News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

Arama yaptım fakat yeterli cevap yok... Yeni paket kuramıyorum

Started by myblackworldweb, November 07, 2008, 09:14:53 AM

Previous topic - Next topic

myblackworldweb

merhaba...
ben yeni paket yüklüyorum. paketi yüklüyor. uygula diyorum.

Bir hata meydana geldi!
Yeni paket indiremezsiniz veya kuramazsınız. Çünkü paketlerin yükleneceği dizin veya bu dizinde değiştirilmesi gerekn bazı dosyalar yazılabilir değil!

diyor...  tüm 777 işlemlerini yaptım...
Sitede anlatılan tüm yöntemleri yaptım ancak sorunum hala devam etmekte...

Elmacik

"Sitede anlatılan tüm yöntemler" diye bir yöntem hiç duymamıştım. :P Acaba hangi yöntemleri uyguladın arkadaşım? Packages içinde "temp" klasörü yaratmayı ve onu chmod 777 yapmayı denedin mi?
Home of Elmacik

myblackworldweb

Quote from: Elmacik on November 07, 2008, 09:31:29 AM
"Sitede anlatılan tüm yöntemler" diye bir yöntem hiç duymamıştım. :P Acaba hangi yöntemleri uyguladın arkadaşım? Packages içinde "temp" klasörü yaratmayı ve onu chmod 777 yapmayı denedin mi?

evet denedim...
fakat sonuç aynı...
Bu konunun çözümü ile ilgili ne anlatılıyorsa yaptım. ama hiçbiri işe yaramadı :S

Elmacik

O halde ana klasörden başlayarak temp'e gelene kadar tüm klasörleri chmod 777 yapmayı dene. Örneğin forum /public_html/forum/ içindeyse,

public_html, forum, Packages, temp
Klasörlerinin dördü de chmod 777 olsun. Olmazsa temp içine boş olmayan bir metin dosyası atıp dene.
Home of Elmacik

myblackworldweb

Quote from: Elmacik on November 07, 2008, 09:43:50 AM
O halde ana klasörden başlayarak temp'e gelene kadar tüm klasörleri chmod 777 yapmayı dene. Örneğin forum /public_html/forum/ içindeyse,

public_html, forum, Packages, temp
Klasörlerinin dördü de chmod 777 olsun. Olmazsa temp içine boş olmayan bir metin dosyası atıp dene.

ben sorunu anladım. ne yaparsam yapayım temp klasörü 777 olmuyor. oluyor ama geri gelip baktığımda 755 olarak duruyor. işin kötüsü yazılabilir olmadığından içine bir dosya da atamıyorum...

Elmacik

O halde temp klasörünü sen oluşturmamışsın, SMF oluşturmuş. O zaman o klasörü tamamen sil ve yeniden oluştur. Ondan sonra da chmod 777 yap. Eğer bunu da yapamazsan o zaman hostundan yapmasını iste, çünkü dosya sahipliğinden sorun çıkıyor demektir. Eğer shell erişimin varsa kendin de aşağıdaki komutu çalıştırarak yapabilirsin:

chown -R ftp_kullanici_adin /tam/dosya/yolu/temp

Komuttaki değerleri kendine göre değiştirmeyi unutma. ftp_kullanici_adin yerine FTP'ye girmek için kullandığın ismi yazacaksın. /tam/dosya/yolu 'na da temp klasörünün sunucudaki yerini yazacaksın. Örneğin /var/www/vhosts/site.com/httpdocs/forum/Packages/temp gibi. Eğer bunu çalıştırabilirsen artık FTP'den chmod 777 yapabilirsin. Eğer shell erişimin var da bunu yine çalıştıramadıysan, başına "su " koymayı dene (boşluk bırakarak). O da işe yaramazsa chmod'u dene. Şu şekilde;

chmod -R 777 /tam/dosya/yolu/temp
Home of Elmacik

myblackworldweb

Quote from: Elmacik on November 07, 2008, 11:21:08 AM
O halde temp klasörünü sen oluşturmamışsın, SMF oluşturmuş. O zaman o klasörü tamamen sil ve yeniden oluştur. Ondan sonra da chmod 777 yap. Eğer bunu da yapamazsan o zaman hostundan yapmasını iste, çünkü dosya sahipliğinden sorun çıkıyor demektir. Eğer shell erişimin varsa kendin de aşağıdaki komutu çalıştırarak yapabilirsin:

chown -R ftp_kullanici_adin /tam/dosya/yolu/temp

Komuttaki değerleri kendine göre değiştirmeyi unutma. ftp_kullanici_adin yerine FTP'ye girmek için kullandığın ismi yazacaksın. /tam/dosya/yolu 'na da temp klasörünün sunucudaki yerini yazacaksın. Örneğin /var/www/vhosts/site.com/httpdocs/forum/Packages/temp gibi. Eğer bunu çalıştırabilirsen artık FTP'den chmod 777 yapabilirsin. Eğer shell erişimin var da bunu yine çalıştıramadıysan, başına "su " koymayı dene (boşluk bırakarak). O da işe yaramazsa chmod'u dene. Şu şekilde;

chmod -R 777 /tam/dosya/yolu/temp

eline ağzına, yorumuna sağlık. oldu . çok sağolasın

Elmacik

Yardımım dokunduysa ne mutlu. Yalnız ben bir kaç ihtimal birden söylemiştim, senin durum hangisiydi ve söylediklerimden hangisini yaptın da oldu? Ona göre fikir edinelim ve sonradan benzer sorunlar yaşayanlar burayı okuduklarında ona göre davransınlar.
Home of Elmacik

Advertisement: