News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

Otomatik Karma 2.0 (Türkçe Dil Dosyaları Eklendi)

Started by [SiNaN], March 16, 2008, 01:25:35 PM

Previous topic - Next topic

[SiNaN]

Bul:

$sql = "FLOOR(1000000+karmaGood-karmaBad)"; //It look strange... but there is small bug in SQL on negativ results...
else
$sql = "karmaGood";

Değiştir:

$sql = "FLOOR(1000000+totalGood-totalBad)"; //It look strange... but there is small bug in SQL on negativ results...
else
$sql = "totalGood";
Former SMF Core Developer | My Mods | SimplePortal

Evo™

Sinan hocam zahmet veriyorum ama bu sefer sıralama düzeldi ancak 1. sırada başka üye olması gerekirken 8.sıradaki geçti 1000-2000 karma havadan eklendi bazı üyelere o düzelmedi son verdiğin kod sıralamayı yaptı.

Sinan hocam üyenin profil ayarlarına girdim orada kendi doğru karma sayısı görünüyor sadece ssi ile görünen yerlerde kafasına göre ekleme yapmış orda birleştirme yaparken aldığı teşekkürleri falan eklemiş olabilirmiyiz ki olabilir mi öyle birşey.

[SiNaN]

BoardIndex.template.php kodlarınızı da görebilir miyim?

Evo™

Sinan hocam vereyim ama ana sayfadamda portalımda ssi'den çekerek gösteriyorum. Hem portalda hem forumda durum aynı profil ayarlarında üyelik bilgilerinde doğru karmaları var ssi ile çektiğim karmalarda artmış durumda.
Dosyam ektedir.

[SiNaN]

Ekteki SSI.php'yi dener misiniz?

Evo™

[SiNaN]

Son olarak şunu deneyelim:

Bul:

SELECT realName, (karmaGood + elianaGood) as totalGood, (karmaBad + elianaBad) as totalBad, ID_MEMBER

Değiştir:

SELECT realName, (karmaGood + elianaGood) as totalGood, (karmaBad + elianaBad) as totalBad, ID_MEMBER, ((karmaGood + elianaGood) - (karmaBad + elianaBad)) as totaltotal

Bul:

$sql = "FLOOR(1000000+totalGood-totalBad)"; //It look strange... but there is small bug in SQL on negativ results...

Değiştir:

$sql = "totaltotal"; //It look strange... but there is small bug in SQL on negativ results...

Eğer bu şekilde de olmazsa modun sahibine sormanızı tavsiye ediyorum. :)

Evo™

Tüm karmalar sıfırlanmış sanırım bu şekli aldı.

[SiNaN]

Konuyu okunmamış olarak işaretliyorum, yarın tekrar bakarım.

Evo™

Sinan hocam bakabildiniz mi acaba  ???

Evo™

Quote from: [SiNaN] on August 27, 2008, 06:29:05 PM
Konuyu okunmamış olarak işaretliyorum, yarın tekrar bakarım.
Sinan hocam bakabilecekmisiniz top10'da karma bölümü iyi karıştı :)

[SiNaN]

DIN1031'den rica ettim, sizin için yeni bir mod yazdı. Sanırım kısa bir süre içinde onaylanır. :)

Evo™

Quote from: [SiNaN] on August 31, 2008, 02:40:16 PM
DIN1031'den rica ettim, sizin için yeni bir mod yazdı. Sanırım kısa bir süre içinde onaylanır. :)
Peki ben herşeyi gerimi alayım şimdi Sinan hocam. Yoksa kalsın mı sizin yaptırdığınız değişiklikler ile.

[SiNaN]

TeeThToTeeTh

Modu kurdum, sıfırla butonuna bastım 500 internal server error hatası verdi, ama karmalar değişti, modu kaldırmak istedim başarılı bir şekilde kalktı.
Sonra tekrar kurayım dedim veritabanı hatası verdi: dublicate column gibi bişeyler diyordu.
Daha sonra iptal deyip tekrar denedim bu sefer: ./Sources/Subs-Post.php Test Başarısız ve  ./Sources/Load.php Test Başarısız .
Sanırım tam olarak kalkmadı mod, şimdi ne yapmam gerek acaba?

[SiNaN]

500 hatası sunucu ile alakalı, yapabileceğim birşey yok maalesef.

Modu kaldırdıktan sonra veritabanına eklenen iki alan silinmez, bunları ell kaldırmanız gerek.

Elle kurulumu kullanarak değişiklik yapılan dosyalardan modun tamamen kaldırıldığını kontrol edin.

Eğer tekrar kurmak isterseniz, öncesinde şu kodu PhpMyAdmin'den sorgulatın:

ALTER TABLE smf_members
DROP elianaGood, elianaBad

TeeThToTeeTh

Öncelikle teşekkür ederim, phpmyadmin - SQL - kodu çalıştırdım sonuç:

Hata
SQL sorgusu:

ALTER TABLE smf_members DROP elianaGood,
elianaBad

MySQL çıktısı: 

#1064 - You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'elianaBad' at line 1

ne yapabiliriz acaba?

Not: kötü karmayı hiç kullanmamıştım, bununla ilgisi olabilir mi acaba?

[SiNaN]

Pardon, şunu kullanın:

ALTER TABLE smf_members
DROP elianaGood,
DROP elianaBad

TeeThToTeeTh

SQL sorgunuz başarılı olarak çalıştırıldı

Teşekkürler :)

Edit: modu da kurdum, gayet güzel çalışıyor :)

Evo™

Sinan hocam DIN1031 sanırım demiş olduğunuz modu yayınlamış onu kurdum SSI'deki karmalar düzeldi ancak şu an üyenin profilinde üyelik ayarlarında 2032 gözüken karma sayısı mesaj içerisinde 5210 gözüküyor düzeltemedim onu nereyle alakalı olabilir acaba.

Advertisement: