Otomatik Karma 2.0 (Türkçe Dil Dosyaları Eklendi)

Started by [SiNaN], March 16, 2008, 01:25:35 PM

Previous topic - Next topic

[SiNaN]

Üyelik Ayarlarında sadece normal karma görünür. Mesaj içerisinde görünenlere otomatik karma eklenmiştir.
Former SMF Core Developer | My Mods | SimplePortal

Evo™

Peki Sinan hocam üyelik ayarlarımda benim 2133 mesaj içindeki profilimde 5341 falan SSI'de de 2133 şimdi bu doğrumu yani aradaki 3208 karma nerden geldi otomatik olarak ben o kadar karma almış olamam ki.

[SiNaN]

Evo™

http://www.trforumcu.net/forum/ Site adresi bu dilerseniz admin hesabı verebilirim. Üyelikde bu
http://www.trforumcu.net/forum/profiles/thunder-u6.html SSI ile çekilmiş karma sıralamasında 2133 konu içinde 5341 üyelik ayarlarındada 2133
Hatta Sinan hocam http://www.trforumcu.net/forum/ssi_examples.php buradan da görebilirsiniz.
Highest Karma Function: <?php ssi_karmaHighest(); ?> burada Seyduna nickli üye 1. iken
Highest Karma Function: <?php ssi_elianaHighest(); ?> burada ¹×¦ ЅдνдŞ ¦×¹ nickli üye 1. Savaş nickli üye neye göre 1. oluyor o sıralamada acaba aktif olarak o üyeliğin açmış olduğu bir konu falan yok modu kurduktan sonra.

[SiNaN]

Şidmilik sadece üyelik yeterli.

Ayarları yaptıktan sonra "Otomatik Karma puanlarını tekrar hesapla" özelliğini kullandınız mı?

Evo™

Parola :12345678
Şuan yaptım ancak uzun bir süre bekliyor ve daha sonra zaman aşımına uğradı diyerek hata veriyor pma'dan yapabilirmiyim aynı işlemi acaba.

[SiNaN]

Şu an profilde, portalda, ana sayfada ve mesaj profilinde aynı görüyorum.

Evo™

Sinan hocam portalda 2134 anasayfada aynı şekilde SSI ile çektiği için 2134 şu konuya bakarmısınız ve bu profile 5475 yazıyor bu iki yerde çok farklı yani.

[SiNaN]

Tekrar kontrol etme fırsatım oldu bugün. Konu ve profilde doğru bir şekilde görünüyor. Ama ana sayfadaki sıralama yanlış. Orada DIN1031'in yazdığı son modifikasyonu kullandığınıza emin misiniz?

Evo™

[SiNaN]

Ama ana sayfada o SSI fonksiyonunu mu kullandınız? ssi_eliana...

Evo™

Quote from: [SiNaN] on September 14, 2008, 02:59:59 PM
Ama ana sayfada o SSI fonksiyonunu mu kullandınız? ssi_eliana...
Sinan hocam ssi_karma bunun ile çekiyorum dediğiniz gibi ssi_eliana bununla çekeyim ama ssi_eliana bununla ssi_karma arasında çok farklar var karması 500 olan üye atıyorum 5000 olmuş. http://www.trforumcu.net/forum/ssi_examples.php buradan görebilirsiniz.

Evo™

Sinan hocam bu profilim ile üyelik ayarlarımda gösterilen karma arasındaki dağlar kadar fark acaba nasıl gelmiş olabilir sorun ne olabilir.

[SiNaN]

Eğer ssi modu ile alakalı sorun yaşıyorsanız onun destek konusunu denemenizi öneriyorum, daha net bir cevap alabilirsiniz.

islamhayati

s.a hayırlı akşamlar kardeşim elinize sağlık allah razı olsun. fakat ben bu konularda çok açemi ve yeni sayılırım  nasıl kurulacağı hakkında bilgi verebilirmisiniz lütven.
Şimdiden tşkler.

islamhayati

Duplicate column name 'elianaBad'
Dosya: /home/islamhay/public_html/forum/install.php
Satır: 25

bu hatayı almaktayım arkadaşlar  bana yardımcı olurmusunuz.
yardımlarınızı bekliyorum suan inş.

Yağız...

[SiNaN]

phpMyAdmin'den şu sorguyu çalıştırın ve tekrar deneyin:

ALTER TABLE smf_members
DROP elianaGood,
DROP elianaBad

Salmanbaba

Modu sorunsuz uyguladım teşekkürler, işime yaradı..

alqo

Quote from: Blue Dream on August 27, 2008, 04:41:49 PM
İki tane karma modunuz varmış. :)

Bul:

SELECT realName, karmaGood, karmaBad, ID_MEMBER

Değiştir:

SELECT realName, (karmaGood + elianaGood) as totalGood, (karmaBad + elianaBad) as totalBad, ID_MEMBER

Bul:

'karmaGood' => $row['karmaGood'],
'karmaBad' => $row['karmaBad'],
'karmaTotal' => $row['karmaGood'] - $row['karmaBad'],

Değiştir:

'karmaGood' => $row['totalGood'],
'karmaBad' => $row['totalBad'],
'karmaTotal' => $row['totalGood'] - $row['totalBad'],

sağol çok makbule geçti:)

Advertisement: