bir sef sistemi burada site ismi yasak sanırım ama google ararsanız bulursunuz..

Makineyi kastırdığı için olabilir mi? :)

Spocket

o değilde çok ilginç bir problem var,

localhost'da denemek için kurdum prettyurls'i, yeni foruma kurduğumda sorun yoktu.

daha sonra, eski forumun databaseini indirip, kurdum, 2.0'a yükselttim ardından prettyurls'i ekledim

lakin şimdi bazı eski başlıklar açılmıyor ama ilginç olan ziyaretçi olarak gezince hepsinin açılıyor olması.
yani kullanıcı girişi yaptığımda bazı başlıkları göremiyorum, beyaz bir sayfa geliyor, orda kalıyor.

bu problemle karşılaşan var mı? çözümü nedir?

mk1977

pretty url'yi dün kurdum gayet de güzel çalışıyor

çok önemli olmamakta birlikte iki sorun var, mesajları inceledim ama çözümüne rastlayamadım

- konuları birleştirdiğimde, konuyu ilk çevirdiği haliyle sabitliyor yani yeni konuyu tekrar isimlendirmiyor

- bir de "İ" harfi ile "ı" harfi birçok başlıkta kullanıldı ancak bazı başlıklarda bu harfleri çeviremiyor

ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.
Muhasebe, Vergi, Sosyal Güvenlik ve Ekonomi Portalı
www.Muhasebe-Online.com

SMF 1.1.21 - Classic Tema

Alpay

- konuları birleştirdiğimde, konuyu ilk çevirdiği haliyle sabitliyor yani yeni konuyu tekrar isimlendirmiyor

- bir de "İ" harfi ile "ı" harfi birçok başlıkta kullanıldı ancak bazı başlıklarda bu harfleri çeviremiyor

1. icin modifikasyonun panelininden bakım yapmanız gerekiyor ama pek işe yaramaz db ye kaydettiği için oradan değiştirmeniz gerekebilir.

2. o konuları başka dilde kullanan kullanıclar mı açmış arıştırabilirmisiniz ?
    db ye kayıt şekli önemli entry si yani utf-8 mi latin mi ya da başka bir dil kodlaması ile mi :)

mk1977

sayın moderatör,

öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim,

bakım yaptım ancak değişen birşey olmadı,

konu birleştirmeyi yoğun olarak kullanıyorum, bildiğiniz üzere soru sormak isteyen doğrudan yeni konu açıyor arama fonksiyonu kullanımı çok düşük,

veritabanından "İ" harfinin kaydını buldum şapkalı A harfi
bu simgeyi sources'teki Subs-PrettyUrls.php dosyasının ilgili yerine ilave ettim

fakat veritabanına ilk kayıt halini hiç değiştiremediğim için "İ" sorunu da hallolmuyor

600 konu başlığından 5-10 tanesinde bu sorun var sadece

pratik olarak önereceğiniz bir yöntem varsa denemek isterim

teşekkürlerimle...

not: kullanıcılar forumu sadece türkçe seçeneğinde kullanabiliyor.
www.Muhasebe-Online.com

Alpay

iİ problemi eskiden mevcuttu filterde ve subs da araştırmak gerekiyor ancak db ile direkt olarak bağlantılı bir modifikasyon mlsf..

Deneme yanılma yöntemi ile denemek gerekiyor ancak ne zaman deneyebilirim o yönden size söz veremem yoğun bir iş hayatım var.

mk1977

www.Muhasebe-Online.com

testere85

yukarıdaki adreste Pretty URLs + simpleportal kurulu fakat ileti yazıp gönder butonuna bastıktan sonra Pretty URLs sayfa yönlendirmesinde sunucu hatası döndürüyor. Pretty URLs özelliğini devredışı bırakanca problem olmuyor. acaba bu sorun nasıl çözülür?

Alpay

Quote from: testere85 on July 04, 2010, 07:59:20 PM

yukarıdaki adreste Pretty URLs + simpleportal kurulu fakat ileti yazıp gönder butonuna bastıktan sonra Pretty URLs sayfa yönlendirmesinde sunucu hatası döndürüyor. Pretty URLs özelliğini devredışı bırakanca problem olmuyor. acaba bu sorun nasıl çözülür?

Pretty modifikasyonun ayarlarında sadece konu ve bölüm ü cevirmeyi aktif edip deenermisn diyer ikisini deaktif edip..

ozguryolcu

Arkadaslar ben pretty kurduktan sonra http://www.forumaden.com/forum/forum-genel/ bolumunde 2. sayfama giremez oldum beyaz sayfa cikmakta.

Hataya baktigimda su hatayi aliyorum.

http://www.forumaden.com/forum/index.php?pretty;board=forum-genel.20

Veritabanı Hatası: Duplicate entry 'turkiyede-madencilik' for key 2

Dosya: /home/forumade/domains/forumaden.com/public_html/forum/Sources/PrettyUrls-Filters.php
Satır: 312

bu 312. satıra baktıgımda su kod var ama hatayi cozemedim
array());

Ben burdaki ) fazla diye kaldırdım site komple gitti geri ekledim ;)

Advertisement: