Giriş yap kısmında ufak bir edit - Varsayılan değer

Started by #Serseri, May 28, 2008, 07:26:23 AM

Previous topic - Next topic

#Serseri

Bugün kendi siteme yaptım buradada paylaşayım dedim. Aslında bilinen fakat pek kullanılmayan birşey.

Resimlerle anlatayım :)

Önceki hali

Sonraki hali

Varsayılan değer tıkladığınızda Nick ve şifre girmeniz için yok oluyor.

İntex.template'de bulun

<input type="text" name="user" size="10" /> <input type="password" name="passwrd" size="10" />

Alttaki ile değiştir.

<input type="text" name="user" value="Kullanıcı adı" onfocus="this.value = \'\';" onblur="if(this.value==\'\') this.value=\'Kullanıcı adı\';" size="10" /> <input type="password" name="passwrd" value="Şifre" onfocus="this.value = \'\';" onblur="if(this.value==\'\') this.value=\'Şifre\';" size="10" />

Örnek site: http://www.yerliportal.com/forum/index.php

Eğer dil dosyalarından otomatik ceksin istiyorsanız

Kullanıcı adı yerine Alttaki kodu yazabilirsiniz. Şifreye hiç gerek yok. Zaten ne yazsanız **** olarak cıkıyor. :)

' , $txt[35] , '

Kaynak: Giriş yap kısmında ufak bir edit - Varsayılan değer

[-Delete-]

teşekkürler , zaten incik boncuk şeyler en çok göze çarpan şeyler oluyor :)
Pess..!

Squealer31

DzinerStudio temalarında bu sistemi kullanıyor tema yapanlar için işe yarar :)

Hoochie Coochie Man

İstersen kullanıcı adı yazan yere bunu koy..

' , $txt[35] , '

Aksi halde, yaptığı yeni bir temada bunu kullanan biri, tema sitesine paketi yüklediğinde, customize ekibinden hata alıcak..
İnadına SMF 1.1.X

#Serseri

Quote from: Hoochie Coochie Man™ on May 28, 2008, 03:10:41 PM
İstersen kullanıcı adı yazan yere bunu koy..

' , $txt[35] , '

Aksi halde, yaptığı yeni bir temada bunu kullanan biri, tema sitesine paketi yüklediğinde, customize ekibinden hata alıcak..

Bendeki maksat kullanıcı adını görüp nasıl oldugunu anlamalarını sağlamaktı. Gerektiğinde istediği farklı birşeyi yazsınlar :) Ama yinede birşeyler ayarladım..

g6kh6n

S e r s e r i, çok güzel 1 paylaşım. Bu gösterdiğin, bütün inputlarda kullanılabilir kanımca. Teşekkürler.

Advertisement: