News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

problemi s đčć

Started by jole0909, April 18, 2008, 05:02:23 AM

Previous topic - Next topic

jole0909

imam smf 1.1.4. u postovima neprikazuje đćč dok se vide žš. kodiranje stranice je postavljeno na utf-8 još pri samoj instalaciji.
Pregledo sam sve ovdje dostupne postove i meni kao totalnom početniku nije mi jasno apsolutno ništa!

Probavao sam mjenjati charter encoding u Settings.php sa vrjednosti  utf8 na iso8859-2 i windows-1250. Da bi nakon promjene svi postovi bili prazni. srećom povratkom na utf8 sve se vratilo. provjeravao sam i kodiranje stranice u firefoxu i operi te ih ručno postavljao na gore spomenute vrjednosti ali opet ništa od đćč.
Moram napomenuti da se slova đćč vide u samom smf i njegovim obavjestima.
Negdje sam naletio da je bitno to što imam i joomlu na serveru.
e pa ako netko ima strpljenja da mi u detalje objasni što treba sredit bit ću zahvalan.

markonio

A  u kojem ti je encodingu baza? To nigdje ne spominješ...

jole0909

pretpostavljam da govoriš o mysql bazi. drag moj ja ti neznam ni gdje je a kamoli u kojem kodiranju je ona. kao što rekoh ja sam totalni početnik u ovim stvarima. pa mi doslovce triba korak po korak objašnjavati


jole0909

Havla na lektiri
Ovo će malo potrajati dok proučim.

ona prva dva linka sam već bio pogledao i na njima nema ništa korisno.
sljedeća 3 linka sam odavno proučavao i to mi je poznato.

a ovaj imam još za proučit možda naletim na što korisnog. ili bolje rečeno objasni mi gdje se na mom serveru nalazi ta ebena baza i kako je skinuti.
hxxp:www.w3schools.com/sql/default.asp [nonactive]

još jednom hvala

MarkoWeb


Raub

Pošto vidim istu problematiku oko đčć a vidim i da u internim podešavanjima nema pomoći znači li to da se mora žonglirati sa parametrima unutar phpMyAdmin panela.E sad pošto je za nekog kome je taj postupak rizičan da li bi neko od tehničke podrške servera mogao to da sredi.

Advertisement: