News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

Srpski jezik-instalcaija

Started by NikolaD, April 10, 2008, 05:06:36 AM

Previous topic - Next topic

NikolaD

interesuje me ako bi mi neko moga pomoci oko ubacivanja srpskog jezik na smf forum! imam verziju 1.1.4 i skinuo sam srpski prevod sa ovoga linka i nikako mi ne ide od ruke da ga instaliram.. citao sam i ocdje po forumu i ne  uspijevam da ukapiram sto i kako treba! procitao sam da treba da se uploduje u odredjeni direktorijum? koji je to? je li to themes? ako uplodujem to sto sam raspakova onda mi pobrise sve ove ostale?! sta da radim ?!


NikolaD

a evo uspio sam ali npr kod teme baylon nema mi slikcica u meniju ono admin,moje poruke i sl. nego samo text stoji gdje to treba da podesim?

MarkoWeb

Ides desni klik na "sliku" properties pa pogledas pustanu do slike i da li slika potoji, ako ne postoji (a ne potoji) onda je ubacis.

slavisha

Ok, ubacio sam preko ftp jezik sve onako kako je receno tamo ali ne radi. Kada izaberem jezik umesto slova mi se na forumu pojave kockice. Da li je font u pitanju ili sta?

srbija-tip.com

Quote from: slavisha on April 14, 2008, 01:47:19 AM
Ok, ubacio sam preko ftp jezik sve onako kako je receno tamo ali ne radi. Kada izaberem jezik umesto slova mi se na forumu pojave kockice. Da li je font u pitanju ili sta?


U pitanju je greska ja sam srpski jezik ubacio preko admin panela pa paketi pa ubaci paket pa tu ubacio sr i sam se install

slavisha

Ja sam i hteo tako ali me je moderator Marko napusio na jednoj temi i rekao da se jezik ne instalira tako.

MarkoWeb

Quote from: slavisha on April 14, 2008, 01:47:19 AM
Ok, ubacio sam preko ftp jezik sve onako kako je receno tamo ali ne radi. Kada izaberem jezik umesto slova mi se na forumu pojave kockice. Da li je font u pitanju ili sta?
Jesi skinuo UTF-8 "verziju" prevoda?

slavisha

Taj vec imam instaliran. to je cirilica .

Bojcha

hmm .. imam problem za srpskim jezikom  .. instaliraio sam srpski jezik .. UTF-8 i non-UTF-8

http://www.simplemachines.org/download/?languages;lang=serbian

... ali koji god da izaberem za forum .. izlazi cirilica ? :S
da ne treba jos nesto da se menja !?

MarkoWeb

Vec je xx puta ako ne i vise receno gde moze da se nadje latinicni prevod.

pundravac

Pozdrav svima!

Bio bih veoma zahvalan ako bih neko ponovio i xxx-ti put kako se ubacuje latinica na forum!

Pozdrav

dan555

Исто као и ћирилица. :)

Аман бВе, само прекопирај фајлове у Themes\default\languages, колико је то велика мудрост???

pundravac

Onda nisam dobro postavio pitanje.

Naravno da sam iskopirao fajlove za latinicu i cirilicu, cirilica radi, ali kada prebacim na latinicu dobijem samo znakove ????????.  Pa sam zato pomislio da nisam dobro instalirao latinicu. Bio bih zahvalan za nuku pomoc oko ovoga!

Pozdrav!

MarkoWeb

Proveri da li je isti "charset" za lat. i cir. verovatno nije :)

pundravac

Jos malo pomoci  :D

Gde proveravam charset?

I jos nesto, kada editujem npr. themes\default\languages\Admin.serbian - dobijem neprepoznatljive karaktere.

Hvala na strpljenju!

MarkoWeb

Proveravas u head delu stranice.
Kakve neprepoznatljive karaktere dobijas?

pundravac

Pozdrav Marko!

Evo ovako nesto dobijam:

$txt[4] = 'ÄÞàãÜØ';
$txt[5] = 'ÇÛÐÝÞÒØ';
$txt[6] = '»ØáâÕ ×Ð Õ-ßÞèâã';
$txt[7] = '²ÕáâØ';
$txt[8] = '³àãßÕ çÛÐÝÞÒÐ';
$txt[9] = 'ÃßàÐÒùÐúÕ çÛÐÝÞÒØÜÐ';
$txt[11] = '¸áßÞÔ áÕ ÝÐÛÐ×Ø áßØáÐÚ áÒØå çÛÐÝÞÒÐ àÕÓØáâàÞÒÐÝØå ÝÐ ÞÒÐø äÞàãÜ.';
$txt[65] = 'ÁÛÕÔÕûÕ';
$txt[135] = 'ÆÕÝ×ãàØáÐÝÕ àÕçØ';
$txt[136] = '¿ÞáâÐÒØâÕ àÕçØ ×Ð æÕÝ×ãàã áÐ ÛÕÒÕ áâàÐÝÕ Ð úØåÞÒÕ ×ÐÜÕÝÕ áÐ ÔÕáÝÕ ............


dan555

Podesi set karaktera u tekst editoru i moraš da snimiš fajl kao utf-8.

LOVELORD

Ja sam oba instalirao i oba su cirilica???

A kada preko vucka editovao onda mi je napravio latinicu ali izbacuje neke neregularne znakove???

Advertisement: