News:

Wondering if this will always be free?  See why free is better.

Main Menu

SSI Dersleri - Başlangıç Seviyesi

Started by [SiNaN], May 21, 2008, 10:25:55 AM

Previous topic - Next topic

iammember

ustadlar membergroup.txt dosyasi eklenmemis mumkunse atabilirmisiniz.... tesekkurler

behzat11111

teşşekürler ama çözemiyorum onun için 2 soru soracağım

1. belli bir kategori veya bölümü son konular olarak göstermak istiyorum.
2. son konular'daki Konu sayısı İstediğim kadar çoğaltmak istiyorum.

MadBlazer

Merhaba,
SSI kullanıyorum bir sorum olucaktı.
<?php ssi_login(); ?> fonksiyonunu portalıma yerleştirdim bildiğiniz üzere giriş yapıldığı an foruma yönlendiriyor. ben forum değilde anasayfada kalmasını istiyorum bunu nasıl yapıcam?

Yağız...

<?php ssi_login('anasayfa adresiniz'); ?> şeklinde kullanın.(http:// koymayı unutmayın)

MadBlazer

MadBlazer

Bir sorum daha olucak.

Son Mesajlar bölümündeki Tarih ve Saati kaldırmak istiyorum nasıl yapıcam?

Balaban

ssi.php'de ssi_recentPosts fonksiyondaki  ', $post['time'], '  değişkenini kaldırarak yapabilirsiniz...

</td>
<td align="right" nowrap="nowrap">
', $post['time'], '
</td>
</tr>';

içindn şu kısmı kaldırın..

<td align="right" nowrap="nowrap">
', $post['time'], '
</td>

.

MadBlazer

S_HA_DO_W

deneme.php adlı bir sayfa oluşturdum ve ana dizine attım ve alltaki iki kodu da denedim

<?php
require("/home/siteadi/public_html/forum/SSI.php"); //siteadi kısmına kendi sitemin adı yazılı
?>

<?php 
require("/var/www/siteadi/htdocs/smf/SSI.php"); //siteadi kısmına kendi sitemin adı yazılı
?>

deneme yaptığımda ise hiç bir sonuç alamadım
sayfa görüntülenemiyor hatası alıyorum :S
deneme yapmak amaçlı byethost un ücretsiz hostinginden ve ücretsiz bir domain ile denedim bundan kaynaklanıyor olabilir mi acaba

Hkan

Sadece bunu koyarsan hiçbir şey görüntülemez PHP fonksiyonu. :)

S_HA_DO_W

bu sorunu çözdüm arkadaşlar biraz kurcalayınca oluyormuş
smf/ssi_examples.php adresini çağırınca eklemem gereken kod düzgün bir şekilde gösteriyormuş

S_HA_DO_W

Quote from: biggboss on August 16, 2009, 04:57:51 PM
Sadece bunu koyarsan hiçbir şey görüntülemez PHP fonksiyonu. :)

demek istediğimi anlamamış olmalısınız.
demek istediğim sayfa görüntülenemiyor hatası vermesiydi neyse hallettim sorunu teşekkür ederim

reprimond

merhaba

Öncelikle döküman için teşekkürler. Deneme yanılma yöntemiyle <?php ssi_recentPosts(); ?> parametresini kullanarak wordpress sitemin anasayfasına forumdaki son mesajları çektim.
Bu parametreyle son mesajın olduğu bölüm adı, user adı ve tarihte geliyor. Ben sadece son mesajın atıldığı konunun adını istiyorum. Diğerlerini nasıl exculude edebilirim?
Wordpress anasayfasında kullanacağım

Advertisement: