News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

?? apache reset timeout ??

Started by villasg, June 02, 2008, 10:38:37 AM

Previous topic - Next topic

villasg

Γεια και παλι
Μια ερωτηση :
Βαζω ολο τον καταλογο του φορουμ σε CΗMΟD 777
Οταν παω να κανω Εντοπισμός και διόρθωση σφαλμάτων.
Εχω στα λαθη :
2: apache_reset_timeout() [<a href='function.apache-reset-timeout'>function.apache-reset-timeout</a>]: Cannot reset the Apache timeout in safe mode
Αρχείο: /home/****/www/********/Sources/RepairBoards.php
Γραμμή: 732
Η 732 εχει αυτο apache_reset_timeout();

Οταν κανω : Μετρατροπή οντοτήτων HTML σε χαρακτήρες UTF-8.
Εχω στα λαθη :
2: apache_reset_timeout() [<a href='function.apache-reset-timeout'>function.apache-reset-timeout</a>]: Cannot reset the Apache timeout in safe mode
Αρχείο: /home/*****/www/*******/Sources/Admin.php
Γραμμή: 1417
Η 1417 εχει : apache_reset_timeout();

Μπορει καποιος να μου πει τι γινετε εδω και τι πρεπει να κανω ?
Ευχαριστω πολυ


Πάνο

Δεν κατάλαβα καλά τι θέλεις να κάνεις ακριβώς. Άν πρόκετε για εγκατάσταση smf δεν θα πρέπει να αλλάξεις τα permisions απο κάποιον φάκελο. Κατέβασε την τελευτέα έκδοση smf 1.1.5 και ξεπακετάρησε το rar αρχείο (αν υπάρχει επιλογεί) online στο ftp σου για να μην περιμένεις να ανέβουν τα αρχεία.
Μερικοί hoster έχουν στα server τους κάποια settings που σε μεγάλα Pings σου βγάζουν ένα "request time out error" για λόγους ασφαλείας. Έλα σε επαφή με τον hoster σου και ρώτα άν έχουν κάποια ιδική ρύθμιση για τις αναζητήσεις που κάνεις εν όρα εγκατάστασης.

Τι θέλεις να κάνεις; Το utf-8 και το save mode με μπέρδεψε...
Άσπρη είναι η άρια φιλή, η σιωπή, τα λευκά κελία, το ψήχος, το χιόνι, οι άσπρες μπλούζες των γιατρών, τα νεκροσέντονα, η ηρωίνη. Αυτά λίγο για την αποκατάσταση του μαύρου...

agridoc

Ζήτησε από τον host σου αν μπορεί να βγει η PHP από το safe mode.
  For Greek aeromodellers and our friends around the world  - Greek Button sets for SMF - Greeklish to Greek mod
Δeν αφιερώνω χρόνο για μηνύματα σε greeklish.

Advertisement: