News:

SMF 2.1.4 has been released! Take it for a spin! Read more.

Main Menu

Profili Ziyaret Edenler

Started by [SiNaN], April 09, 2008, 08:45:25 AM

Previous topic - Next topic

neotr

Sinan haklısın dil paketinden dolayı görmemişim ama yeni bir hata keşfettim bende profildeki ARKADAŞ EKLE yazısı kayboldu bunu nasıl çözebilirim manuelde yaptım yine olmadı

[SiNaN]

Quote from: neotr on April 28, 2008, 04:28:57 PM
Sinan haklısın dil paketinden dolayı görmemişim ama yeni bir hata keşfettim bende profildeki ARKADAŞ EKLE yazısı kayboldu bunu nasıl çözebilirim manuelde yaptım yine olmadı

Bu modun ne alakası var ki arkadaş listeleriyle?
Former SMF Core Developer | My Mods | SimplePortal

serge2

Sinan bende "Arkadaşlarıma Ekle" bağlantısı gözükmüyordu.

Sorun Profile.php deki

'can_have_buddy' => allowedTo('profile_identity_own') && !empty($modSettings['enable_buddylist']),

girdisinin olmaması, bunu 'can_view_email' => allowedTo('profile_email'), den sonra eklersek sorun çözülüyor.

Haddim olmayarak bu modun kurulum paketinde biraz araştırdıktan sonra, kanımca sorun şu kısımda olabilir:

<operation>
<search position="replace"><![CDATA[ 'can_have_buddy' => allowedTo('profile_identity_own') && !empty($modSettings['enable_buddylist']),]]></search>
<add><![CDATA[ 'can_delete_visitor' => allowedTo('profile_delete_visitor'),
'can_view_visitor' => ($context['user']['is_owner'] && allowedTo('profile_view_visitor_own')) || allowedTo('profile_view_visitor_any'),
]]></add>
</operation>

[SiNaN]

Teşekkürler serge2. replace yerine before olacaktı. Sonraki versiyonda düzeltilecek.

neotr

Selam ilgli alaka için teşekkür ederim sproraty  sorun düzeldi.
SiNaN şimdide profili ziyaret edilse bile gözükmüyor anlamadım ben bu işi ya :( bir türlü kuramadım başka modlar kurdum çakışma veya hata gözükmüyor ama profili ziyaret edenler gözükmüyor :(

[SiNaN]

Yukarıdaki kodları aynen uyguladınız mı?

neotr

Evet sinan modu zaten kurmuştum sadece ARKADAŞLARIMA EKLE çalışmıyordu onu sordum dediğiniz şekilde

'can_have_buddy' => allowedTo('profile_identity_own') && !empty($modSettings['enable_buddylist']),

bu koddan öncesine ekledim bu kodları

'can_delete_visitor' => allowedTo('profile_delete_visitor'),
'can_view_visitor' => ($context['user']['is_owner'] && allowedTo('profile_view_visitor_own')) || allowedTo('profile_view_visitor_any'),

ama olmadı çalışmıyor hatt dün gece 2 defada kontrol ettim kodları neden çalışmıyor anlam veremedim db ye baktım orda da verdiğin eklediğim tablolar duruyor ekte profile.php dosyam Teşekkürler

sproraty

elle kurmaya calıstıgımda 2. sayfadaki mesajımdaki hatayı alıyorum otomatikte kurulmuyor. kilitlendim :s
sorularımda test olarak siteye baglanmak için ::  kullanıcı adı : deneme  şifre : deneme

neotr

sproraty aynı sorunu bende yaşıyordum Sinan şu öneride bulundu ve mod çalıştı sende dene.

modu manuel kurduktan sonra
Quote from: [SiNaN] on April 27, 2008, 04:16:11 AM
ALTER TABLE smf_members ADD visitors TEXT NOT NULL
ALTER TABLE smf_members ADD visitorstime TEXT NOT NULL

mysql tablosunda yukardaki kodu sorgulat başarılı bir şekilde çalışacaktır. kolay gelsin

barbaros_8888

merhaba [SiNaN] öncelikle teşekkür ederim çok güzel bir mod eline sağlık. Soruma geleyim bende bu mod kuruluydu sonra demo: http://jovant.guruserve.com/test-forum/index.php?action=profile;u=1 buradaki modu kurdum ve ikisi çakıştı aynı anda ikisinide kullanma şansım var mı böyle bişey yapılabilir mi ?

Mur4T

Herkese selamlar kolay gelsin. Şu "arkadaşlarıma ekle" sıkıntısı bende de var.

Quote from: serge2 on April 29, 2008, 06:44:08 AM
Sinan bende "Arkadaşlarıma Ekle" bağlantısı gözükmüyordu.

Sorun Profile.php deki

girdisinin olmaması, bunu 'can_view_email' => allowedTo('profile_email'), den sonra eklersek sorun çözülüyor.

bu değişikliği bende yaptım sorun çözülür gibi oldu. Yani Baktığımda  "arkadaşlarıma ekle" vardı. ertesi gün baktığımda ise takrardan yokoldu. Bu düzeltme işleminden sonra ise tek yaptığım tema değiştirmek oldu. Eski temaya döndüğümde farkettim ki tekrardan yokolmuş. Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz. Saygılar...

ØkÅŃ

Ben 3.0 sürümünü manuel kurdum
herşey tamam ama profilimi ziyaret edenleri silemiyorum .

Bunu nasıl düzeltebilirm acaba

ØkÅŃ

Quote from: MaktüL on July 12, 2008, 03:31:43 PM
Ben 3.0 sürümünü manuel kurdum
herşey tamam ama profilimi ziyaret edenleri silemiyorum .

Bunu nasıl düzeltebilirm acaba

Güncel

Yağız...

Aldığınız bir hata var mı?

ØkÅŃ

Quote from: Yağız on July 21, 2008, 06:24:14 PM
Aldığınız bir hata var mı?

Aldığım bir hata yok

Ekdeki resimlere bakarsanız ne eksikler olduğunu anlayabilirsiniz.

ØkÅŃ

Yukarıdaki istediğim olayı deneme yanılma ile yaptım fakat bu seferde tarihler yanlış yazıyor. Bunu nasıl düzeltebilirm acaba?

[SiNaN]

Eğer 3.0 versiyonunu hatasız kurduysanız bir sorun olmaması gerekiyordu. Sizde çıkan görünüm 2.1 versiyonunki.

1-2 gün içinde 4.0 versiyonunun Türkçe dil dosyaları hazır olacak, o zaman o versiyonu kullanırsınız.

ØkÅŃ

Quote from: [SiNaN] on July 24, 2008, 02:31:12 AM
Eğer 3.0 versiyonunu hatasız kurduysanız bir sorun olmaması gerekiyordu. Sizde çıkan görünüm 2.1 versiyonunki.

1-2 gün içinde 4.0 versiyonunun Türkçe dil dosyaları hazır olacak, o zaman o versiyonu kullanırsınız.

3.0 versiyonunu kurdum . Önceki tarihler yanlış yazıyor . Ama dün tarihlerin görünüm sorununu çözdükden sonra o zamana kadar ziyaret edenlerin tarihleri yanlış yazıyor . Acaba bu profili ziyaret edenleri sıfırlayamazmıyız..

[SiNaN]

Aşağıdaki kodu PhpMyAdmin'den sorgulatmalısınız:

UPDATE smf_members
SET visitors = '', visitorstime = ''

Yarına kadar Türkçe dil dosyalarının hazır olacağını ümid ediyorum.

ØkÅŃ

Quote from: [SiNaN] on July 24, 2008, 11:25:30 AM
Aşağıdaki kodu PhpMyAdmin'den sorgulatmalısınız:

UPDATE smf_members
SET visitors = '', visitorstime = ''

Sorgulama yaptım fakat şöyle bir hata çıktı...

Hata

SQL sorgusu:

UPDATE smf_membersSET visitors = '',
visitorstime = ''

MySQL çıktısı: Yardım
#1064 - You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '= '', visitorstime = ''' at line 1

Advertisement: