News:

SMF 2.1.4 has been released! Take it for a spin! Read more.

Main Menu

Kelime Reklamı

Started by Forummedya.NET, March 18, 2008, 03:42:52 AM

Previous topic - Next topic

Forummedya.NET

Örnek demo

İndex.templates.php açıyorsunuz
Bul
<body>';
Değiştir
<body>
<script type="text/javascript" src="wz_tooltip.js"></script>
';

Display.templates.php aç
Bul
', $message['body'] ,'
Değiştir
', $reklammesaj, '

Bunu Bul

echo'
<div class="post"', $message['can_modify']

üstüne  bunu ekle

// mesaj içinde kelime reklam by rallyproco

$reklammesaj = strtr($message['body'],

array(

'Avrupa Yakasý' => '<font face="Verdana" color="#FF3300" onmouseover="Tip(\'Avrupa Yakasý Tüm Bölümler Ýçin <a href=http://www.forummedya.net/forumx/index.php?board=130.0>Týklayýnýz<\/a>.\', TITLE, \'Diziler\', WIDTH, 300, SHADOW, true, FADEIN, 300, FADEOUT, 300, STICKY, 1, CLOSEBTN, true, CLICKCLOSE, true)" onmouseout="UnTip()"><b><U>Avrupa Yakasý</U></b></font>',

'Oyun' => '<font face="Verdana" color="#FF3300" onmouseover="Tip(\'Oyun Bölümleri Ýçin <a href=http://www.forummedya.net/forumx/index.php?board=39.0>Týklayýnýz<\/a>.\', TITLE, \'Tüm Oyunlar\', WIDTH, 300, SHADOW, true, FADEIN, 300, FADEOUT, 300, STICKY, 1, CLOSEBTN, true, CLICKCLOSE, true)" onmouseout="UnTip()"><b><U>Oyun</U></b></font>',

'Program' => '<font face="Verdana" color="#FF3300" onmouseover="Tip(\'Program Bölümleri Ýçin <a href=http://www.forummedya.net/forumx/index.php?board=21.0>Týklayýnýz<\/a>.\', TITLE, \'Tüm Programlar\', WIDTH, 300, SHADOW, true, FADEIN, 300, FADEOUT, 300, STICKY, 1, CLOSEBTN, true, CLICKCLOSE, true)" onmouseout="UnTip()"><b><U>Program</U></b></font>',

'Gitar' => '<font face="Verdana" color="#FF3300" onmouseover="Tip(\'Gitar Bölümü Ýçin <a href=http://www.forummedya.net/forumx/index.php?f=33>Týklayýnýz<\/a>.\', TITLE, \'Gitar\', WIDTH, 300, SHADOW, true, FADEIN, 300, FADEOUT, 300, STICKY, 1, CLOSEBTN, true, CLICKCLOSE, true)" onmouseout="UnTip()"><b><U>Gitar</U></b></font>'

/*son linkte virgul yok*/

)

);

Ekteki js yide forumunuzun anadizinine atın

Hoochie Coochie Man

İnadına SMF 1.1.X

[SiNaN]

preg_replace galiba.

Ama bir soru. Hangi sözcük için ne yazacağını nereden belirleyeceğiz? :)
Former SMF Core Developer | My Mods | SimplePortal

Alpay

+ bari 2,0 uygun yapılsında tam olsun ;)

Yağız...

Quote from: [SiNaN] on March 18, 2008, 04:49:01 AM
preg_replace galiba.

Ama bir soru. Hangi sözcük için ne yazacağını nereden belirleyeceğiz? :)
Yok, strtr sanırım. rallyproco yapmıştı bunu. JS'de olailir :)

Forummedya.NET

Evet arkadaşlar dediğim gibi bir arkadaşın yapmış olduğu şeyi geliştirmeye çalışıyorum dedim. Tamamını ben yapmadım tabiki. Ama kimden aldığımı bulup onuda buraya yazıcam.
Dediğim gibi ben sadece üzerinde değişiklikler uyguluyorum.

[SiNaN]

Quote from: Yağız on March 18, 2008, 04:59:15 AM
Yok, strtr sanırım. rallyproco yapmıştı bunu. JS'de olailir :)

Hımmm, haklısın. strtr. :) Js olduğunu sanmıyorum. Ama nasıl sözcük eklendiğini merak ettim.

Yağız...

$mesaj = strtr($message['body'],

array(
            'SMF' => '<a href="http://www.simplemachines.org/">SMF</a>'
        )
    );
:)

[SiNaN]

Bu tamam zaten. Veritabanında bir tablo oluşturulur, admin paneli üzerinden buraya hangi kelimenin hangi link ile gösterileceği eklenir, burada da o bilgilerle değişiklik yapılır. Aslında fena değil ama 30 tane kelime eklesek böyle, tek tek kontrol etmesi performansı ne derece etkiler, kestiremiyorum.

Forummedya.NET

Arkadaşlar Js de var. Az kaldı paylaşıcam. Gelşitirilmesi gereken yerler varsa geliştirirsiniz.

[SiNaN]

Quote from: Forummedya.NET on March 18, 2008, 05:42:21 AM
Arkadaşlar Js de var. Az kaldı paylaşıcam. Gelşitirilmesi gereken yerler varsa geliştirirsiniz.

Js üzerine gelince kutuyu açar sadece. :)

Merak etme yav, senden önce yazmayız. :P

Yağız...

Basit aslında. Sınır koyulabilir LIMIT 20 gibi. Klavyem bozulmasaydı yapabilirdim belki :(

[SiNaN]

Quote from: Yağız on March 18, 2008, 05:43:53 AM
Basit aslında. Sınır koyulabilir LIMIT 20 gibi. Klavyem bozulmasaydı yapabilirdim belki :(

Ne için limit koyacaksın?

Yağız...

Quote from: [SiNaN] on March 18, 2008, 05:36:47 AM30 tane kelime eklesek böyle, tek tek kontrol etmesi performansı ne derece etkiler, kestiremiyorum.
Bunun için :)

[SiNaN]

Quote from: Yağız on March 18, 2008, 05:50:59 AM
Bunun için :)

SQL'den hiç anlamıyorum. Ama LIMIT 20 koyarsan geriye kalan 10 ne olacak?

Yağız...

30'da olabilir :D
Ya da admin panelinden ayarlı...

[SiNaN]

Quote from: Yağız on March 18, 2008, 05:52:42 AM
30'da olabilir :D
Ya da admin panelinden ayarlı...

:D

Ya bilgiyi veritabanından sınırlı sayıda almak sorun değil ki. Sorun daha verimli algoritma bulmak. :)

Ben belki 100 tane eklemek istiyorum, yap hadi. :P

Forummedya.NET

Arkadaşlar ben manuel ekleyebiliyorum sadece admin panelinden nasıl yapılır bilmiyorum birazdan kodları koyacam bakarsınız

rampimp

walla codlar karisik

renkliforum

İyi oldu, paylaşım için teşekkürler. Türkçe karakter sorunu için yapılabilecek bir şey var m?

Advertisement: