News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

προβλημα με την εγκατασταση του tiny portal

Started by epas, May 18, 2008, 12:36:51 PM

Previous topic - Next topic

epas

καλησπέρα σε όλους!!παιδιά έχω ένα πρόβλημα με το tiny portal.Οταν πάω να το κάνω εγκατάσταση δηλαδή από την λήξη πακέτων και έπειτα όταν πατάω στο                   [ Εφαρμογή Mod ]  μου πετάει ...


QuoteΜερικά από τα αρχεία που ο διαχειριστής πακέτων πρέπει να τροποποιήσει, δεν είναι εγγράψιμα. Αυτό πρέπει να αλλαχθεί, με σύνδεση στο FTP και αλλαγή των δικαιωμάτων των αρχείων (με chmod) ή την δημιουργία αρχείων και φακέλων.

ποια αρχεία πρέπει να αλλάξω δηλαδή ρε παιδιά??δεν μπορώ να τα βρω  πουθενά!

ευχαριστώ παίδες!!

GoofyX

Αν εισάγεις τα στοιχεία για το FTP (username, password), οι αλλαγές θα γίνουν αυτόματα, χωρίς να χρειάζεται να κάνεις εσύ κάτι.
... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...

agridoc

Στο http://docs.simplemachines.org/index.php?topic=5.msg5#msg5 θα βρεις τα directories και αρχεία που πρέπει να είναι εγγράψιμα για το SMF και την σωστή λειτουργία του διαχειριστή πακέτων.

Σε ήδη εγκατεστημένο SMF από το
Διαχείριση -> Κύριο: Πακέτα -> Επιλογές: Καθορισμός δικαιωμάτων  θα δεις

Μόνο συγκεκριμένα αρχεία είναι εγγράψιμα.
Όλα τα αρχεία είναι εγγράψιμα.
Τα ελάχιστα δυνατά αρχεία είναι εγγράψιμα.

Από τις επιλογές αυτές η πρώτη είναι προεπιλογή, η δεύτερη μπορεί να μπει προσωρινά, αν υπάρξουν δυσκολίες σε εγκατάσταση πακέτου, η τρίτη μπαίνει για καλύτερη ασφάλεια αλλά θα χρειάζεται ενδεχόμενα αλλαγή ρύθμισης πριν από κάποια προσθήκη.     
  For Greek aeromodellers and our friends around the world  - Greek Button sets for SMF - Greeklish to Greek mod
Δeν αφιερώνω χρόνο για μηνύματα σε greeklish.

epas

παιδιά τα έχω κάνει και τα δυο.Εβαλα τους κωδικούς και δεν το έφτιαχνε αλλά και κατά την εγκατάσταση άλλαξα CHMOD.Υπάρχει περίπτωση να φταίει κάτι άλλο;;

Ευχαριστώ!

Advertisement: